Joe kontra sopka

Scénografie:

Bo Welch

Kostýmy:

Colleen Atwood

Mladý Tom Hanks už vo filme zo začiatku deväťdesiatych rokov ukazuje svoj komediálny a herecký talent. Dvojica zamilovaných hlavných hrdinov vzdoruje nástrahám osudu, navyše besnejúcemu vulkánu a dokonca aj smrteľnej chorobe. Celkom zábavný a absurdný film s poriadnou dávkou odpočinkovej hravosti. Pre vlečúce sa popoludnie ako stvorené. Príbeh vás vtiahne už na začiatku. Smutné. Ale neskôr prevládne komédia a je tu už nejaký tretí film s Tomom Hanksom a Meg Ryan. Človek si až kladie otázku čo tí dvaja spolu majú.(10.12.2012)

• Han22

Pokud sledujete romantickou komedii, která není romantická a ve které se ani jednou nezasmějete, je něco špatně. A tady bylo špatně snad úplně všechno - některé scény byly totálně debilní a snad nekonečné a k tomu hrála příšerná hudba, která se vůbec nehodila. Celý příběh byl totálně uhozený a Hanks a Ryanová se tu museli snad ocitnout omylem. Nedivím se, že po tomhle přestal Hanks točit komedie a začal si vybírat dramatické filmy.(15.8.2009)

• charge

Začátek jako by se snažil napodobit Orwellův 1984, ovšem to bylo asi tím nejzajímavějším na celém filmu, posléze došlo k radikálnímu úpadku, který se držel až do konce, kde byly k vidění snad nejstupidnější scény, jaký může USA vyplodit. Už v minulosti Hanks natočil podobnej šunt jako Pánská jízda, Muž s červenou botou či Zátah a tenhle film je jen dalším do počtu. Jednu hvězdu za prvních 20 minut, jinak se jedná o odpadovou záležitost.(22.3.2013)

• Lacike

Ustredny napad je nezvycajny, ale prekvapilo ma, ze sa film odohrava v divne stylizovanom svete. Co mi prilis nesedelo. Napriek tomu prva tretina v ktorej sledujeme Hanksa v monotonnej praci je oproti zvysku hotove veldielo. Akonahle da vypoved a zacne si uzivat, tak sa film stane neznesitelne nudnym. Jeden stupidny scenaristicky napad strieda druhy a koniec je uz totalna hovadina. Jak si tak postupne doplnam ranne Hanksove filmy, tak zistujem, ze väcsina z nich za nic nestoji, takze je mi zahadou, ze sa z neho stala komedialna hviezda. Ako dramaticky herec je pritom skvely. 2/10.(24.10.2014)

Pokud to měla být vážně myšlená klasická romantická komedie, tak fuj, nepovedlo se. Ale jestli to měl být jen úlet, kterej si dělá srandu sám ze sebe, tak ano, pak je to fakt dobré. Já to jako úlet bral (viz hned první scéna s nesmyslně klikatou cestou na absolutně rovném povrchu) a tak jsem se tedy bavil. Začátek v až přehnaně odlidštěném prostředí, s hnusně udělanou kanceláří, ksichtama spolupracovníků – „dobře“ udělaná sekretářka – a stupidní hádkou o lampičku, mi připomněl trochu Brazil:) Pak se při „diagnóze“ u doktora objeví první hodně povedenej fór (těch tam bylo opravdu málo, ale o to větší výbuch smíchu u mě způsobily). Poté rande se sekretářkou Meg Ryan, která stupiditu své postavy přehrávala tak okatě, až to bylo vtipné. Za čas následuje setkání s Meg Ryan č.2 á-la zrzka, kdy byl tentokrát balen Tom Hanks. Pak na scénu přichází Meg č.3, klasická blondýna. A s ní za chvíli dokonale blbě udělaný bezvětří na oceánu, kdy jde vidět, že loď je jen někde ve studiu a do skoro fosforově zeleně nasvícenýho okolí je nafoukanej kouř (jako mlha) – zase tak blbé až to bylo vtipné. Následuje ještě trapnější bouře a potopení lodi – úsměv diváka tedy zůstává a těší se co bude dál:) A zde přichází vrchol filmu. Nesmyslný vor z kufrů, na kterém Tom Hanks pouští rádio s letními hity a trsá na ně na žhavém slunci (několikrát detailně zabráno přes celou obrazovku, jako že fáákt pááálíí), zatímco jeho bloncka leží vedle v bezvědomí a umírá. A takhle se baví a plaví asi 4 dny. Tomík si hraje na ukulele, ráchá si vesele nohy ve vodě a zpívá country hity (bloncka stále v bezvědomí, sem tam záběr spalujícího slunka... hehe). Pak najednou v noci východ ultra-mega-maxi-velkého měsíce a střih – bloncka je živa a zdráva, sklání se nad Tomíkem, který se probouzí z bezvědomí (obličej má najednou ošklivě popálenej od sluníčka) a děkuje mu, jak se o ní pěkně staral. A hle, pojednou dojíždějí k ostrovu, k němuž směřovali. Domorodci je vítají jako bohy, vyplouvají jim naproti na lodičkách (heh, Vzpoura na lodi Bounty? :) ) a zpívají do megafonů udělaných z větviček a listů. Jo, a každý domorodec má milion ozdob vyrobených z plechovek od limonád:)) Následuje závěr, který už raději podrobněji popisovat nebudu. Jen řeknu v heslech – stoupání na sopku, odhodlání skočit, miluji tě, miluji tě, vezměš si mě? svatba, skočím taky, oba dva hop, výbuch sopky odhodí hlavní hrdiny do moře (:D:D absurdno nad absurdna nebo Baron Prášil?), potopení ostrova i se všemi domorodci (drsné:D), náhodné vynoření se kufrů na hladinu hned u hrdinů a happy end s titulky. No není to báječná slátanina?:)))(20.6.2010)

• - V scéne, v ktorej Joe spúšťa odtokový ventil, ho v skutočnosti zatvára. (rador)

• - Pesnička, ktorú hrá kapela v mexickej reštaurácii, je z "My Fair Lady". (rador)

• - Scéna, v ktorej Joe nakupuje v New Yorku, bola v skutočnosti natočená v Beverly Hills. (rador)