Dave Spritz (Nicolas Cage), oblíbený moderátor televizního počasí v rodném Chicagu, dostane svou životní šanci poté, co je pozván na konkurz do ranní show. Zatímco jeho profesní kariéra se ubírá tím nejlepším směrem, jeho osobní život je v troskách. Prožil bolestný rozvod, má problémy se svými dětmi a jeho otec, držitel Pulitzerovy ceny (Michael Caine), onemocněl. Balancuje mezi optimismem a depresí a hledá sám sebe. Zatímco se Dave snaží získat nad situací kontrolu, začne si pomalu uvědomovat, že život je, stejně jako počasí, naprosto nepředvídatelný. (Cinemax)

Mijagi

Nicolas Cage je mistrem utrápeného výrazu, jeho pan Rosnička má místo očních víček pytle na brambory a čelo připomíná spíše rozbouřený oceán, o jednu vrásku víc najdete snad už jen v dokumentu o šarpejích. Koukání na tento jeho jediný výraz však brzy omrzí a celých 98 minut to nemůže bavit ani člověka libujícího si v nejhlubších melancholických náladách. Děj a povahy jednotlivých postav jsou umělé, stejně jako pokrmy z fastfoodů, jejichž názvy ve filmu několikrát v rámci neskrývaného product placementu zazní. Zklamal i jinak výborný Michael Caine, což naznačuje, že hlavní vinu na fiasku celého filmu nesou především scénář a režie. Dobrý nápad na námět, ponurá hudba, několik kvalitních scén, nedržících však pohromadě - 2 hvězdy. ()

sWONDER

Trpký príbeh, ktorý nie je vôbec až tak trpký, ale Gore Verbinsky to vymakal tak, že je to proste paráda. Zbytočne nechodí príliš ďaleko od podstaty a venuje sa zaujímavým problémom. Špeciálne by som vyzdvihol hudbu, ktorá bola cely film skvelým a neodmysliteľným doprovodom. Ono je to v podstate celkom obyčajný príbeh kvázi smoliara, ale tak dobre spracovaný že ma skutočne bavil. Obrovskú zásluhu ma na tom Gore a Hans. Neubránim sa porovnaniu s Americkou Krásou, ale nie je to až tak dramatické. Komédia to ale rozhodne nie je. Cage bol výborná voľba. ()

unrocker

Tak tohle na mě působilo jako něco co má lidi zdeptat, ale zároveň rozesmát... Nevím co k tomu říct je to taková rádoby slátanina která nemá nějaký hlavní příběh všechno je takové ponuré, ale 3 hvězdičky za skvělý výkon Cage, ten je jako můj oblíbený herec opět skvělý... :) ()

LukeSharp

O čem se dá přemýšlet při cestě pro tatarku?O všem jen ne o ní.Banální událost která vedla k rozpadu manželství.Od té doby se hlavnímu hrdinovi nedaří absolutně nic.Snaží se marně vrátit k manželce,získat si respekt svého otce,zabavit svou obézní dceru které říkají ve škole velbloudí prst a k tomu všemu po něm lidé házejí jídlo z fast foodu.Cage se této role zhostil bravurně a výsledkem je skvělý film se spoustou humoru ale taky spoutou věcí k zamyšlení.80% ()

Fanak

Příjemné překvapení! Čekal jsem komedii, tou bych ale tenhle film rozhodně nenazval. Spíš velmi hořké civilní drama, které se mi, nevím proč, líbilo i přesto, že tenhle žánr obecně nemám rád. Snad proto, že tenhle loser je docela uvěřitelný, neboť jeho "loserovství" není dovedeno až do absurdity, ba naopak se lehce naznačí, že to s ním není zas tak tragické. Třeba když se před zeleným pozadím studia meteorologického zpravodajství tenhle jinak nemožný chlap promění ve špičkového hlasatele, nebo když s opravdovou otcovskou péčí řeší problémy svých dvou dětí. Celý snímek korunuje závěr, který, ač není "happyendem" a dokonce v něm i jedna z postav zemře, rozhodně nevyzní pesimisticky. ()

JohnnyBoy

Pozoruhodný film především z režijní stránky. Postavit do středu příběhu postavu, která má především záporné vlastnosti je svým způsobem velmi riskantní. Verbinski si však ponechal odstup a odvyprávěl tento docela jednoduchý citlivý příběh se smyslem pro detail a černý humor. Tímto filmem se bude Nicolas Cage ještě dlouho chlubit přátelům... ()

stephano

Michael Caine je naprostej masér ........ CAMEL TOE :D to sem se rezal fakt dlouho..... "People don't throw things at me anymore.......maybe because I carry a bow around." ()

glide4ever

"Co je tohle za slovník? Šoustat, rozflákat okno..." Jsem zvyklý Nicolase Cage vídat v akčních filmech, takže jsem byl zvědav, jak mu bude sedět podobná role. Sedí mu skvěle. Film mi dost připomíná Štěstí na dosah, až na to, že hlavní hrdina tohoto drama je v práci vcelku úspěšný a peníze mu nechybí. "Lidi po mně už ničím neházej. Možna proto, že s sebou nosím luk. Nevím..." 80% ()

Elegnor

Poslední dobou Cagea zrovna nemusim, už je pro mě trošku okoukanej, ale tady je mi vážně sympatickej.. Film pěkně plynule probíhá, žádná extra třída, ale na mě to působilo opravdu hezky a relaxačně.. Konec patetickej, ale těch pár minut odpustím ;) ()

Quendi

Podivný, převalující se film, který čas od času protne komplet mimózní scéna a ten správný pocit dokáže navodit až samotný závěr. Nicholas Cage opět nehraje, jen útrpně zírá. Dvě hvězdičky za skvělého Michaela Caina. ()

Nessos

První mnou viděný film, ve kterém Cage nehraje akčního drsňáka. Pravda, už jsem si zvykl ho vidět v různých rolích, ale tato mu sluší ze všech nejméně. Cage prostě není typ herce, který by měl hrát dramatické role. Nesedí mu to. Co se týká filmu, tak teda nic moc, spíš průměr. Žádný pomyslný vrchol, nějaká pointa se nekoná - v podstatě je to celé docela suché a sterilní, jako by tomu chyběla šťáva nebo emoce.. ()

HEED

Nějak jsem nemohl přijít tomu filmu na chuť, ale jak jsem si jej rozdíval, tak už jsem chcel vědět jak dopadne. Zprvu jsem si myslel podle názvu, že se bude jednat o nějakou komedii rodinného typu. Tato domněnka mne však hned pustila při prvním vulgárním výrazu. Celý film se tak nějak táhne, nese sebou takovou pochmurnou temnou atmosféru, kterou si nakonec udrží až do samotného konce. Film se tváří natolik negativně, má tendenci přenášt tuto náladu i na samotného diváka. Jinak výkon N. Cage zde byl takový nijaký. Bylo mu vše tak nějak lhostejné, a přesně tak i vypadal. Jeho každý pracovní den byl přetvářkou s velkým úsměvem. Jedinou dobrou roli tam sehrál ten luk. U filmu jsem se ale taky dost pobavil. Napříč tomu co jsem zde napsal, je film dost podobný, co se hlavního hrdiny týče. Seriálu Californication. Obě postavy mají hodně společného. Na to byl docela zajímavý pohled, protože i ty sexystické úlety a různé narážky, prostě člověk se tomu zasměje. Zvláště když to předvádí herecké eso jako je Cage. Tři hězdy. ()

mirkath1

Nečekala jsem tak nádherný film. Cage je výborný herec, ať si říká každý co chce. Někdy opravdu člověk musí něco vyhodit a vždycky je co opravovat. Pěkné poselství. ()

Efreeti

A opět tu máme film o loserovi... celý život rozpadá před očima, je nulou v očích v všech blízkých a jediné místo, kde je pevný v kramflecích, je před zeleným plátnem v TV studiu. Nechápu jak vůbec může někdo dát peníze na natočení takového filmu. Nuuuda od první do poslední minuty. Hodně lidem to možná připomene vlastní život...o to míň se jim bude líbit co uvidí...žádný happy-end se nekoná... ()

pasqviL

Pro mě strašně rozporuplný film, na jednu stranu sem se při některých scénkách docela nasmál, ale místy sem se hodně nudil. A místy mi připadalo že se autoři hodně inspirovali Americkou krásou, minimálně hudbou :) ()

BradleyT

Průměrný snímek. Nicolase mám rád, ale tady v té roli mi neseděl - navíc tolik smůly co se na něj valila si neumím reálně představit. JInak jsem se aji celkem dobře bavil to zase jo. ()

Mikecat

Cageho mám rád, táto rola mu však nesadla, ani nemalo čo sadnúť! Rodinná dráma sa dá napísať ZAUJÍMAVO a VTIPNE, nie je tak v tomto prípade! ()

sodomex

Komedie? Spise rodinne drama, kde cage hraje uspesneho rosnickare ale na dne v osobnim zivote. Zahral to dobre a film stoji za to videt. ()

Cage jde z role do role

Cage jde z role do role

05.03.2005

Příští film Nicolase Cage bude režírovat Neil LaBute. Režisérův dlouho očekávaný projekt THE WICKER MAN, je remakem thrilleru z roku 1973. LaBute hodlá postupovat podle vlastního adaptovaného scénáře… (více)