Taxi 121

Drama / Thriller

Česko, 2016, 90 min

Tak pro mě největší české překvapení 2016, film velmi dobře natočený na české poměry. Hrdinové jsou sympatičtí, role taxikáři Tomsovi neskutečně sedí a pomalejší tempo, které postavy rozvijí do větší hloubky nevadí. V momentu, kdy se do děje přimotá šílenec, začíná zápletka houstnout a na závěr se dočkáme parádní atmosféry. Hlavně jsem nečekal, jak hutné a intenzivní emoce dokáže film z člověka ždímat. V kině jsem byl z posledních dvaceti minut doslova odvařený. Je pravda, že snímek nemá vyvážené tempo, ale pokud udělám kompromis, je to pěkné hodnocení......8/10(13.9.2016)

Jak si tak si. A když jsi v taxi a starej chlápek s NewYorker čapkou (New York, New York) ti drží bouchačku u kebule, tak je úplně jedno jestli tvoje žena má uvnitř sebe lidského parazita. Matěj je taxikář a posluchač zpovědí. Jeho žena se bojíte, že ho zabije vrah taxikářů a taky že má pravdu. Bude sex? I cizoložství! Kamera je super, herectví už míň. Nebo je to tím, že dialogy vůbec nezní ako skuteční lidé? Každopádně Tomsa má oči jako tenisáky. Snové vize jsou fajn. Život je fajn. A co jsme se dozvěděli? Ženský jsou čubky, láska je věčná (a vděčná) a život za cigára nevyměníš. A vyměníš život za lásku čubky? To. Se. Asi. Nikdy. Nedozvíme. 3/5(21.4.2017)

„Jsi jenom ty a tvůj anonymní zákazník.“ Na české poměry vskutku strhující thriller. Zajímalo by mně zdali se režisér Dan Pánek držel faktů v posloupnosti určitých scén. Film šel do kin v době, když se ještě nevědělo o koho přesně jde. Pár týdnů nato byl pachatel dopaden a usvědčen z vražd taxikáře. Každopádně snímek celkem se mnou citelně zacloumal.(19.9.2016)

• ForGump

Obrovská škoda. Tady ten potenciál leží, ale nikdo ho jaksi nesebral. Dlouho už mi to nebylo u nějakého českého filmu tak líto. Jenom by to chtělo lepší herce (hlavní pár je kurevská mimóza) a především lepší schopnosti scenáristy, protože to plkání a pseudofilosofování se v celém filmu nedá ani poslouchat. Škoda, opravdu náznaky tam jsou, včetně originálně vystaveného, ale bídně provedeného závěru. 40%(24.8.2017)

Viděl jsem asi před týdnem v kině a ohodnotil čtyřkou. Na český drama/thriller myslím velice slušný výkon. Sice první polovina filmu nemá příliš spád, ale druhá půlka to bohatě vynahradí. Mám rád napínavé filmy, podle skutečných událostí a Taxi 121 předčilo mé očekávání. Napětí přetrvávalo opravdu až do poslední vteřiny filmu. Určitě doporučuji ostatním tento film vidět.(22.9.2016)

• - Spoiler: Filmový vrah vraždí vždy ve čtvrtek, stejně jako vraždil vrah ve skutečnosti. (BowtiePrague)

• - Film je volně inspirován skutečnými událostmi z roku 2014, kdy se sériovému vrahovi připisují tři oběti. U čtvrté si policie údajně není jistá. Ve filmu je několik odkazů na skutečné události. Kupříkladu scéna nalezení odstaveného taxíku v Lužické ulici na pražských Vinohradech. (BowtiePrague)

• - Herci a štáb nevěděli až do posledního okamžiku, jak snímek skončí. (BowtiePrague)