poster

Taxi 121

Drama / Thriller

Česko, 2016, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arnyfe
  ****

  „Jsi jenom ty a tvůj anonymní zákazník.“ Na české poměry vskutku strhující thriller. Zajímalo by mně zdali se režisér Dan Pánek držel faktů v posloupnosti určitých scén. Film šel do kin v době, když se ještě nevědělo o koho přesně jde. Pár týdnů nato byl pachatel dopaden a usvědčen z vražd taxikáře. Každopádně snímek celkem se mnou citelně zacloumal.(19.9.2016)

 • malylada
  ****

  Tak pro mě největší české překvapení 2016, film velmi dobře natočený na české poměry. Hrdinové jsou sympatičtí, role taxikáři Tomsovi neskutečně sedí a pomalejší tempo, které postavy rozvijí do větší hloubky nevadí. V momentu, kdy se do děje přimotá šílenec, začíná zápletka houstnout a na závěr se dočkáme parádní atmosféry. Hlavně jsem nečekal, jak hutné a intenzivní emoce dokáže film z člověka ždímat. V kině jsem byl z posledních dvaceti minut doslova odvařený. Je pravda, že snímek nemá vyvážené tempo, ale pokud udělám kompromis, je to pěkné hodnocení......8/10(13.9.2016)

 • ForGump
  **

  Obrovská škoda. Tady ten potenciál leží, ale nikdo ho jaksi nesebral. Dlouho už mi to nebylo u nějakého českého filmu tak líto. Jenom by to chtělo lepší herce (hlavní pár je kurevská mimóza) a především lepší schopnosti scenáristy, protože to plkání a pseudofilosofování se v celém filmu nedá ani poslouchat. Škoda, opravdu náznaky tam jsou, včetně originálně vystaveného, ale bídně provedeného závěru. 40%(24.8.2017)

 • URBAN
  ****

  Zdá se mi že tento film mohl být na české poměry kvalitnější, ale Dana Pánka to omlouvá, jelikož nemá zrovna moc zkušeností, jenomže v některých scénách byla kamera žalostná. Nic co by se nedalo přežít, ale kazí to dojem v celku. A scénář měl pár trhlin. Matěj měl v celku dobrý scénář, ale chvílemi mi přišel tupý, alespon to vynahrazoval scénář "anonymního zákazníka". Mám z toho celkově rozporuplné pocity. Uvidím jak to budu cítit po druhém shlédnutí. ( 4.9.16/Kino Luna/Sčítání lidu: 50 a více )(4.9.2016)

 • Langy10
  *****

  Za posledni cca pul rok nejlepsi film, ktery jsem videl. Tento pripad me zajima od ranneho pocatku a film mi nemohl uniknout. Od stredu filmu napeti az do konce. Vzijete se do pribehu. Ja mel uplny krece napetim v brise a po skonceni filmu jsem ziral na platno. Veliky ocekavani jsem mel uz pred filmem a potvrdilo se. Leckdo rekne, ze je to prehnana sracka, ale mne se hodne libil. Typy takovyhleho filmu ja proste miluji. 95%(10.9.2016)

 • - Číslo 121 v názvu filmu odkazuje na číslo taxíku hlavní postavy Matěje Pokorného (Filip Tomsa). 121 je číslo, které je odvozeno od data narození režiséra Dana Pánka (21.1.). (BowtiePrague)

 • - Vůz Mercedes-Benz třídy E, který ve filmu představuje taxi s číslem 121, je opatřen registrační značkou 8A7 6093. V době, kdy byly RZ této série přidělovány, se ale tento typ automobilu ještě nevyráběl a je patrné, že tabulky RZ jsou plastovými napodobeninami. Navíc v několika záběrech se stejný vůz vyskytne se značkou 3AU 1512. (Martin_L)

 • - Herci a štáb nevěděli až do posledního okamžiku, jak snímek skončí. (BowtiePrague)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace