Vzneste se na kouzelném létajícím koberci a vydejte se na napínavý let plný legrace s Aladinem. Skvělé dobrodružství doplňuje podmanivá hudba, oceněná Oscarem. Aladin žije se svou rozpustilou opičkou Abu uprostřed kouzelného města. Jeho obyčejný život naruší dobrodružství, ve kterém se snaží zachránit princeznu Jasmínu ze spárů zlého kouzelníka Jafara. Aladin ale není na těžký úkol sám – má kouzelnou lampu. Stačí ji otřít a zjeví se džin, který má smysl pro humor a dovede měnit podoby. A splní i Aladinovo přání proměnit se v prince, aby okouzlil Jasmínu. Moc lampy však odhalí také Jafar a pokouší se jí zmocnit. Aladin musí nad Jafarem zvítězit a použít k tomu veškerou svou chytrost. (HBO Europe)

Naslund

Je to o papouchovi a písničkách. Bez nich by to nešlo. Vše, co se točí kolem Iaga je úžasná legrace, zato Džin je otravnej a příliš americkej. Myslím tím, že perské prostředí není tak chudé, aby bylo potřeba do něj cpát odkazy na americkou současnou kulturu. Jen je zvláštní, že si vzpomínám na úplně jiný kreslený příběh o Aladinovi (ne Diesney) a nemůžu ho nikde najít. Snad si to nepletu s nějakou dětskou knížkou. ()

kaylin

Disney mě zase dostal. "Aladina" jsem neviděl, když šel do kin, nebo když tu kolem něj byla nějaká mánie. Uniknul mi jako spousta dalších filmů, a tak jsem byl docela zvědavý, jak na mě zapůsobí. A zapůsobil přesně tak, jak jsem očekával. Jsou zde parádní postavy, parádní písně, což jsem nečekal, a jednoduchý, ale prostě hezký příběh, který pořád funguje. No jo, Disney mě pořád baví. ()

swed

Orientální pohádka v tradičním Disneyovském stylu. Po technické stránce film zaujme rozzářenou animací a kouzelnými písněmi. Celkem předvídatelný příběh ústředního páru obohacuje řada vedlejších postaviček, které se starají o humor (papoušek, opice a především Džin-skvělý R. Williams). "Aladin" na to, že je starý téměř 15 let, vůbec nezestárl a je důkazem toho, že na starou ruční animaci by se nemělo zapomínat! 9/10 ()

kajas

Přelom osmdesátých a devadesátých let byl podle mého skromného názoru nejlepším disneyovským obdobím. Menkenova hudba zaslouženě oceněna Oscarem, Jasmína patřící mezi nejkrásnější animované princezny, roztomilý Abu a samozřejmě geniální Džin (pan Brousek mladší si na něm dal v českém dabingu opravdu záležet). Určitě jedna z pohádek, kterou budu ráda pouštět dětem :). ()

Dexter1

Skvelá animácia, nie až tak detský humor a skvelý príbeh. Z takýchto ingrediencií sa nedá uvariť zlý film. ()

Fanucci

Jednoznačně 5 hvězdiček. Robin Williams naprosto fantasticky namluvil džina - jeden z mnoha důvodů vidět film v originále. ()

OG_Swifty

V dobe premiery Aladdina mi bylo 5 let a s hruzou jsem zjistil, ze ackoliv jsem doma mel hracky na motivy tohoto filmu (dokonce si i pamatuju, ze byl v Happy Mealu od McDonalds), tak jsem ho vlastne nikdy nevidel. S uvedenim hranyho filmu jsem se rozhodl tuto chybu napravit a opet musim vysmeknout Disneymu poklonu - od skutecne zacatku typu Snehurka, Pinocchio, Dumbo, Bambi a ja nevim ceho jeste az do cca druhy Fantazie prisel se skoro kazdym filmem velkolepy pribeh, atraktivni a hlavne moderni animace a skvela rodinna zabava. Djin v podani Robina Williamse skvelej bavic, cemuz dopomaha i ten filmovy vizual - jsou to vterinovy detaily ktery mi vykouzlily usmev na tvari i dneska jako starymu chlapovi. A ta nadcasovost - uz v roce 1992 nas Disney pred Aladdinem varoval jakozto nuzakem kradoucim chleba. 25 let po varovani se nam po Evrope prohani takovych Aladdinu uz miliony a misto chleba si ted privlastnujou nase socialni jistoty. ()

Nuala

Hodně pěkná pohádka s hodně pěknou hudbou a písněmi, hodně pěkný příběh, prostě hodně pěkné :) Stará dobrá Disneyovka... ()

vydumnica

Kulturou tak vzdialene, a predsa sa Aladin radi medzi klasiku. Zaujimave muzikalove cisla, krasna animacia, posobivy pribeh, sympaticky zalubeny parik, jednoducho Aladina sa oplati vidiet. Spolu s Malou morskou vilou su to asi najromantickejsie Disney movies. Az som hned musela rozmyslat, ake by boli moje tri zelania. Velmi pekne. 80%. ()

honajz2

Ale jo, je to fajn. Když pominu přehršel (většinou otravných) písniček, opici s papouškem a prvních infantilních 15 minut, tak se mi to líbilo. Příjemně se na to dívá, není to trapné, nenudil jsem se u toho, většinou ani ty postavy mi nepřišly otravné a klidně bych si to i někdy pustil znova. Mile mě to překvapilo, protože si pamatuji, že jsem asi v sedmi letech viděl Krále zlodějů (což je nějaký Aladin 3) a přišlo mi to strašné, proto jsem nějaké další díly zavrhl, ale teď jsem rád, že jsem tomu originálu po tolika letech dal šanci. Bůhvíjak úžasné to není, ale jeden z těch lepších animáků je to určitě. Slabé 4* ()

Elyssea

Na Disneyho je to podle mě celkem průměr. Možná je to českým dabingem (hlavně Langmajerem v hlavní roli), protože ani písně nezněly úchvatně, jak bývá zvykem. Díky Alláhu za Džina, protože koncentrace vtipu v jeho scénách je k neuvěření. A být menší, tak chci Rádžu jako domácího mazlíčka a to šelmy kočkovité obvykle moc nemusím. ()

Streeper

Co na to říct? Klasická disneyovka, která mě jen potěšila. Spousta skvělých písní a navíc dabing Robina Williamse, který propůjčil hlas Džinovi. Nejlepší postava na filmu! ()

Nach

Naprosto božský animák s vynikajícím hlasovým doprovodem Robina Williamse, který si dle mého tento dabing skutečně vychutnal (daboval Džina) i po improvizační stránce, neboť ty hlody, které říká by nedokázal vymyslet žádný jiný scenárista, jen Robin. Takže se tu zrodila pohádková klasika, která je i přes 2D animaci nestárnoucí rodinnou zábavou, která dokáže vyvolat tu správnou pohádkovo-orientální atmosféru, pro kterou tento žánr tak milujeme. Já nejsem výjimka. Plus procenta za kouzelný koberec chovající se jako nejroztomilejší domácí mazlíček. 85% ()

C0r0ner

Džin je ten důvod pěti hvězdiček, jinak je totiž Aladin pouze velmi dobrou, ale ne zvlášť přelomovou, pohádkou. Tak jako tak je to ale moc pěkný pohled do srdce Arabské říše a jejího mocenského uspořádání. K tomu se během celého filmu setkáváme s pěstováním hodnot, což je taky velké plus. 90% ()

danecek24

50. Zlatý Glóbus za rok 1992 - cena (3) - *Nejlepší hudba - Alan Menken, *Nejlepší filmová píseň - "A Whole New World" - Hudba Alan Menken, text Tim Rice, *Zvláštní cena - Robin Williams (za dabing) + nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší filmová píseň - "Friend Like Me" - Hudba Alan Menken, text Howard Ashman, Nejlepší filmová píseň - "Prince Ali" - Hudba Alan Menken, text Howard Ashman ()

pufina

Měla jsem doma krááásnou obrázkovou knížku o Aladinovi, takže ať jde o film nebo omalovánky, já to milovala.. ()

zette

Disneyovky si jsou v hudbe a animaci strasne podobne, u tak velke spolecnosti mi chybi vice invence. Pribeh Aladina vseobecne neni spatny, v tomto snimku je vsak dost kycovity a treba predstavovani se Dzina Aladinovi bylo...nevim jestli trapne nebo jen nehodici se... Prumerne ve vsech smerech. ()

pakobylka

Pravá pohádka by se měla při chůzi lehce pohupovat v bocích a ledva se dotýkat země ... hudební doprovod by pak měl spoluvytvářet a dolaďovat tu pravou pohádkovou atmosféru. "Aladin" se projevuje na můj vkus až příliš sebevědomě, jeho animace je zbytečně bombastická, scénky ubíhají vpřed nadmíru překotně - div že se nepředbíhají ... a v žádné z použitých písní nenacházím zalíbení. Příběh postrádá půvab a něhu - atributy, které bych od klasické animované pohádky očekávala. Zcela průměrné, nezajímavé 3* ()

Dočká se Aladin pokračování?

Dočká se Aladin pokračování?

15.08.2019

Po obřím úspěchu hraného Aladina od režiséra Guye Ritchieho (Král Artuš – Legenda o meči) není divu, že studio Disney aktuálně zvažuje pokračování. Snímek několik dní nazpátek překročil miliardu… (více)