Vincent Eastman (držitel Zlatého glóbu Richard Gere) žije stále stejný a přímočarý život jako úspěšný architekt ve svazku s krásnou, ale odtažitou manželkou (držitelka Zlatého glóbu Sharon Stone). Když pozná vášnivou a temperamentní spisovatelku (Lolita Davidovich), základy jeho bezpečného a předvídatelného života jsou náhle otřeseny. Vincent si musí vybrat mezi svým životem, který vybudoval, a vášní, která by mohla znamenat jeho skutečné štěstí. Pokud však bude čekat příliš dlouho, může se ocitnout na osudné křižovatce. (Magic Box)

zdenny

Já si nemohu pomoct. Kdysi jsem tento film viděl a před pár dny byl v televizi. Vzpomněl jsem si na něj s tím, že vím, že tam je zajímavý konec, na který jsem si po těch letech už nepamatoval. Takže jsem si toto vztahové drama opravdu vychutnal. Myslím, že zde byl ukázán odvěký problém manželského trojúhelníku, kterému závěrečná tragédie spíš pomohla. Každý si odnesl tu svou pravdu a vlastně všichni byli spokojeni. Richard Gere je prostě velice uhrančivý herec, který dokáže film pozvednout výš, než kde by mohl být. A jako ne velký příznivec dabingu musím uznat, že jeho dabing je opravdu vynikající. Sharon na to, že je považována ne za moc kvalitní herečku, zahrála svou roli kvalitně. Takže já tomuto lokálnímu dramatu dávám čtyři hvězdy i s vědomím, že zde jdu celkem proti proudu. ()

Hanes88

Chápu, že takové filmy většinou nejsou trhákem, ale i tak to nebyl dvakrát zajímavý film. R.Gere sice ve své roli skvělý, ale ani to nedokáže změnit můj špatný dojem z tohoto filmu. 45%. ()

kaze

už na začiatku som vedela akoto skončí...richard gere ako vždy priemerný, ale prekvapilo ma, že Sharon Stone sa na to dala nahovoriť. ()

milwaukee

Viděl jsem jak Křižovatku, tak i Věci života, ale Křižovatku přece jenom hodnotím o trochu výš. Tedy 100% a to nejen proto, že vím naprosto přesně, o čem to je. A v závěru filmu jsem Richardovi záviděl, že se dokázal rozhodnout, i když mu to už moc platné nebylo. Já se sice rozhodnout nedokázal, ale na štěstí ještě žiju. Nádhernej film po všech stránkách. ()

jafuska

pěkný romantický film se zápletkou mezi dvě ženami a jedním mužem, Richard Gere je skvělý herec a v každém filmu je super, ten konec byl hodně smutný ()

mirkath1

Nevím jak koho, ale mě milý Vincent nepřesvědčil, že by miloval byť jen jednu z těch dvou žen. Charisma nikde, jen ty jeho stále stejné mimikry, už je to nuda ()

Cibulka_C

Asi jeden z nejlepších vztahových filmů řekla bych… i když je to film o obyčejných lidech, kteří řeší v dnešní době už docela bežné vztahové problémy, bylo to velmi emocionálně kvalitní a náročné (emocionálně kvalitní a náročné to měla i Ríšova postava 🥲). Crush materiál Richard Gere (protože jeho 90s éra byla fakt hodně hot 90s éra 🛐) tam měl hrozně emocionální monology, hlavně teda na konci, v té telefonní budce to bylo vyloženě šílené. 🔥 Do pocitů jeho postavy se nikdo vžívat nechceme. Z té první sexuálním scény jsem traumatizovaná. Všechny postavy měly alespoň jednu silnou větu nebo repliku. Takže je to vlastně film pro všechny, protože se tahle situace může fakt stát každému až je to děsivé. 🕺🏻 A pokud se vám film nebude líbit, ale bude vám už líto to vypnout, protože jste to teda rozkoukali, můžete se alespoň dívat na pěkného muže. 👀 ()

Venceslao90

Překvapivě dobrá romantika, škoda jen, že je to celé tak předvídatelné. Hned po úvodní scéně jsem věděl, jak to všechno skončí. Ale i tak, lepší tři hvězdy. ()

fafejt001

JELIKOŽ MÁM JIŽ PO ČTYŘICÍTCE , TAK PRO MNE DOSTI DOBRÉ AŽ VELMI DOBRÉ . A JE FAKT , ŽE I JÁ MÁM K FILMU TAKOVÝ OSOBNÍ VZTAH JELIKOŽ . . . ATD . TAKŽE JSEM MU ROZUMĚL , TEDY VINCENTOVI . JO , JE TO NĚKDY DOSTI SPLETITÉ A SLOŽITÉ TEN ŽIVOT . JO , JO . TAK HLAVU VZHŮRU , VINCENTOVÉ . ()

Nephilim

Film dobře pochopí, resp. ocení pouze ten, kdo se někdy v životě ocitl v podobné situaci, jako hlavní hrdina filmu. Nevšední vykreslení psychologie, půvabně chladná Sharon Stone a dětinsky hravá Lolita Davidovich. Nezvykle zajímavý film. ()

whitewater

Protože jsem pokročilého věku:)) a něčím podobným jsem "prošel", moje hodnocení musí být vysoké. Ústřední trio předvedlo výborné výkony, takže bez váhání 5* (shlédnuto na konci 90. let). Rád bych tento film viděl znovu. ()

ezop1012

Celkom zaujímavý snímok, začiatky 90-tych rokov obvykle sľubujú kvalitnejší scenár. Cele by sa to dalo charakterizovať, že viac žien väčšie šťastie neprinesú a nikto nevie ako dlhy život ma ešte pred sebou. Jediná vec mi, ale tam vadila, spoiler: malé dievčatko s tým mliekarom bolo až príliš múdre na svoj vek a obaja až príliš dobrosrdeční ľudia. To tam nemalo, čo robiť a stalo to, jednu hviezdičku. ()