Taxi 121

Drama / Thriller

Česko, 2016, 90 min

Za posledni cca pul rok nejlepsi film, ktery jsem videl. Tento pripad me zajima od ranneho pocatku a film mi nemohl uniknout. Od stredu filmu napeti az do konce. Vzijete se do pribehu. Ja mel uplny krece napetim v brise a po skonceni filmu jsem ziral na platno. Veliky ocekavani jsem mel uz pred filmem a potvrdilo se. Leckdo rekne, ze je to prehnana sracka, ale mne se hodne libil. Typy takovyhleho filmu ja proste miluji. 95%(10.9.2016)

• ForGump

Obrovská škoda. Tady ten potenciál leží, ale nikdo ho jaksi nesebral. Dlouho už mi to nebylo u nějakého českého filmu tak líto. Jenom by to chtělo lepší herce (hlavní pár je kurevská mimóza) a především lepší schopnosti scenáristy, protože to plkání a pseudofilosofování se v celém filmu nedá ani poslouchat. Škoda, opravdu náznaky tam jsou, včetně originálně vystaveného, ale bídně provedeného závěru. 40%(24.8.2017)

Tak pro mě největší české překvapení 2016, film velmi dobře natočený na české poměry. Hrdinové jsou sympatičtí, role taxikáři Tomsovi neskutečně sedí a pomalejší tempo, které postavy rozvijí do větší hloubky nevadí. V momentu, kdy se do děje přimotá šílenec, začíná zápletka houstnout a na závěr se dočkáme parádní atmosféry. Hlavně jsem nečekal, jak hutné a intenzivní emoce dokáže film z člověka ždímat. V kině jsem byl z posledních dvaceti minut doslova odvařený. Je pravda, že snímek nemá vyvážené tempo, ale pokud udělám kompromis, je to pěkné hodnocení......8/10(13.9.2016)

No vida. A pak že nemáme talenty. Dan Pánek je sice ještě neobroušeným diamantem, ale i to se počítá. Téma vražd pražských taxikářů je samo o sobě dost atraktivní a samotný fakt, že vrah v době psaní scénáře ještě nebyl znám, filmu spíše prospěl. Líbilo se mi, že film sází na minimálismus, takže všechno důležité se odehrává v autě. Sedělo mi i zapojení rodinné linky hlavního hrdiny a nakonec mi to sedlo i herecky. A podařil se i emotivní konec. Je sice pravda, že pokud jde o dialogy, tak tu ještě jsou rezervy a pár nicneříkajících hluchých míst se také našlo. Ale jedná se o debut, takže se dá ledacos odpustit. Velká spokojenost a příjemné překvapení. 75%(2.1.2018)

„Jsi jenom ty a tvůj anonymní zákazník.“ Na české poměry vskutku strhující thriller. Zajímalo by mně zdali se režisér Dan Pánek držel faktů v posloupnosti určitých scén. Film šel do kin v době, když se ještě nevědělo o koho přesně jde. Pár týdnů nato byl pachatel dopaden a usvědčen z vražd taxikáře. Každopádně snímek celkem se mnou citelně zacloumal.(19.9.2016)

• - Herci a štáb nevěděli až do posledního okamžiku, jak snímek skončí. (BowtiePrague)

• - Číslo 121 v názvu filmu odkazuje na číslo taxíku hlavní postavy Matěje Pokorného (Filip Tomsa). 121 je číslo, které je odvozeno od data narození režiséra Dana Pánka (21.1.). (BowtiePrague)

• - Spoiler: Filmový vrah vraždí vždy ve čtvrtek, stejně jako vraždil vrah ve skutečnosti. (BowtiePrague)