Srdcová sedma

Maria Djurkovic

Kostýmy:

Jill Taylor
  • kingik

Jakou roli hraje v našem životě náhoda? A na jakých maličkostech závisí ná další osud! Co by bylo, kdyby se v jednom konkrétním okamžiku stalo něco úplně jiného, než co se skuteně stalo? Pro Helen, mladou zaměstnankyni jedné londýnské PR agentury, se po jejím nečekaném vyhazovu z práce stane takovým klíčovým životním okamžikem chvíle, kdy jí ujede - nebo neujede- metro. Řeklo by se taková hloupost! Jenomže její život se rázem začne ubírat dvěma odlišnými směry. Herci v čele s Gwyneth Paltrow se nijak nepředvedli a zajímavý námět nevyužil svůj potenciál a dostavila se krystalická nuda.(1.3.2009)

Znáte tu otázku: "Co kdybych to udělala jinak?? Jak by se pak ubíral můj život??"... To je otázka, která nás bude trápit neustále, ale nikdy se nedozvíme odpověď. Opravdu máme každý daný několik cest a je na nás, kterou půjdeme?? Tenhle film perfektně poukazeje, jak jediný drobný okamžik může rozhodnout, co se bude dít.. Skvělej námět, skvělá Gwyneth Paltrow, skvělej film :o)(3.4.2009)

O tychto typoch filmov som sa uz vyjadroval vo viacerych komentaroch pri podobnych filmov, ale zopakujem to znovu. Velmi ma bavia filmy, ktore su o tom, co by bolo, keby....... V tomto filme sa jednalo iba o 2 sekundy, ktore zmenili osud hlavnej hrdinky a reziser sa mi rozhodol jej 2 osudy ukazat v rovnakom case bez toho, aby sa mi akakolvek scena plietla, co je podla mna celkom zaujimave. Neskor akoby dej zacal stracat tempo alebo napätie, ale aj napriek tomu, ze je tento film zaradeny medzi romanticke komedie, mal aj dramaticke chvile, co povazujem za velke plus. Jeanne Tripplehorn si s chutou zahrala mrchu, Gwyneth Paltrow je jednoducho skvela a John Hannah sympaticky. ________ Gwyneth Paltrow - (Helen Quilley) +++ John Hannah - (James Hammerton) +++ John Lynch - (Gerry) +++ Jeanne Tripplehorn - (Lydia) +++ Zara Turner - (Anna) +++ Douglas McFerran - (Russell) +++ Paul Brightwell - (Clive) +++ Nina Young - (Claudia) +++ Produkcia: Sydney Pollack +++(24.7.2007)

Proč mě se takovýhle filmy tak najednou líbí? Sakra. Nápad možná nebyl zužitkován do mrtě, ale i mě se stalo, že mě herecké obsazení převálcovalo. Budu citovat uživatele Jonatthana: Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. Gwyneth je fakt nádherná. A vůbec: španělskou inkvizici taky nikdo nečeká.(15.2.2004)

Věci jako je zajímavý scénář, režie nebo (většina) hereckého obsazení , mají zcela bez debat největší podíl na úspěchu tohohle filmu. Skvělá a krásná Gwyneth Paltrow, kterou jsem si v poslední době hodně oblíbil mi tu velice dobře pasovala, ale například taková Jeanne Tripplehorn , kterou po herecké stránce vůbec nemusím (i přestože se do role mrchy dobře hodila), tady (dle mého gusta) místy až přehrávala . Tyhle maličkosti však nemění nic na tom, že si film ty 4 hvězdy zaslouží -> tady jsou.(14.4.2013)

• - Scény z londýnského metra byly natočeny u nádraží Waterloo. Filmová křižovatka Waterloo a City line a scény u vody pak byly filmovány u mostu Hammersmith a v hospodě Blue Anchor pub v Hammersmith. Most je Albert bridge mezi Battersea a Chelsea. Noční scéna, kdy Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) jdou po ulici, byla natočena v Primrose Gardens (dříve Stanley Gardens) v Belsize Park. Helenin byt se nachází v Leinster Square. Scéna v nemocnici na konci, kdy se Helen a James setkají ve výtahu, byla natočena v Chelsea and Westminster Hospital na Fulham Road. (Terva)

• - Podnik, v ktorom si Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) dávajú shake, sa volá Fatboy's Dinner a patrí medzi populárne fastfoody. (Lukoh)

• - Pití, které Gerry (John Lynch) Helen (Gwyneth Paltrow) tolik slibuje: "..opiju tě Grolschem..", a které si posléze dává v baru, je holandské pivo oblíbené nejen pro svůj originální způsob otevírání.. (anita74)