Taxi 121

Drama / Thriller

Česko, 2016, 90 min

Tak pro mě největší české překvapení 2016, film velmi dobře natočený na české poměry. Hrdinové jsou sympatičtí, role taxikáři Tomsovi neskutečně sedí a pomalejší tempo, které postavy rozvijí do větší hloubky nevadí. V momentu, kdy se do děje přimotá šílenec, začíná zápletka houstnout a na závěr se dočkáme parádní atmosféry. Hlavně jsem nečekal, jak hutné a intenzivní emoce dokáže film z člověka ždímat. V kině jsem byl z posledních dvaceti minut doslova odvařený. Je pravda, že snímek nemá vyvážené tempo, ale pokud udělám kompromis, je to pěkné hodnocení......8/10(13.9.2016)

Jak si tak si. A když jsi v taxi a starej chlápek s NewYorker čapkou (New York, New York) ti drží bouchačku u kebule, tak je úplně jedno jestli tvoje žena má uvnitř sebe lidského parazita. Matěj je taxikář a posluchač zpovědí. Jeho žena se bojíte, že ho zabije vrah taxikářů a taky že má pravdu. Bude sex? I cizoložství! Kamera je super, herectví už míň. Nebo je to tím, že dialogy vůbec nezní ako skuteční lidé? Každopádně Tomsa má oči jako tenisáky. Snové vize jsou fajn. Život je fajn. A co jsme se dozvěděli? Ženský jsou čubky, láska je věčná (a vděčná) a život za cigára nevyměníš. A vyměníš život za lásku čubky? To. Se. Asi. Nikdy. Nedozvíme. 3/5(21.4.2017)

Za posledni cca pul rok nejlepsi film, ktery jsem videl. Tento pripad me zajima od ranneho pocatku a film mi nemohl uniknout. Od stredu filmu napeti az do konce. Vzijete se do pribehu. Ja mel uplny krece napetim v brise a po skonceni filmu jsem ziral na platno. Veliky ocekavani jsem mel uz pred filmem a potvrdilo se. Leckdo rekne, ze je to prehnana sracka, ale mne se hodne libil. Typy takovyhleho filmu ja proste miluji. 95%(10.9.2016)

• blackJag

Inu, žádná sláva. Tomsa je slušný herecký mameluk, ale snaží se, snaží, seč mu síly stačí ztlumit ten divoký nedostatek svého talentu jak jen to jde, ovšem scénář, hmm, to je panečku paráda a pořádná mačeta do zad :-) Celé je to velmi blbé, v té ukrutné stopáži (při tak niterných tvůrčích schopnostech) naprosto bez šance a když v závěru začne hřímat hudební doprovod (asi v očekávání emocionálního vrcholu) je to tak super poskládané, že nejde slyšet, co Tomsa do toho telefonu žvatlá :-) Během sledování filmu jsem byl nečinností hlavního hrdiny podobně iritován, jako svého času hrdiny pana Hanekeho (FUNNY GAMES), ovšem to, že Pánek není Haneke, snad ani není potřeba dodávat :-) 20%(25.5.2018)

No vida. A pak že nemáme talenty. Dan Pánek je sice ještě neobroušeným diamantem, ale i to se počítá. Téma vražd pražských taxikářů je samo o sobě dost atraktivní a samotný fakt, že vrah v době psaní scénáře ještě nebyl znám, filmu spíše prospěl. Líbilo se mi, že film sází na minimálismus, takže všechno důležité se odehrává v autě. Sedělo mi i zapojení rodinné linky hlavního hrdiny a nakonec mi to sedlo i herecky. A podařil se i emotivní konec. Je sice pravda, že pokud jde o dialogy, tak tu ještě jsou rezervy a pár nicneříkajících hluchých míst se také našlo. Ale jedná se o debut, takže se dá ledacos odpustit. Velká spokojenost a příjemné překvapení. 75%(2.1.2018)

• - Číslo 121 v názvu filmu odkazuje na číslo taxíku hlavní postavy Matěje Pokorného (Filip Tomsa). 121 je číslo, které je odvozeno od data narození režiséra Dana Pánka (21.1.). (BowtiePrague)

• - Spoiler: Filmový vrah vraždí vždy ve čtvrtek, stejně jako vraždil vrah ve skutečnosti. (BowtiePrague)

• - Vůz Mercedes-Benz třídy E, který ve filmu představuje taxi s číslem 121, je opatřen registrační značkou 8A7 6093. V době, kdy byly RZ této série přidělovány, se ale tento typ automobilu ještě nevyráběl a je patrné, že tabulky RZ jsou plastovými napodobeninami. Navíc v několika záběrech se stejný vůz vyskytne se značkou 3AU 1512. (Martin_L)