Vzneste se na kouzelném létajícím koberci a vydejte se na napínavý let plný legrace s Aladinem. Skvělé dobrodružství doplňuje podmanivá hudba, oceněná Oscarem. Aladin žije se svou rozpustilou opičkou Abu uprostřed kouzelného města. Jeho obyčejný život naruší dobrodružství, ve kterém se snaží zachránit princeznu Jasmínu ze spárů zlého kouzelníka Jafara. Aladin ale není na těžký úkol sám – má kouzelnou lampu. Stačí ji otřít a zjeví se džin, který má smysl pro humor a dovede měnit podoby. A splní i Aladinovo přání proměnit se v prince, aby okouzlil Jasmínu. Moc lampy však odhalí také Jafar a pokouší se jí zmocnit. Aladin musí nad Jafarem zvítězit a použít k tomu veškerou svou chytrost. (HBO Europe)

Loki_Six

"I made you look like a prince on the outside, but I didn't change anything on the inside. Prince Ali got you to the door, but Aladdin has to open it." ()

iXtr3m3

Toto je už filmová história, toto je už klasika. Pozrel som to po dlhočizných rokoch dnes s osemročnou dcérkou, lebo chcem zhliadnuť celú trojfilmovú sériu a potom ideme na live action a musím povedať, že to nezostárlo a človek sa vrátil do krásneho detstva, kedy sa rozprávky od Disneyho robili ešte s láskou, s vtipom, s gráciou, so srdcom a pre celú rodinu. ()

Paity

Patrně jedna ze tří nejlepších pohádek od Walta Disneye, respektive od jeho studia. Jestli k něčemu sedí rodinný film a zároveň pohádka, tak je to Disneyho Aladin. Od hudby, po příběh a samozřejmě animaci naprosto perfektně odvedená práce. ()

RichardLev

Doposud jsem Aladina nikdy neviděl, jen jako malý jsem měl krásnou ilustrovanou knížku podle tohoto filmu a sledoval jsem stejnojmenný seriál. Tak teď jsem to po dvaceti letech napravil. Džin je na můj vkus trošku moc prdlý, ale dětem se to asi líbí. Jaffar je skvělý zákeřný záporák a Aladin je hrdina, který se prostě dokáže dostat z jakékoliv šlamastky. Příběh je klasika, i když oproti originálu z příběhů tisíce a jedné noci je samozřejmě značně přikrášlený pro děti. Pět hvězd ale nedám. PS: Film jsem viděl s českým dabingem. Zpětně jsem si poslouchal některé songy v originále...no mají úplně jiné kouzlo a znějí mnohem lépe. Takže se na film raději dívejte v originále. ()

Merkin

Vystihnout atmosféru exotických zemí zdaleka nepatří k jenoduchým režisérským úkonům, vždyť mnohdy taková věc záleží na drobnostech - bohatě vyzdobený palác, rušné tržistě plné různorodých předmětů, o jejichž cenu a kvalitu se mezi sebou handrkují vysmátí prodavači a horkem zmoření zákazníci, táhlá karavana, písečná bouře a tolik potřebná studnice, takové záběry většina filmařů dokáže vykouzlit. Jenže Aladdin nabízí víc než to. On sám je pilířem orientální kultury, nestárnoucícm hrdinou odvěkých příběhů. A jeho přítel z lampy, jakkoliv vtipně zmodernizovaný, neztrácí nic na svém umění upoutat pozornost mocí, velikostí a moudrostí. Zkrátka Disney ví, jak plnit přání :) ()

Petr.Kocfeld

Paráda.Tento snímek jsem si oblíbil jako dítě.Zde arabské pohádky doslova ožívají.Tento film hodnotím velmi kladně a to 80 procenty.Džin je zde legrační i moudrý a Aladin je odvážný a v mládí trochu nesmělý a princezna Jasmína je půvabná...Dám 80 procent.A to z části za to,že dubing Džina duboval můj oblíbený herec Robin Williams. ()

Prochy38

Hrozně mě mrzí, že tomuto filmu nemohu dát 5*. Zasloužil by si to. Animace ničím překvapivá, ale ač je příběh úplně jednoduše postaven, u málokterého animáku jsem se tak nasmál. Opička Abu, koberec a Džin jsou taková komediální komebinace, že by jejich kousky vyšly na další tři filmy. Fakt jsem se moc bavil. Příběh dopadl dobře, Jasmína je kus krásné ženské. Jediné, co mi vadí - u všech Disneyovek, ale tady je to až přehnané, jsou ty trapné písničky. A tady jich bylo moc a byly fakt hloupé. Škoda. Jinak moc fajné. ()

barcaacrab

Myslím, že Aladin rozhodně patří k nejlepším Disneyovkám. Je to originální, chytlavý, vtipný a hlavně "chytře romantický" ;-) Líbí se mi, že inteligence obou hlavních postav je vyvážená a ani jeden z nich není naivní. Prostě se o sebe umí postarat i sami. Hudba i animace jsou skvělé. Džin, koberec a opička se navzájem doplňují. Myslím, že tato pohádka by měla patřit mezi filmy, které rodiče dětem musí pustit! ()

filipvrbik

Ani dobré, ani špatné - střídají se skvělé momenty s příšernými...chvíli se to tváří jako muzikál, pak zase Džin za vteřinu ukáže deset věcí...popravdě moc se mi nelíbil...navíc nevím jak je to s tím, že může splnit jen tři přání?...navíc mohli dát tři přání Jasmíně... no prostě logika pro děti, plno llogických kopanců a rozpaky...je to celé ztřeštěné a to jsem od roku 1992 nečekal....50% ()

aLPaC

Tuhle pohádku jsem snad jedinou jako malý neviděl, tak jsem to musel dohonit až teď po letech. No a asi i díky tomu je moje hodnocení takové, jaké je. Což o to, Gin a Džafar jsou super, ale jinak mě to zase tolik nebavilo. Nevím, jak by to dneska bylo s jinými pohádky té doby, ale zkrátka například Lví král, Kačeři, Chip a Dale a podobně, na tom jsem jako malý vyrostl takže ta nostalgie tam na rozdíl od Aladina je. ()

bohemia_regent

První třetina filmu je takový nepatrně lepší disneyovský průměr. Pak se ale na scéně objeví džin a úroveň filmu jde výrazně nahoru. Ve své době technicky špičková animace napomáhá k vyznění mnoha vtipných gagů, které ocení nejen dětské publikum. A znalcům zlatého fondu světové kinematografie jistě neunikne, že výtvarné řešení postavy největšího zloducha, vezíra Džafara, se nápadně podobá carovi Ivanu Hroznému z Ejzenštejnových filmů. ()

Ollie235

Disneyovská klasika se vším všudy, která mě bavila v dětství a baví mě i dnes. Díky kouzelnému příběhu, exotickému prostředí a dobrým hudebním číslům je Aladdin v rámci žánru tak trochu unikát a popravdě si neumím představit lepší zpracování Pohádek tisíce a jedné noci. Hlavní tahák filmu je ale samozřejmě džin v podání Roberta Williamse - zábavnější a nápaditější postavu jsem v žádné jiné disneyovce neviděl. Lepší 4*. ()

geimz

Ani som nečakal, že si ešte dokážem užiť animák natoľko, ako som si užil Aladina. Toto je však Disney v top forme, s nádhernou animáciou, prekvapivo (pre mňa) znesiteľnými muzikálovými scénami a džinom v podobe Robina Williamsa, ktorý popúšťa uzdu svojej fantázie a dáva vyniknúť svojmu komediálnemu talentu. ()

Oralfabet

One jump ahead a Prince Ali jsou neskutečný bangery. Robin Williams umí skvěle imitovat Jacka Nicholsona. Víceméně perfektní film. 10/10 ()

(Z)denny

Disney mě opět příjemně pobavil. Klasický příběh zpracovaný s lehkostí a humorem, který zaujme jak malé, tak i ty odrostlejší diváky.. ()

Dočká se Aladin pokračování?

Dočká se Aladin pokračování?

15.08.2019

Po obřím úspěchu hraného Aladina od režiséra Guye Ritchieho (Král Artuš – Legenda o meči) není divu, že studio Disney aktuálně zvažuje pokračování. Snímek několik dní nazpátek překročil miliardu… (více)