Srdcová sedma

• Velká Británie Sliding Doors (více)

Co kdyby jediný zlomek vteřiny poslal tvůj život dvěma rozdílnými směry? Život, to jsou tisíce cest Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY? (oficiální text distributora)

Tosim

Proč mě se takovýhle filmy tak najednou líbí? Sakra. Nápad možná nebyl zužitkován do mrtě, ale i mě se stalo, že mě herecké obsazení převálcovalo. Budu citovat uživatele Jonatthana: Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. A vůbec: španělskou inkvizici taky nikdo nečeká. ()

J*A*S*M

Zábavný what-if romantický film. Variování podobných situací ve dvou odlišných liniích sice občas působí příliš nuceně, celkový pozitivní pocit z filmu to ale naštěstí nemění. Gwyneth Paltrow a John Hannah jsou sympatičtí klaďasové, John Lynch zábavný mamlas a Jeanne Tripplehorn pěkná potvora. Zkrátka příjemná romantická oddechovka s originálním námětem a dobrým hereckým obsazením. ()

Marigold

Peter Howitt pracuje s paralelními osudy hrdinky, které předurčí jedno prošvihnuté metro. Pointa filmu je pravda mnohem zajímavější než jeho poněkud táhlý průběh, ale faktem zůstává, že na Gwyneth Paltrow se skutečně krásně dívá (ve všech podobách, co jich na sebe ve filmu vezme) a i ostatní herecké výkony téhle netypicky vyprávěné lovestory jsou vysoko nad průměrem... Je to zručně natočené, s citem oslazené a každým coulem pohodové. Což nic nemění na faktu, že to mohlo být lepší, kdyby si film nenechal vše pozoruhodné pro svou formu a trochu invence přiložil i pod předvídatelný obsah. ()

golfista

Mám rád Gwyneth Paltrow a miluju "osudové filmy". To samo o sobě už předurčilo, že mě tenhle film zaujme. "Co by se stalo kdyby..." je výborné téma, ale scénář ho chvílemi nestíhá tak úplně naplnit. Nicméně se jedná o výbornou romantickou komedii se skvělým Johnem Hannahem a jako vždy okouzlující Gwyneth Paltrow. ()

Gemini

Snad nejoriginálnější romantický film jaký jsem kdy viděl...a taky jeden, který mě asi nejvíc vyděsil, proto odmítám řadit ho mezi komedie...nechutně zákeřná Jeanne Tripplehorn, skvělá Gwyneth Paltrow, která ale umí vypadat i lépe (viz Dokonalá Vražda nebo dokonalý Zamilovaný Shakespeare;)) a neméně skvělý John Hannah - oba posledně jmenovaní přímo žijí svými rolemi, od začátku až do konce. ()

• Ústřední filmovou píseň „Turn back time“ má na svědomí dánsko-norská hudební skupina Aqua. (Marsik)
  • Podnik, v ktorom si Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) dávajú shake, sa volá Fatboy's Dinner a patrí medzi populárne fastfoody. (Lukoh)
  • Pití, které Gerry (John Lynch) Helen (Gwyneth Paltrow) tolik slibuje: "..opiju tě Grolschem..", a které si posléze dává v baru, je holandské pivo oblíbené nejen pro svůj originální způsob otevírání.. (anita74)