Taxi 121

Drama / Thriller

Česko, 2016, 90 min

„Jsi jenom ty a tvůj anonymní zákazník.“ Na české poměry vskutku strhující thriller. Zajímalo by mně zdali se režisér Dan Pánek držel faktů v posloupnosti určitých scén. Film šel do kin v době, když se ještě nevědělo o koho přesně jde. Pár týdnů nato byl pachatel dopaden a usvědčen z vražd taxikáře. Každopádně snímek celkem se mnou citelně zacloumal.(19.9.2016)

Za posledni cca pul rok nejlepsi film, ktery jsem videl. Tento pripad me zajima od ranneho pocatku a film mi nemohl uniknout. Od stredu filmu napeti az do konce. Vzijete se do pribehu. Ja mel uplny krece napetim v brise a po skonceni filmu jsem ziral na platno. Veliky ocekavani jsem mel uz pred filmem a potvrdilo se. Leckdo rekne, ze je to prehnana sracka, ale mne se hodne libil. Typy takovyhleho filmu ja proste miluji. 95%(10.9.2016)

Za mě spokojenost ke konci ten emoční a psychický dopad na diváka je opravdu velký což mě potěšilo.Navíc na to, že je to český film netáhne nějakými hovnama a sračkama což je velké plus a pěkně to odsýpá. Dalším plusem jsou i normální herci a ne nějaké zmalované a přehrávající tlamy, které můžete denně vidět v Tv (Ordinace Ulice apod) Z českých filmů příjemné překvapení.(3.9.2016)

Zdá se mi že tento film mohl být na české poměry kvalitnější, ale Dana Pánka to omlouvá, jelikož nemá zrovna moc zkušeností, jenomže v některých scénách byla kamera žalostná. Nic co by se nedalo přežít, ale kazí to dojem v celku. A scénář měl pár trhlin. Matěj měl v celku dobrý scénář, ale chvílemi mi přišel tupý, alespon to vynahrazoval scénář "anonymního zákazníka". Mám z toho celkově rozporuplné pocity. Uvidím jak to budu cítit po druhém shlédnutí. ( 4.9.16/Kino Luna/Sčítání lidu: 50 a více )(4.9.2016)

• zlamic

Ach jo "český thriller" nevím jestli je to myšleno jako nový žánr a nebo je to myšleno jako thriller odehrávající se v Česku. Jako klasický thriller to tedy nefunguje. Režisér si zjevně myslí, že stačí k home videu přidat dramatickou hudbu a je to thriller. Je to amatérské včetně hereckých výkonů, pokud to srovnám s tím co nabízí v dnešní době televize jako jsou projekty RAPL, Mamon tak tohle je za úrovni ochotnického divadla. Fuj(2.9.2016)

• - Vůz Mercedes-Benz třídy E, který ve filmu představuje taxi s číslem 121, je opatřen registrační značkou 8A7 6093. V době, kdy byly RZ této série přidělovány, se ale tento typ automobilu ještě nevyráběl a je patrné, že tabulky RZ jsou plastovými napodobeninami. Navíc v několika záběrech se stejný vůz vyskytne se značkou 3AU 1512. (Martin_L)

• - Číslo 121 v názvu filmu odkazuje na číslo taxíku hlavní postavy Matěje Pokorného (Filip Tomsa). 121 je číslo, které je odvozeno od data narození režiséra Dana Pánka (21.1.). (BowtiePrague)

• - Herci a štáb nevěděli až do posledního okamžiku, jak snímek skončí. (BowtiePrague)