Srdcová sedma

Scénografie:

Maria Djurkovic

Kostýmy:

Jill Taylor

O tychto typoch filmov som sa uz vyjadroval vo viacerych komentaroch pri podobnych filmov, ale zopakujem to znovu. Velmi ma bavia filmy, ktore su o tom, co by bolo, keby....... V tomto filme sa jednalo iba o 2 sekundy, ktore zmenili osud hlavnej hrdinky a reziser sa mi rozhodol jej 2 osudy ukazat v rovnakom case bez toho, aby sa mi akakolvek scena plietla, co je podla mna celkom zaujimave. Neskor akoby dej zacal stracat tempo alebo napätie, ale aj napriek tomu, ze je tento film zaradeny medzi romanticke komedie, mal aj dramaticke chvile, co povazujem za velke plus. Jeanne Tripplehorn si s chutou zahrala mrchu, Gwyneth Paltrow je jednoducho skvela a John Hannah sympaticky. ________ Gwyneth Paltrow - (Helen Quilley) +++ John Hannah - (James Hammerton) +++ John Lynch - (Gerry) +++ Jeanne Tripplehorn - (Lydia) +++ Zara Turner - (Anna) +++ Douglas McFerran - (Russell) +++ Paul Brightwell - (Clive) +++ Nina Young - (Claudia) +++ Produkcia: Sydney Pollack +++(24.7.2007)

Co by kdyby je docela rozšířený námět nejen na filmovém poli, ale nepamatuji si, že by to někdo zpracoval podobným způsobem. Ty dvě linie jedoucí paralelně, přičemž na stejném místě se odehrávají jiné osudy, to mě bavilo. Režie se sice občas neubránila mírnému zazmatkování, ale vše nakonec bylo docela přehledné. A nakonec se líbil i závěr, který ukázal, že i když vám ujede metro, je váš osud už dávno utkán. jen k jeho naplnění musíte dojít jinou cestou. Herecky není absolutně co vytknout - bavili mě všichni. Příjemné pokoukání. 70%(4.9.2014)

• giblma

Rádoby originální nápad několika možností osudu, odvislých od nějakého banálního úkonu, to už tady párkrát bylo. (Kieslowskému to v politicky - lidské Náhodě vyšlo líp.) Jediné pozitivum tedy vidím pouze v nepravidelném střídání jednotlivých fází a zdánlivé nejistotě, kterou linii právě sledujeme (i když i toto zábavné "tápání" nám tvůrci ušetřili tím, že Gwyneth v úvodu jedné paralely změnili účes). Přidala bych jednu hvězdičku navíc. Jenže to bych si po skončení filmu nesměla uvědomit, že nebyl zamýšlen nápad, že jde o dva po sobě jdoucí děje.(26.12.2009)

Jestli mám rád nějaký romantický komedie, tak jsou to právě ty s prvky fantasy. Rozdělení na dvě příběhové linie byl výborný nápad, ač trochu riskantní. Trochu jsem se bál, že dojde k velkému roztříštění a absence hlavní příběhové linie bude znát. Oba příběhy jsou ale krásně povázaný stylem osudu se nevyhneš, ať už se cesta větví různými směry. Příjemná hudba, z herců velká pochvala pro Gwyneth a Johna Hannaha, ten mě už ohromil ve Spartakovi, tady jen potvrdil, že je skvělý herec. Jen John Lynch mi nepřišel jako ta správná volba. 80%(2.8.2013)

• Maq

Běžný příběh partnerské krize. Ozvláštněný hrou na dvě verze, kde počáteční výhybkou byla nepatrná náhoda. --- Zdá se mi, že v britských filmech se dosud zachovalo mnohem více z umění dobrých dialogů a neokázalého kvalitního herectví. Vtírá se podezření, že i britské publikum je jazykově vyspělejší než americké nebo české. --- Příběh nic nepřehání, což je dobře, ale ani nic důležitého nesděluje, což snižuje jeho význam. Sexuální morálka je jaká je a hrát si za svobodna na věrnost je nonsens už z podstaty věci.(31.8.2010)

• - Scény z londýnského metra byly natočeny u nádraží Waterloo. Filmová křižovatka Waterloo a City line a scény u vody pak byly filmovány u mostu Hammersmith a v hospodě Blue Anchor pub v Hammersmith. Most je Albert bridge mezi Battersea a Chelsea. Noční scéna, kdy Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) jdou po ulici, byla natočena v Primrose Gardens (dříve Stanley Gardens) v Belsize Park. Helenin byt se nachází v Leinster Square. Scéna v nemocnici na konci, kdy se Helen a James setkají ve výtahu, byla natočena v Chelsea and Westminster Hospital na Fulham Road. (Terva)

• - Podnik, v ktorom si Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) dávajú shake, sa volá Fatboy's Dinner a patrí medzi populárne fastfoody. (Lukoh)

• - Pití, které Gerry (John Lynch) Helen (Gwyneth Paltrow) tolik slibuje: "..opiju tě Grolschem..", a které si posléze dává v baru, je holandské pivo oblíbené nejen pro svůj originální způsob otevírání.. (anita74)