Co kdyby jediný zlomek vteřiny poslal tvůj život dvěma rozdílnými směry? Život, to jsou tisíce cest Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY? (oficiální text distributora)

N.Y.152

Většina diváků v komentářích filmu Srdcové sedmi píší, že by ústřední nápad filmu (že život má mnoho cest a tyto odlišné cesty mohou být způsobeny úplnou maličkostí) mohl být lépe zpracován a já musím víc než souhlasit. Začátek filmu působí vcelku svěže, ale konec filmu je trochu nudný, což je opravdu škoda vzhledem k hlavní myšlence Srdcové sedmi. Co mě dále zaráží je český překlad filmu, protože jsem do teď nepochopila, proč snímek nazvali Srdcová sedma, když originál se jmenuje Sliding doors a žádný motiv, který by mohl souviset s českým překladem, jsem prostě nenašla.... ()

terezkys

Nádherný film, vážně. Nečekala jsem od toho vůbec nic, ale ukázalo se, že romantický film nerovná se hloupý. John Hannah byl vynikající a Gwyneth je prostě sluníčko a krásná ženská... ()

JARDAHONDA

Skvělá Romanticá komedie v hlavní roli Gwyneth Paltrow. Co se stane, když změněný krůček hlavní hrdinky obrátí život naruby. ()

j15

To je opravdu skvělý film. Když jsem ho viděla poprvé, bylo hrozně pozdě a byla jsem strašně utahaná, přesto mi děj filmu nedovolil usnout. Vřele doporučuji :) ()

nicky.2000

Jeden z mých naprosto nejoblíbenějších filmů. Stačí jedna vteřina k tomu, aby se vám změnil celý život? Ano, stačí. Tento film to dokazuje. Skvělé téma, skvělé herecké obsazení, zajímavé zpracování. ()

Lonelybiker

Pár spoilerů. Není to špatný film a přestože se na začátku odvíjí dva příběhy najednou, je to pro mě takové dost čitelné a tím pádem ne tolik záživné. Konec filmu je příjemný, přestože je podán v duchu hollywoodských romantických klasik. Nelíbí se mi ale, jak hrál svoji úlohu John Lynch. Buď je to hodně špatný herec nebo mu tahle role lháře jenom nesedla. Sice to vůbec nesouvisí s filmem, ale kdyby měla Gwyneth o deset kilo víc, koukalo by se na ni krásně. 60% ()

Gechitka

Hodně dobrej film. Proto jsem mu dala takové vysoké hodnocení. Nízké hodnocení může dát tomuhle filmu jen omezenej člověk, kterej ho není schopen pochopit. ()

mzop

Gwyneth Paltrow a originální námět. Filmu ublížilo jen zbytečné, a snad i trochu umělé, natahování bez náboje a vtipu. ()

Ema22

Příjemný film pro třeba víkendové odpoledne s dcerou. Tvůrci si pohráli s nevyhnutelností osudu, ale i náhodou. Paralelní kompozice nabízí možnost přemýšlet o vlastních volbách a fandit sympatické hlavní hrdince, která se dokáže se svou situací poprat. ()

Luci.1

Film Srdcová sedma mě uchvátil od chvíle, co jsem ho poprvé viděla. Chválím nápad s rozdílnými liniemi filmu následkem toho, zda Helen stihne či nestihne metro. Navíc to ovlivnilo mé každodenní dobíhání tramvají, pokaždé jsem si na tu scénu vzpomněla. Dle mého názoru je to skvělé téma, které je kvalitně doladěné romantikou a dramatickými okamžiky. Film přesně mého gusta, příjmení herci a rozhodně zaručená zábava u filmu. ()

tjkiklop

Skvělá a hlavně originální romantická komedie v britském střihu s okouzlující Gwyneth Palthrow v hlavní roli. Zásadní věcí je nápad se změnou účesu, bez něhož by se už opravdu asi nedalo orientovat mezi liniemi. Čtyři hvězdy si ale určitě film zaslouží. ()

LaSanda

Moc ráda se k Srdcové sedmě vracím. "Z jednoho to nepoznáš." - " Tři balení, každé balení po dvou kusech. Ze šesti to poznáš." ()

nancylott

Paralelní děj a otázka, kterou si za život položí asi každý z nás, "Coby, kdyby", jsou dva aspekty, díky nimž si mě film získal. V první polovině se to tváří nalajnovaně a předvídatelně (celou dobu sledování jsem nadávala na černobílé vidění obou příběhů), proto mě závěr příjemně překvapil. Hvězdičku ubírám právě za to, že me ten můj předpoklad během filmu rušil. ()

babuca

Príbeh a myšlienka veľmi zaujímavá, ale neviem niečo tomu chýbalo. Asi slabšia réžia? Ani herci zrovna neexcelovali, aj keď ostrihaná Gwyneth bola fakt sexi. Nabudúce si nesmiem pozrieť v dabingu, možno to bolo tým. ()

padina

Hvězda dolů za nevýrazné nesympatické herce. Druhá hvězda dolů za slabomyslně blábolící slabošské postavy mužského pohlaví. Třetí hvězda dolů za sladce vykulené ženské postavy střídající pouhé dva výrazy v nepravidelných intervalech. Čtvrtá hvězda dolů za nezáživný a zbytečně natahovaný děj, který nezachránily ani prostřihy z jednoho paralelního příběhu do druhého. -> Takže zbývá jedna hvězda za souběžné zpracování dvou paralelních linií. Velká škoda promarněného potenciálu. (viděno v angl. originále, tzn. dle - zdejších ohlasů - v"té lepší" verzi - a stejně to nepomohlo) ()

BStone

Skvělá romantická komedie s neotřelým scénářem, která se nebojí ani dramatických poloh a stojí na výborných hercích. 85% P.S. Autorovi českého překladu názvu filmu uděluji Bludný balvan za mimořádnou tupost. ()

Sejkorka

Pěkný film s krásnou Gwyneth. Vlastně se dvěma. Kolikrát jsem přemýšlel, co by se stalo v životě, kdyby ... Stačilo by třeba jen jedno : Kdyby táta jako učitel po válce nedostal umístěnku do mé rodné obce, nepoznal by mámu a já bych tím pádem tohle nenapsal. Pozn. - zkopíroval jsem z jiného komentáře : Gwyneth Paltrow - (Helen Quilley) , John Hannah - (James Hammerton), John Lynch - (Gerry) Jeanne Tripplehorn - (Lydia) PODRUHÉ 31-3-23 Stále stejné, čili velmi dobré. Něco jako Lola běží o život, nebo Pan Nikdo. A Gwyneth víc sluší dlouhé vlasy. .. ()