Reality-show, která jde ve všem nadoraz. Do velké sklepní místnosti je zavřeno šest účastníků podivné reality-show nazvané Všichni za jednoho. Jejich úkolem je vydržet spolu ve stísněných podmínkách nejméně po dobu jednoho měsíce. Na konci je čeká milionová odměna. Problém je, že pravidla hry nejsou tak docela jasná. Všichni přítomní vytvoří jakousi umělou rodinu: "otcem" je nezaměstnaný popelář Vladimír, "matkou" nesmělá venkovanka Renáta, "dětmi" jsou student sociologie Pavel, do sebe uzavřená dívka Kamila a optimistický dobrodruh Petr. Posledním členem skupiny je "děda", bývalý vězeň z uranových dolů. Skupina prochází těžkými zkouškami vzájemné důvěry, ponorkovými stavy a vypjatými situacemi. Nikdo nemá ponětí o čase, neboť zde není denní světlo ani fungující hodiny. Napětí se zvolna stupňuje až k nesnesení. Pokus o únik z uzavřeného prostoru se nezdaří. Hráčům nakonec dojde, že na povrchu země se zřejmě stalo něco, kvůli čemu zůstali nadobro zapomenutí...
Nezávislý český snímek je prvním celovečerním dílem scenáristy a režiséra Karla Žaluda. S nadsázkou odhaluje temné stránky světově rozšířeného televizního žánru reality-show. Lze dokonce mluvit o vizionářské inspiraci: scénář k filmu totiž vznikl dříve, než se tento typ pořadu objevil na českých obrazovkách. (oficiální text distributora)

karlee

Jako horor/drama/kritika reality show by to u mě taky neuspělo, ovšem komedie je to dost luxusní, hlavně "taťka" hází výborné hlášky. ()

massive.at

Fanastické a originální - poukazuje na zkaženost a trapnost televizní masové kultury, která, jak každý víme, je odrazem doby a její společnosti ()

Jaromír

Film není vyloženě špatný, ani nijak moc dobrý. Rozhodně jsem s herci moc necítil, ale musím ocenit jistou zajímavost tématu. Lidi zavření ve sklepě na měsíc, to už je síla :). Jednou jsem se do nich ale vžil, to musím přiznat :), a uvažoval, jak bych danou věc vyřešil já. Rozhodně film nastoluje pár otázek. Co mě ale zklamalo je závěr. Myslím, že závěr který by ve filmu použit už dnes, pro otrlost lidí, moc nešokuje, a spíš bych to posunul z fyzického světa do psychiky. Jednak lidi měsíc při sobě, to je spíš o psychice, z toho výjde málokdo zdráv. Rozhodně je taky zajímavý rozhovor s režisérem (pro mě skoro zajímavější, než samotný film :) ). ()

Stejšn

Líbilo a to doslova a do písmene MOC. Je to moc pěkně ad absurdum vyobrazená blízká budoucnost, ovlivněná zpitomnělými diváky televizních reality show. Až do konce jsem se obával, aby to mělo nějaké rozuzlení nebo pointu, aby to tvůrci nenechali vyšumět, ale naopak až závěrečné doplňující titulky za tím udělaly parádní tečku. Tenhle snímek ovšem nesedne každému, už jenom proto, že je zahraný jakoby divadelně spíš než filmově. ()

Pitryx

Zpočátku jsem se bavil, ale pak to byla čím dál větší nuda. Scénář od začátku odsouzen k zániku. Našel jsem i pár technických chyb, stín na zdi (od mikrofonu?, odraz v hodinách, když je mají v ruce, ale také chyb dějových). Na druhé podívání to asi není. Pokud to měla být nějaká psychostudie, tak se moc nepovedla. Takže jen poděkování hercům a okopírovanému tématu. 2012060710417/10553 ()

brabi

Na začátku mě tam všichni děsně štvali a viděl sem to tak na dvě*, ale s postupem času to začalo vypadat zajímavěji a zajímavěji, takže bych byl možná ochoten ičtyři*. Ovšem konec, se mi zdá, tak nějak podivně vyšuměl, takže nakonec ty tři my přijdou adekvátní. ()

Prubner

Režisér zručně buduje atmosféru tajemna a různých náznaků, která nabízí několik různých interpretací příběhu ve stylu Kostky. Bohužel bylo nad jeho síly těmto očekáváním dostát. Zjevně nevěděl, jak film ukončit, a tak tam plácnul první blbost, která ho napadla. Závěr je nelogický (proč proboha student Petra vlastně zabil ?) a vzhledem k předchozímu dění dost přízemní a "obyčejný". ()

Sekel

Na televizni film simulujici reality show skvele. Postupne cim dal tim vtipnejsi a jako ve skutecne r.s. z postav, na zacatku nam lezoucich na nervy, se stavaji nasi oblibenci a z pocatecnich sympataku, kteri to s prehledem zvladaji, se stavaji nesnesitelne karikatury vyrovnanosti. Povedene dilko, na poli ceske televizni produkce nevidane. ()

Gormie

Skoro až do konce jsem si říkal, že je to celkem povedená komedie. V závěru jsem teprve pochopil, že to bylo myšleno vážně. Že to asi měla být nějaká psychologická sonda a zároveň satira na konzumní společnost, nebo tak něco. Prostě ubohost. ()

Sebien

celých poctivých plných pět si to sice asi nezaslouží, ale mám potřebu je dát, protože mezi českými počiny je to opravdu Něco! Viz komentáře se čtyřmi a více hvězdičkami :) ()

Cearomana

Zajímavé téma na spracování, ale hodně nepovedeně udělané. Nepřesvědčivé herecké výkony jen kazí atmosféru celého filmu, který není vůbec napínavý a rozhodně bych ho neřadila mezi horory. Dokoukala jsem se jen proto, že jsem čekala na nějaké aspoň malé rozuzlení, které však nepřišlo. Všechno se jen řešilo, kdo je kdo, jak se odtamtud dostanou, jestli je mezi nimi "agent",ale nic se nevyřešilo. Navíc mi přišlo, že tam bylo spoustu zbytečně zdlouhavých scén. ()

Salvator

Myšlenka dobrá, ale zpracování je místy až děsivě naivní. Výhrou není ani nasazení podprůměrných herců, protože v jejich podání jsou jednotlivé charaktery jen obtížně uvěřitelné. ()

Švédy

pro mě absolutně nudná věc s naprosto tragickými výkony herců, tvářících se jako že jsou v nějaké reality show. * dávám jen za nápad. ()

schindler

PŘÍJEMNÉ PŘEKVAPENÍ. Těch 5 hvězdiček je hlavně za originalitu. Film o reality show kde má 6 lidí společně strávit ve sklepě určitou dobu by jste v české filmové historii hledali těžko. Každý z účinkujících je něčím zajímavý, především TAŤKA VLÁĎA nemá chybu. I přes nějaké nedostatky, hlavně v provedení, má film chvílema až ťísnivou klastrofobickou atmosféru a to se počítá. Klobouk dolů. Další svěží vítr do českého filmu. ()

Vital

Vskutku ojedinělý projekt,s dobrým scénářem.Sám jsem se divil,že jsem se po celou dobu nenudil.Tmavé sklepení,jen kamna a voda v nádržích,konzervy s masem a nějaké to ovoce,dosti ponurné.Na to že se to točilo v jedné jediné místnosti to bylo dobrý,herci se chytali i přehrávali,se scénu s močením jsem se musel smát,to byl asi jedinný okamžik.Trochu mě štval konec a to tím,že si všichni mysleli,že když nezmáčknou to tlačítko,tak je tam nechají umřít,což bylo dosti ubohé na vyvolání paniky a vlastně celého toho posledního vyvrcholeního. ()

Nick321

Dobře zvolené téma, dobrý scénář, skvělé prostředí. Tentokrát nejde o žádnou trapnou vilu, kde bude nějaký hysterický Vladko pro kamery vyřvávat, tady totiž žádné kamery nejsou viditelné a účastníci soutěže jsou namísto ve vile umístěni v pevně uzamčeném sklepě, nemají ponětí o čase, začínají pochybovat o sobě, o tom jestli třeba nahoře nevypukla válka a zda se na ně vůbec někdo kouká. Brzy se dostaví ponorka, neshody a nakonec podezření na agenta. Myslím si, že na konci filmu zabití Petra nebylo náhodné, protože pokud se zaměříte na jeho postavu co dělá a říká, vychází to dokonale. Zkušený hráč z jiných reality show a velmi dobře věděl koho má umlčet jako první, když se Pavel snažil hned v počátečních chvílích poradit týmu, aby si mezi sebou vytvořili systém - přesný opak toho, co by agent potřeboval. Bohužel, pokud Petr byl vážně agent, nahrával mu do karet vzniklý chaos a sobeckost některých postav, které mu stačilo jenom přiživovat. Skupina udělala fatální chybu, a není jisté, jestli hru vůbec půjde ukončit. Dávám 4*, některé scény byly herecky slabší. ()