poster

Srdcová sedma

 • Velká Británie

  Sliding Doors

 • Slovensko

  Srdcová sedma

Komedie / Romantický / Drama / Fantasy

Velká Británie / USA, 1998, 95 min

Režie:

Peter Howitt

Scénář:

Peter Howitt

Kamera:

Remi Adefarasin

Producenti:

Sydney Pollack

Střih:

John Smith

Scénografie:

Maria Djurkovic

Kostýmy:

Jill Taylor
(další profese)
 • Crazer
  ****

  Opravdu skvěle vymyšlené téma: Co by se stalo, kdyby se daná věc udělala tak, a co by se stalo, kdyby se udělala jinak. Nebo kdybych na dané místo přišel o chvíli dřív, anebo o chvíli déle .... tento snímek opravdu patří k zamyšlení se. Opravdu zajímavá podívaná na oba světy PRO a PROTI. Veškeré kladené otázky a myšlenky doplňuje navíc skvělá Gwyneth Paltrow.(6.7.2007)

 • NinadeL
  ***

  Ve své době obrovský hit, dnes památka na dobu, kde všechny důležité britské filmy byly s Johnem Hannahem ve vedlejší roli. Gwyneth Paltrow sama o sobě byla vždycky hodně zvláštní hvězda, ač na první pohled křehká blondýnka, její role byly často v kontrastu nebo opozici jejího vzeření a zde se to velmi hezky zúročilo. Šedá myška v běžném nudném oblečení si ubližuje setrváváním v nekvalitním vztahu, dívka s novou chutí žít změní svůj zevnějšek, zaměří se na své silné stránky a hned jí to sebevědomí přičaruje trochu jiný životní příběh, ačkoli nikdy není možné se od původní myšky odpoutat. Hezké k zamyšlení, scénář je hodně bohatý, je to příjemné osvěžení klasického romkom konceptu, ale přeci jenom bych byla ještě radši, kdyby ty kulisy nebyly tak suše britské. Leč co je pro jednoho suché, jiný vyhledává, že ano.(11.11.2016)

 • danoo
  ***

  Nie je to síce žiadny D v o j a k ý . ž i v o t . V e r o n i k y (1991) či L o l a . b e ž í . o . ž i v o t (1998), no porovnať sa s 50 x . a . s t á l e . p o . p r v ý. r a z (2004) dá. Čo mi však skutočne vadilo je absencia napätia okolo vzťahových peripetií, ktorá je pre takéto filmy nevyhnutná.(22.7.2012)

 • misterz
  ****

  Naozaj originálny námet a perfektný scenár. Dejovo som si film vyslovene užil. Niekedy sa osudu skrátka nevyhneme a je jedno akou cestou k nemu prídeme. Z hercov sa mi najviac pozdával John Hannah, zahral skvelo. Príbehu dodal šmrnc a komediálny nádych. Možno by som vypustil pár nudných pasáží, inak som spokojný. 80/100(5.11.2013)

 • petaspur
  ****

  Do dnešního dne vedla Helen spokojený život s budoucí literární hvězdou Gerrym. Jenže právě dnes dostala výpověď a v náhlém záchvatu scénáristovy tvořivosti začala žít dva paralelní životy. V tom prvním už pochopila, že Gerry pouze parazituje na jejím bankovním kontě a pevně zakotveným penisem v lůně milenky hledá inspiraci pro svou první knihu. Ve druhém životě nejsou Helen tyto informace dopřány a tak proplouvá dál životem po boku cizoložníka. V takové chvíli musí na scénu vyrazit osudový vtipálek James, aby se pokusil přesvědčit obě Helen o tom, že jen s ním mohou být šťastné a spojit se v jednu spokojenou bytost.(21.8.2009)

 • - Scény z londýnského metra byly natočeny u nádraží Waterloo. Filmová křižovatka Waterloo a City line a scény u vody pak byly filmovány u mostu Hammersmith a v hospodě Blue Anchor pub v Hammersmith. Most je Albert bridge mezi Battersea a Chelsea. Noční scéna, kdy Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) jdou po ulici, byla natočena v Primrose Gardens (dříve Stanley Gardens) v Belsize Park. Helenin byt se nachází v Leinster Square. Scéna v nemocnici na konci, kdy se Helen a James setkají ve výtahu, byla natočena v Chelsea and Westminster Hospital na Fulham Road. (Terva)

 • - Podnik, v ktorom si Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) dávajú shake, sa volá Fatboy's Dinner a patrí medzi populárne fastfoody. (Lukoh)

 • - Pití, které Gerry (John Lynch) Helen (Gwyneth Paltrow) tolik slibuje: "..opiju tě Grolschem..", a které si posléze dává v baru, je holandské pivo oblíbené nejen pro svůj originální způsob otevírání.. (anita74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace