Srdcová sedma

Scénografie:

Maria Djurkovic

Kostýmy:

Jill Taylor

Jeden z mnoha filmů, který považuji ke konci 20. století za klasiku v oblasti žánru prolínání více časových linií a možností "kdyby".. Snímek má v sobě všechno - výborný příběh, skvělé obsazení a hlavně umí zaujmout diváka tím, jak dává na výběr z dvou možností a je jen na divákovi, ke které straně se přikloní. I když od počátku je jisté, že dívka, která si ostříhá vlasy a změní svůj život, je favoritkou. Ale kdo ví. Film také dobře znázorňuje "realitu" prolínáním si prostředí, které se u obou možností objevuje stějně a osoby se v něm pohybují s lehkostí. Typické pro tento film je anglické prostředí a narážky či výrazy, které jsou na britské poloostrově běžné. I tím si mě film získal - anglickým prostředím.I když film má závěr, který by divák nejspíše nechtěl, přesto se hlavní hrdinka dokáže pevně rozhodnout, jak to bude dál a osud jí přihraje další šanci ihned za rohem :)(5.8.2010)

To, co se napočátku velmi slibně rozjíždí jako lehce komediální film s milou hrdinkou a originální zápletkou, v průběhu času upadá do schizofrenie, neboť, společně s rozdvojenou hrdinkou, neví, zda se dát cestou uslzeného, bezvýchodného romantického dramatu (tmavovlasá Gwyneth), nebo romantické komedie (blond Gwyneth), navíc přechody mezi oběma příběhy je volný, takže pokud se na plátně nevyskytuje Helen, tak divák může být lehce zmaten, se kterou půlkou má tu čest... *** Gwyneth je ale fajn v obou rolích, a John Hannah je naprosto neodolatelný. *** Takový romantický velmi lehký nadprůměr.(14.5.2008)

"Cheer up. Remember what the Monty Python boys say. 'Always look on the bright side of life?' No, 'Nobody expects the Spanish inquisition.'" Další z mnoha pokusů o rozpolcení děje na více paralelních částí, scénář však v tomto případě místy pokulhává. Ovšem jako odpočinkový snímek na nedělní podvečer ideální. :)(18.8.2006)

Romantické drama odlehčené občas vtípkem nebo komikou, které se mi líbilo víc než jsem čekal. Gwyneth je v obou rovinách výborná, John Hannah je okouzlující, John Lynch dokonalý hajzlík na zabití, scénář odvíjející se ve dvou alternativních rovinách je zajímavý i když v každé z nich lehce tlačí a podřizuje charakter Helen směru, kterým se má příběh ubírat. Výborné a určitě si někdy dám repete.(6.8.2011)

Náhoda může hrát větší roli, než si myslíme. Nikdy se nedozvíme, jak by náš život pokračoval, kdyby se některé drobnosti odehrály jinak. Můžeme si jenom leccos představovat a lecčeho litovat … Ve skutečnosti nezjistíme, jestli by odlišná varianta pro nás byla opravdu šťastnější, protože na ni navazují další a další nahodilé události, které mohou všechno dokonale zpřeházet. A tak se na dva z možných výsledků hry osudu můžeme podívat alespoň ve filmu, který je dostatečně zajímavý a originální nejenom svým námětem, ale i zpracováním …(3.10.2008)

• - Scény z londýnského metra byly natočeny u nádraží Waterloo. Filmová křižovatka Waterloo a City line a scény u vody pak byly filmovány u mostu Hammersmith a v hospodě Blue Anchor pub v Hammersmith. Most je Albert bridge mezi Battersea a Chelsea. Noční scéna, kdy Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) jdou po ulici, byla natočena v Primrose Gardens (dříve Stanley Gardens) v Belsize Park. Helenin byt se nachází v Leinster Square. Scéna v nemocnici na konci, kdy se Helen a James setkají ve výtahu, byla natočena v Chelsea and Westminster Hospital na Fulham Road. (Terva)

• - Pití, které Gerry (John Lynch) Helen (Gwyneth Paltrow) tolik slibuje: "..opiju tě Grolschem..", a které si posléze dává v baru, je holandské pivo oblíbené nejen pro svůj originální způsob otevírání.. (anita74)

• - Podnik, v ktorom si Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) dávajú shake, sa volá Fatboy's Dinner a patrí medzi populárne fastfoody. (Lukoh)