Poctivě český, realistický příběh, který věrohodně zpracovává klasické téma filmů Bohdana Slámy. Prostředí přírody či vesnice, sociální začlenění, křehké vztahy mezi lidmi, jejich vlastní citové i životní útrapy a vyrovnávání se se sebou samým. Upřímné, opravdové a nezkreslené vylíčení trpkých životů obyčejných lidí. Skvělé charaktery postav a ryzí emoce, které na mě zapůsobily. Tradičně excelují Slámovi dvorní herci, Liška, Vilhelmová, Geislerová, Stašová a další. Souhlasím s uživatelem Vančura, který ve svém komentáři vystihl docela přesně to, jaké dojmy a myšlenky se mi při podobně skutečných filmech honí hlavou. Dokonalý protiklad oproti vší té povrchnosti, lesku, vyumělkovanosti a důrazu na módní a ostatní materialistické statky, které jsou častou náplní současné společnosti téměř ve všem, kam se podíváme. Jak často si uvědomujeme, jak zbytečně a ostudně to všechno oproti skutečným hodnotám působí...?(23.3.2008)

• pm

Domnívám se, že Bohdan Sláma je velmi slušný člověk a že své výpovědi o outsiderech míní úpřímně, líbí se mi, že z jeho filmů vyzařuje postoj, který ke svým hrdinům zaujímá, ale jeho filmy ráda nemám a opakovaným zhlédnutím si to vždy ještě lépe uvědomím, protože se zároveň berou velmi vážně na to, jak výrazně zkreslují realitu. V tomto směru mi "Štěstí" přijde hnusné a až nebezpečně zjednodušující, a vlastně nechápu, proč to na ostatní zabírá.(18.3.2008)

• IQ Tiqe

Nuda, nuda, nuda! Děj se vleče, žádné větší vzrušení, chvilka napětí, zkrátka nic; do komedie má daleko. V řeckém dramatu znali pojmy kolize, krize, peripetie, Bohdan Sláma asi ne, příběh jede stejnou linií a může zaujmout možná někoho, kdo čeká jen naivní příběh o ničem, který začíná v A, končí v B a mezitím se nic moc neděje. 1* dávám kvůli hercům - mám rád Táňu Vilhelmovou a i Pavel Liška, Aňa Geislerová a Bolek Polívka předváděli dobré výkony. Bohužel mizerný scénář ani sebelepší herec nevytáhne.(23.6.2008)

Podstatne stráviteľnejšie ako DIVOKÉ VČELY. Film založený na "pozadí" - všetko, čo je v podstate vedľajšie (fabrika, rodičia) vytvára kontrast s hlavnou "líniou" a dáva jej tak hlbší rozmer. Napriek tomu, že herci hrajú to, čo už stokrát hrali (ožratý Polívka bol opäť raz na hranici mojej tolerancie), je to dobrý film o pohľade na svet a generačných rozdieloch...(20.12.2007)

Konečne som mal možnosť zhliadnuť Šťastie Bohdana Slámu... Emócie boli rozdávané plným priehrštím, herecké výkony boli nadpriemerné ( hlavne Pavel Liška a Martin Huba boli výborní vo svojej mimike ) - tak prečo mám podivný pocit ? Možno preto, že všetko bolo akési nadupané, silové, chýbala tomu poetika. Motívy sa hrnuli na diváka, aby príbeh napokon skončil ako vyhodený do vzduchu... Ani vyletieť, ani dopadnúť. Určite som čakal viac, ale aj tak dávam štyri mínus ( alebo tri plus - vyberte si ).(28.3.2007)

• - Film byl vybrán jako zástupce českého filmu, který se ucházel o Oscara v sekci cizojazyčný film za rok 2005. (orkadimenza)

• - Na festivalech v San Sebastianu, Anges, Athénách a Montrealu oceněn jako Nejlepší film. (M.B)

• - Zdeněk Raušer (Jája) nemluvil svým hlasem. Předaboval ho Roman Zach. (Marsik)