Příběh začíná scénou loupeže, při které je dvakrát postřelen hlídač. Po této scéně nás film zavede v příběhu dál a to přesně o deset měsíců později. Hlavní postava, taxikář Matěj, žije poklidným životem se svou čerstvou manželkou Lucií v hlavním městě, Praze. Pár je velmi zamilovaný a pokouší se o miminko. Matěje v příběhu můžeme vidět jako velmi slušného a důvěřivého řidiče, který je ochoten pro své zákazníky udělat více, než je jen převézt z bodu A do bodu B. Příkladem nám může být zákaznice, které Matěj zakoupí kávu, protože měla náročný den a je unavená, nebo cizinec, s kterým si rád zazpívá americkou písničku New York, New York. Matěj se každé ráno, před odchodem do práce, loučí se svou ženou, na jejíž tváři vždy můžeme vidět známku starostí. Důvodem jsou vraždy již dvou pražských taxikářů. Vrah je neznámý a stále nedopaden, a tak má Lucie o svého manžela strach. Ten ji ujišťuje, že mu nic nehrozí a že pokud má zemřít, může se to stát i jen pouhou náhodou. Dny ubíhají a Lucie se cítí stále hůř a hůř. Tak moc se bojí o svého manžela, že se v noci budí z nočních můr. Matěj ji ale stále přesvědčuje, že mu žádné nebezpečí nehrozí. Od poloviny filmu do děje vstupuje samotný vrah, kterým je již zmíněný postřelený hlídač. Matěj má již končit svou směnu, když mu zavolá dispečer, který mu oznámí, že jeho kolega je v nemocnici a poprosí ho, zda by nemohl pracovat déle za něj. Dobrák Matěj svolí a napíše Lucii, která na něj doma čeká, sms zprávu, že se opozdí. Bohužel hned jeho prvním zákazníkem je již zmíněný vrah. Matěj zprvu nic netuší, až po tom, co mu muž řekne, aby se neřídil navigací a jel podle jeho instrukcí, dostane Matěj podezření, že něco není v pořádku. Snaží se muže z auta vyhodit, ale ten na něj vytáhne zbraň a vyhrožuje, že ho zastřelí. Matěj tedy pokračuje v jízdě, když u silnice oba uvidí muže u odstaveného auta, který stopuje. Vrah Matějovi řekne, ať u něj zastaví. Muž přispěchá k taxíku s prosbou o trochu benzínu a v té chvíli ho vrah bez zaváhání zastřelí. Matěj je v šoku nucen jet dále... (TV Prima)

Malarkey

Na debut to není vůbec zlý. Scény v taxíku mě vysloveně bavily. Měly napětí, skvělý herecký výkony a atmosféru. Jakmile ale tvůrci přeskočili mimo taxík, tak jak kdyby kvalita filmu šla brutálně dolů. Trapně mi vysloveně bylo, když jsem koukal na jednu ze scén z policejní stanice. Nevím, nejsem filmař, ale přiznám se, že nedokážu pochopit, jak film na jeden moment může působit jako profi thriller a pak se vyloupne scéna jak z Ordinace. No, co naplat. Jako celek je Taxi 121 možná rozporuplný film, ale mě v mnoha ohledech i přesto zaujal. A to se v případě debutu rozhodně počítá. ()

Vančura

Shodou okolností film vstupuje do kin v době, kdy jsem se zrovna dočetl, že případ vražd tří taxikářů z r. 2014 jde k soudu (obviněnému je kolem 35 let, hrozí mu až výjimečný trest a podle policejních vyšetřovatelů měly vraždy loupežný motiv - je tedy vidět, že děj filmu odpovídá kauze skutečně jen volně, mj. logicky hlavně z toho důvodu, že v době vzniku scénáře ještě nebyl pachatel znám). Mně osobně se ten film líbil, byť s určitými výhradami. Oceňuji aktuální námět (české krimi prostředí podle mě každý den přetéká nespočtem atraktivních filmových námětů), výbornou kameru, povedený soundtrack a rovněž skutečnost, že ten film mj. říká, že taxikařina je náročná, nevděčná a občas dokonce nebezpečná práce, která postrádá odpovídající renomé, čímž ten film jde proti proudu (převažující veřejné mínění touto profesí obecně opovrhuje, obzvláště pražskými taxikáři, kteří mají pověst těch nejhorších z nejhorších). To se mi líbí, protože já taxíkem jezdím rád, mám s tím veskrze kladné zkušenosti, taxikářů si cením a trochu jim i závidím ty příběhy, které každý den zažívají se svými cestujícími (film tuto pestrou náplň taxikářské práce velmi pěkně ukazuje ve své první, "optimistické" části - obzvláště sekvence s flirtující právničkou - ve výtečném hereckém podání Vlastiny Svátkové - pro mě byla jedním z nejzábavnějších momentů celého filmu). Na filmu mi naopak vadil místy do očí bijící product placement (tradiční povzdech u většiny nových českých filmů), některé nepříliš přesvědčivé herecké výkony (především ústřední herecké duo Tomsa & Zahradnická - ani jeden z nich mě herecky příliš neoslovil), úvodní sekvence, jejíž smysl jsem vůbec nepochopil, a potom i samotný otevřený závěr, který obecně považuji za zločin na divákovi. Režisér sice po projekci tvrdil, že má rád, když si divák sám může závěr vyložit po svém, ale osobně s tím nesouhlasím, a ten závěr považuji za zpackaný. Přesto za sebe nemám problém dát velkorysé 4 hvězdy - ten film mě bavil a na české poměry mi přijde z mnoha důvodů jako zajímavý a stojící za zkouknutí. ()

Jara.Cimrman.jr

"Dneska lidi neberou nic a nikoho vážně, dokud jim nezačnou pistolí máchat před ksichtem. Zasraný ignoranti." Nechci si hrát na chytrého, ale mám pocit, že tohle nebylo náborové video pro taxikáře. Myslím tím něco ve smyslu: Staň se jedním z nás, můžeš jezdit Mercedesem, vozit bohaté, opilé nebo pozvracené lidi a když budeš dost slušný, tak tě vrah střelí do hlavy pouze ledabyle. Já bych tedy taxikářem být nechtěl, ale kdybych ze zadní sedačky zaslechl zlověstnou větu o mém posledním zákazníkovi a následně bych ucítil pistoli u hlavy, tak bych něco udělal. Cokoli. Vždyť šlapu na plyn, na rozdíl od padoucha mám zapnutý bezpečnostní pás a dokonce si mohu hrát s tankovací pistolí. Možnosti tu jsou. Matěj je však jiný - ochotný, hezky oblečený, slušně vychovaný a mně svou nečinností hrozně štval. Možná čekal, že pachatele kvůli vyššímu věku skolí během jízdy přítel infarkt, ale to už je jen spekulace. Takže mě to sice tématem zaujalo, ale zároveň mě to docela nebavilo. ()

Spiker01

Ale ano, je to tam. Dan Pánek asi hodně nakoukával Collateral, ovšem mně se tohle thrillerové pojetí po americku poměrně zamlouvá. Trošku jej podkopávají slabší herecké výkony několika postav, ale jako celek se jedná o slušný debut s právoplatnými ambicemi, kterému nakonec ten Filip Tomsa poměrně sedí. A onen vrah (charakterově ne nepodobný Johnu Goodmanovi ) přidává do filmu tolik potřebnou velkou porci napětí, přičemž se i přes mnoho slepých větví či by se až chtělo říci alternativních konců, povede u diváků vzbudit nějaké emoce a já jsem za tenhle projekt s tímto režijním vedením hodně rád... 7/10 ()

Big Bear

Dobře Pánek ! Tohle bylo veliké překvapení. U Tomsy jsem měl bohužel smůlu na filmy a zafixoval jsem si ho tak nějak jako neherce, ale tady to dal velmi solidně. Parádní byl i Sitek. Ti ostatní jen přicmrdávali nebo hráli vyloženě šíleně (dispečer taxi). Dnes už se vrah tyxikářů z Uhříněvsi ví, v době kdy šel flm do promítání byl pachatel neznámí a tím více asi film tehdy působil. Svoji sílu má i dnes. První polovina projížděk Prahou s různými pasažéry je jen ochutnávkou různorodosti klientely, kterou dročkáři vozí. Od ožralů, podvodníků, atraktivních dam, bohatých obchodníků po zákazníky drzé, neurvalé a někdy i nebezpečné. Nikdy nevíte kdo vám vleze do auta. Nikdy nevíte kdo sedí za vámi a co tam dělá. Pohled do zpětného zrcátka je sakra omezený, obzvláště v noci. Parádní byla i hudba Karla Antonína. Nechci mu křivdit, ale cítil jsem v tom Zimmera a Tenkou červenou. Ale možná se to jen tak nějak potkalo. Každopádně ve filmu hudba fungovala skvěle. Tak nějak jsem otupěl a z nudy sic možná kvalitních seriálových detektivek ze všech našich okresů co jich jen máme a televizních filmů jsem si odvakl na slušnější porci zábavy. Tenhle film ji vám ale dodá. Má moderní střih, pěknou kameru a hravě snese srovnání se západními thrillery. A tak dávám za 4 cigára navíc ! * * * * ()

• Herci a štáb nevěděli až do posledního okamžiku, jak snímek skončí. (BowtiePrague)
  • Ve scéně, kdy můžeme vidět kamerový záznam z benzínky, je na záznamu možné spatřit datum 26. září 2015 Str (tedy středu). Nicméně 26. září 2015 byla ve skutečnosti sobota. (David7)
  • Vůz Mercedes-Benz třídy E, který ve filmu představuje taxi s číslem 121, je opatřen registrační značkou 8A7 6093. V době, kdy byly RZ této série přidělovány, se ale tento typ automobilu ještě nevyráběl a je patrné, že tabulky RZ jsou plastovými napodobeninami. Navíc v několika záběrech se stejný vůz vyskytne se značkou 3AU 1512. (Martin_L)