Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Snímek Taxi 121 je českým thrillerem, inspirovaným skutečnými událostmi z roku 2014, kdy sériový vrah připravil o život tři pražské taxikáře. Oficiálně policie přičítá vraždy jedinému pachateli, který je však veřejnosti stále neznámý. Tragédie se stala impulsem k natočení thrilleru, který rychle vtáhne diváka do děje a nechá ho procítit celou škálu emocí od strachu, přes odvahu, až po naději. Film poodkryje divákovi nejen možný důvod, proč pachatel vraždil, ale především mu nabídne intenzivní příběh mladého manželského páru Matěje a Lucie (Filip Tomsa a Lenka Zahradnická), který se nevzdá ani ve chvíli, kdy už nemá před sebou prakticky žádnou budoucnost... (Bohemia MP)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (95)

Arnyfe 

všechny recenze uživatele

„Jsi jenom ty a tvůj anonymní zákazník.“ Na české poměry vskutku strhující thriller. Zajímalo by mně zdali se režisér Dan Pánek držel faktů v posloupnosti určitých scén. Film šel do kin v době, když se ještě nevědělo o koho přesně jde. Pár týdnů nato byl pachatel dopaden a usvědčen z vražd taxikáře. Každopádně snímek celkem se mnou citelně zacloumal. ()

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Prvá polovica filmu sa snaží zobraziť každodenný život taxikára v kulisách pražskej atmosféry, no zanecháva skôr hustý smog kŕčovitosti. Problém je možno v striedaní sa rôznych postáv v podaní zákazníkov, nie však rovnako schopných hercov, ako sú tí, ktorí ostali v užšom výbere pre hlavné úlohy. No potom nasleduje výborne gradovaný, mrazivý thriller, čo by mohlo zapríčiniť impulzívne veľmi vysoké hodnotenie, keby som zabudol, ako sa všetko začalo. Naťahovaný koniec ale prinesie pár rozporuplných momentov, ktoré to zdarne pripomenú. Na neštudentský debut ide aj tak o výnimočný počin. ()

Reklama

malylada 

všechny recenze uživatele

Tak pro mě největší české překvapení 2016, film velmi dobře natočený na české poměry. Hrdinové jsou sympatičtí, role taxikáři Tomsovi neskutečně sedí a pomalejší tempo, které postavy rozvijí do větší hloubky nevadí. V momentu, kdy se do děje přimotá šílenec, začíná zápletka houstnout a na závěr se dočkáme parádní atmosféry. Hlavně jsem nečekal, jak hutné a intenzivní emoce dokáže film z člověka ždímat. V kině jsem byl z posledních dvaceti minut doslova odvařený. Je pravda, že snímek nemá vyvážené tempo, ale pokud udělám kompromis, je to pěkné hodnocení......8/10 ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na debut to není vůbec zlý. Scény v taxíku mě vysloveně bavily. Měly napětí, skvělý herecký výkony a atmosféru. Jakmile ale tvůrci přeskočili mimo taxík, tak jak kdyby kvalita filmu šla brutálně dolů. Trapně mi vysloveně bylo, když jsem koukal na jednu ze scén z policejní stanice. Nevím, nejsem filmař, ale přiznám se, že nedokážu pochopit, jak film na jeden moment může působit jako profi thriller a pak se vyloupne scéna jak z Ordinace. No, co naplat. Jako celek je Taxi 121 možná rozporuplný film, ale mě v mnoha ohledech i přesto zaujal. A to se v případě debutu rozhodně počítá. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

slušná trojka ale šly mi na nervy ty zdlouhavé pasáže.Já vím ,Česko není Amerika ale přece jen to chtělo trochu akce i když si myslím,že to takhle nějak ve skutečnosti probíhalo.Překvapil mě slušný výkon Filipa Tomsy.Ten kluk je fakt dobrej!!Škoda že se role přidělují podle jiných kritérií (angažmá v politice)a je jedno jak to ocení diváci. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (6)

  • Herci a štáb nevěděli až do posledního okamžiku, jak snímek skončí. (ČSFD)
  • Vůz Mercedes-Benz třídy E, který ve filmu představuje taxi s číslem 121, je opatřen registrační značkou 8A7 6093. V době, kdy byly RZ této série přidělovány, se ale tento typ automobilu ještě nevyráběl a je patrné, že tabulky RZ jsou plastovými napodobeninami. Navíc v několika záběrech se stejný vůz vyskytne se značkou 3AU 1512. (Martin_L)
  • Film je volně inspirován skutečnými událostmi z roku 2014, kdy se sériovému vrahovi připisují tři oběti. U čtvrté si policie údajně není jistá. Ve filmu je několik odkazů na skutečné události. Kupříkladu scéna nalezení odstaveného taxíku v Lužické ulici na pražských Vinohradech. (ČSFD)

Reklama

Reklama