Vzneste se na kouzelném létajícím koberci a vydejte se na napínavý let plný legrace s Aladinem. Skvělé dobrodružství doplňuje podmanivá hudba, oceněná Oscarem. Aladin žije se svou rozpustilou opičkou Abu uprostřed kouzelného města. Jeho obyčejný život naruší dobrodružství, ve kterém se snaží zachránit princeznu Jasmínu ze spárů zlého kouzelníka Jafara. Aladin ale není na těžký úkol sám – má kouzelnou lampu. Stačí ji otřít a zjeví se džin, který má smysl pro humor a dovede měnit podoby. A splní i Aladinovo přání proměnit se v prince, aby okouzlil Jasmínu. Moc lampy však odhalí také Jafar a pokouší se jí zmocnit. Aladin musí nad Jafarem zvítězit a použít k tomu veškerou svou chytrost. (HBO Europe)

Bonniesgun

Švihácký zloděj, princezna brunetka (taky už máte dost těch sladkých blondýnek?) a samozřejmě džin (který stoprocentně musel být inspirací pro Masku s Jimem Carrey)! Nechci se opakovat, ale tohle je opravdu jedna z těch nejlepších disneyovek! Ne jen těch modernějších, ale všech vůbec! Klasická pohádka okořeněná o postavičky z té "nejroztomilejší" éry u Disneyho a o vtipy, které většinou ocení spíš dospělí se smyslem pro ironii než děti... Ale což! Pokud dospělí mohou propadnout vášni pro mimozemské entity či roboty putující v čase s úkolem zabít, proč by nemohli jihnout u klasické arabské pohádky??? ()

J.Cobra

Stará dobrá Disneyovka. Říkal jsem si, že se jen tak kouknu na 3 minuty abych zavzpomínal na dětská léta, ale kdeže. Musel jsem koukat na celý film a klidně bych si to zopakoval. ()

Wooke

Ďalšia skvelá rozprávka, plná humoru, zábavy, slabšieho napätia a dobrého príbehu. Nemôžem si pomôcť,no koberec a djin boli aj tak najlepší a taktiež hudba bola ako vždy fajn. Dokonca som si to spieval aj mesiac potom. ()

MeGab odpad!

Tady bylo špatně snad úplně všechno. Infantilní odporný děj (ani dětský film nemusí být infantilní, proboha), odporná hudba, odporné písničky (ty jsou v každé disneyovce hnus zelenej) a neskutečně odporný dabing. ()

Ernie_13

Mohlo ty byť 5 hviezdičiek, nebyť toho nudného začiatku. Celé to naberá úplne inú dimenziu odkedy sa na scéne objaví Gin a ten drží latku vysoko až do úplneho konca. Parádna zábava. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 95%, Audience Score - 92% | FDb.cz - 72.5% | Opravdu kouzelný animovaný příběh se skvělým "Džinem" - Robinem Williamsem, který jako každá správná klasická Disneyovka má skvělé písničky, výborné hudební číslo, ať záporáků či klaďasů a šikovný scénář díky němuž se film zalíbí i jiné věkové kategorií než pro jakou je určen. Opravdu skvělý snímek, kterému k "plnému počtu" chybí jen málo :-) 80% ()

JosefTomas

Téměř dokonalá oddechovka, které kraluje hlavně výjimečný Robin Williams. Nikdy bych nepomyslel, že půjde protlačit jeho náhodnou a vtipnou improvizaci do animované podoby, ale režiséři mu šli zřejmě na ruku a dali mu volnost ze které vzešla ta nejzábavnější/nejsympatičtější postava (těsně za ním je Jafarův okřídlený společník). Navíc to je krátké, úderné a hlavně zábavně poučné. Možná je dobře, že jsem si všechny trumfy s 80. a 90. let ještě nevystřílel, protože se můžu nečekaně nadchnout na kvalitním dílem, kterému jsem se bůhví proč vyhýbal. ()

Blazkowicz

Oproti hrané verzi mnohem snesitelnější muzikálové scény, ale zase míň humoru. Jako celek víc pro děti, nicméně pořád dobré. 3-* ()

helrohir

Vynikajúca disenyovka, ktorá v sebe snúbi dobrodružný príbeh, humor, romantiku a mágiu, pričom výsledný mix vyzerá nadmieru dobre. Sympatické sú aj postavy, a v tomto ohľadu tu nie je žiaden negatívny prvok (samozrejme okrem hlavného zloducha). Film má od začiatku intenzívne tempo, a ako je u disneyoviek tradíciou, celé to zdobí vynikajúca hudba a úžasné vizuálne prvky. 80% ()

Jenda1

formálně dokonalá disneovka, ale ten děj je už moc americky podaný, chybí jakákoliv spojitost s původní pohádkou a takovou tou tajemnou atmosférou, je to vtipný a na rozdíl od jinejch hlavně novějších animáků sledovatelný pro dospělího, ale je to jen čistá zábava na americký způsob ()

eMeMko

Další z velmi povedených disneyovek, tentokráte sázící hlavně na vtipné scény. Za těch necelých 90 minut se jich na obrazovce vystřídala opravdu spousta a nutno říct, že většina z nich byla velmi povedená. Příběh klasicky celkem jednoduchý, co mi však na tomto filmu vyhovovalo nejvíce byly postavy. Mírně šílený džin, perfektní opička a hlavně létající koberec, který i přes svůj handicap mlčení, dokázal oživit jakoukoliv scénu je svou přítomností. Nesmíme zapomenou ani na parkouristu Aladina a samozřejmě záporáka Jaffara, bez nichž by toto dílo nebylo nic. Finální hodnocení: Nebýt občasně okaté 3D animace, která mi v kombinaci s klasickou 2D moc neštymovala, jednalo by se o perfektní zážitek. Takhle je to "jen" za čtyři hvězdy. ()

dudo24

Bolo to fajn ale nejak extra ma to nechytilo aj keď zasadenie do Blízkeho východu sa mi veľmi páčilo. Moc ukecané a málo romantické. Chcelo to viac zapojiť Jasmínu do celého dobrodružstva po boku s Aladdinom a menej Genieho a Jafara. Nepochopil som rámcovému úvodu obchodníka ktorý začal rozprávať tento príbeh. Celkom zbytočná scéna. ()

blondboss

Toto je absolútna animovaná Disney klasika, ktorá sa vo svojej dobe jednoznačne zaradila medzi nadčasové snímky, či už spracovaním, či už vizualizáciou alebo nádherným pretavením rozprávky na filmové plátno. Nádherná titulná pieseň to celé len zaklincuje a aj keď sa tu objavilo zopár infantilných scén, Aladin je právom jednou z najlepších rozprávok od štúdia Disney. A práve táto verzia ho zosobnila asi najkrajšie. 80 % ()

Dočká se Aladin pokračování?

Dočká se Aladin pokračování?

15.08.2019

Po obřím úspěchu hraného Aladina od režiséra Guye Ritchieho (Král Artuš – Legenda o meči) není divu, že studio Disney aktuálně zvažuje pokračování. Snímek několik dní nazpátek překročil miliardu… (více)