Snímek Taxi 121 je českým thrillerem, inspirovaným skutečnými událostmi z roku 2014, kdy sériový vrah připravil o život tři pražské taxikáře. Oficiálně policie přičítá vraždy jedinému pachateli, který je však veřejnosti stále neznámý. Tragédie se stala impulsem k natočení thrilleru, který rychle vtáhne diváka do děje a nechá ho procítit celou škálu emocí od strachu, přes odvahu, až po naději. Film poodkryje divákovi nejen možný důvod, proč pachatel vraždil, ale především mu nabídne intenzivní příběh mladého manželského páru Matěje a Lucie (Filip Tomsa a Lenka Zahradnická), který se nevzdá ani ve chvíli, kdy už nemá před sebou prakticky žádnou budoucnost... (Bohemia MP)

Trailer 1

Spiker01

Ale ano, je to tam. Dan Pánek asi hodně nakoukával Collateral, ovšem mně se tohle thrillerové pojetí po americku poměrně zamlouvá. Trošku jej podkopávají slabší herecké výkony několika postav, ale jako celek se jedná o slušný debut s právoplatnými ambicemi, kterému nakonec ten Filip Tomsa poměrně sedí. A onen vrah (charakterově ne nepodobný Johnu Goodmanovi ) přidává do filmu tolik potřebnou velkou porci napětí, přičemž se i přes mnoho slepých větví či by se až chtělo říci alternativních konců, povede u diváků vzbudit nějaké emoce a já jsem za tenhle projekt s tímto režijním vedením hodně rád... 7/10 ()

Vančura

Shodou okolností film vstupuje do kin v době, kdy jsem se zrovna dočetl, že případ vražd tří taxikářů z r. 2014 jde k soudu (obviněnému je kolem 35 let, hrozí mu až výjimečný trest a podle policejních vyšetřovatelů měly vraždy loupežný motiv - je tedy vidět, že děj filmu odpovídá kauze skutečně jen volně, mj. logicky hlavně z toho důvodu, že v době vzniku scénáře ještě nebyl pachatel znám). Mně osobně se ten film líbil, byť s určitými výhradami. Oceňuji aktuální námět (české krimi prostředí podle mě každý den přetéká nespočtem atraktivních filmových námětů), výbornou kameru, povedený soundtrack a rovněž skutečnost, že ten film mj. říká, že taxikařina je náročná, nevděčná a občas dokonce nebezpečná práce, která postrádá odpovídající renomé, čímž ten film jde proti proudu (převažující veřejné mínění touto profesí obecně opovrhuje, obzvláště pražskými taxikáři, kteří mají pověst těch nejhorších z nejhorších). To se mi líbí, protože já taxíkem jezdím rád, mám s tím veskrze kladné zkušenosti, taxikářů si cením a trochu jim i závidím ty příběhy, které každý den zažívají se svými cestujícími (film tuto pestrou náplň taxikářské práce velmi pěkně ukazuje ve své první, "optimistické" části - obzvláště sekvence s flirtující právničkou - ve výtečném hereckém podání Vlastiny Svátkové - pro mě byla jedním z nejzábavnějších momentů celého filmu). Na filmu mi naopak vadil místy do očí bijící product placement (tradiční povzdech u většiny nových českých filmů), některé nepříliš přesvědčivé herecké výkony (především ústřední herecké duo Tomsa & Zahradnická - ani jeden z nich mě herecky příliš neoslovil), úvodní sekvence, jejíž smysl jsem vůbec nepochopil, a potom i samotný otevřený závěr, který obecně považuji za zločin na divákovi. Režisér sice po projekci tvrdil, že má rád, když si divák sám může závěr vyložit po svém, ale osobně s tím nesouhlasím, a ten závěr považuji za zpackaný. Přesto za sebe nemám problém dát velkorysé 4 hvězdy - ten film mě bavil a na české poměry mi přijde z mnoha důvodů jako zajímavý a stojící za zkouknutí. ()

Big Bear

Dobře Pánek ! Tohle bylo veliké překvapení. U Tomsy jsem měl bohužel smůlu na filmy a zafixoval jsem si ho tak nějak jako neherce, ale tady to dal velmi solidně. Parádní byl i Sitek. Ti ostatní jen přicmrdávali nebo hráli vyloženě šíleně (dispečer taxi). Dnes už se vrah tyxikářů z Uhříněvsi ví, v době kdy šel flm do promítání byl pachatel neznámí a tím více asi film tehdy působil. Svoji sílu má i dnes. První polovina projížděk Prahou s různými pasažéry je jen ochutnávkou různorodosti klientely, kterou dročkáři vozí. Od ožralů, podvodníků, atraktivních dam, bohatých obchodníků po zákazníky drzé, neurvalé a někdy i nebezpečné. Nikdy nevíte kdo vám vleze do auta. Nikdy nevíte kdo sedí za vámi a co tam dělá. Pohled do zpětného zrcátka je sakra omezený, obzvláště v noci. Parádní byla i hudba Karla Antonína. Nechci mu křivdit, ale cítil jsem v tom Zimmera a Tenkou červenou. Ale možná se to jen tak nějak potkalo. Každopádně ve filmu hudba fungovala skvěle. Tak nějak jsem otupěl a z nudy sic možná kvalitních seriálových detektivek ze všech našich okresů co jich jen máme a televizních filmů jsem si odvakl na slušnější porci zábavy. Tenhle film ji vám ale dodá. Má moderní střih, pěknou kameru a hravě snese srovnání se západními thrillery. A tak dávám za 4 cigára navíc ! * * * * ()

Malarkey

Na debut to není vůbec zlý. Scény v taxíku mě vysloveně bavily. Měly napětí, skvělý herecký výkony a atmosféru. Jakmile ale tvůrci přeskočili mimo taxík, tak jak kdyby kvalita filmu šla brutálně dolů. Trapně mi vysloveně bylo, když jsem koukal na jednu ze scén z policejní stanice. Nevím, nejsem filmař, ale přiznám se, že nedokážu pochopit, jak film na jeden moment může působit jako profi thriller a pak se vyloupne scéna jak z Ordinace. No, co naplat. Jako celek je Taxi 121 možná rozporuplný film, ale mě v mnoha ohledech i přesto zaujal. A to se v případě debutu rozhodně počítá. ()

Jara.Cimrman.jr

"Dneska lidi neberou nic a nikoho vážně, dokud jim nezačnou pistolí máchat před ksichtem. Zasraný ignoranti." Nechci si hrát na chytrého, ale mám pocit, že tohle nebylo náborové video pro taxikáře. Myslím tím něco ve smyslu: Staň se jedním z nás, můžeš jezdit Mercedesem, vozit bohaté, opilé nebo pozvracené lidi a když budeš dost slušný, tak tě vrah střelí do hlavy pouze ledabyle. Já bych tedy taxikářem být nechtěl, ale kdybych ze zadní sedačky zaslechl zlověstnou větu o mém posledním zákazníkovi a následně bych ucítil pistoli u hlavy, tak bych něco udělal. Cokoli. Vždyť šlapu na plyn, na rozdíl od padoucha mám zapnutý bezpečnostní pás a dokonce si mohu hrát s tankovací pistolí. Možnosti tu jsou. Matěj je však jiný - ochotný, hezky oblečený, slušně vychovaný a mně svou nečinností hrozně štval. Možná čekal, že pachatele kvůli vyššímu věku skolí během jízdy přítel infarkt, ale to už je jen spekulace. Takže mě to sice tématem zaujalo, ale zároveň mě to docela nebavilo. ()

• Ve scéně, kdy můžeme vidět kamerový záznam z benzínky, je na záznamu možné spatřit datum 26. září 2015 Str (tedy středu). Nicméně 26. září 2015 byla ve skutečnosti sobota. (David7)
  • Číslo 121 v názvu filmu odkazuje na číslo taxíku hlavní postavy Matěje Pokorného (Filip Tomsa). 121 je číslo, které je odvozeno od data narození režiséra Dana Pánka (21.1.). (ČSFD)
  • Film je volně inspirován skutečnými událostmi z roku 2014, kdy se sériovému vrahovi připisují tři oběti. U čtvrté si policie údajně není jistá. Ve filmu je několik odkazů na skutečné události. Kupříkladu scéna nalezení odstaveného taxíku v Lužické ulici na pražských Vinohradech. (ČSFD)