Vědecký tým pracující na odlehlé základně na planetě Mars začal na Zemi posílat zneklidňující zprávy. Výsledky experimentů nejsou dobré, řady vědců záhadně mizí a spojení se stanicí bylo náhle přerušeno. Vládě nezbývá než základnu izolovat do nejpřísnější karantény. Na Mars je vyslána jednotka rychlého nasazení, která má za úkol zjistit, co se stalo, a eliminovat jakoukoliv hrozbu. Jenže realita překonává nejhorší obavy. Výzkumnému týmu se totiž podařilo nekontrolovanými pokusy vytvořit hrůzostrašná monstra, ze kterých se vyklubou geneticky zmutovaní lidé. Ti slídí po chodbách základny a likvidují vše živé. Je vůbec v lidských silách tuhle strašlivou noční můru zastavit... (TV Nova)

Livto

Čakal som predsa len trochu viac. Že sa nedržali viac pôvodnej hernej predlohy ma trochu sklamalo. Predsa len mutanti sa objavili vo filme už veľakrát, ale démoni na Marse, tí by boli predsa len trochu originálnejší. Avšak vo väčšej časti filmu sa nič nedeje, herci len pobiehajú od tmavej chodbe ku ďalšej, tu a tam sa ozve nejaký "zvuk". Až neskôr začnú členovia týmu postupne umierať a rozbehne sa aká taká prestrelka. A ku konci, keď je hlavný hrdina z pohľadu prvej osoby, to je podarené, akoby z hry, čo bol určite aj úmysel filmárov. The Rock si zase pre zmenu zahral celkom dobrého zloducha. ()

piskot78

Určitě jeden z nejlepších filmů podle počítačové hry. Závěrečné patnácti minutové finále je bombastické. ()

MorningStar

„Zvládneme to sami.“ „Si ze mě děláš prdel?!“ Doom byl vždycky o dvou věcech - o strachu a o zábavě. No, filmový bratříček se o strach snaží, ale veškerá snaha zůstává napůl cesty, protože prostředí je buďto strašně unylé, nebo to zabijí náhle vyřvávající hudba a nepříliš povedené hlášky mariňáků, co zkazí, na co sáhnou. Partu z druhého Vetřelce se už asi nikdy nepodaří napodobit, protože tady se až na pár hlubokomyslných výjevů řeší především to, že po půl roce služby má téměř každý chuť jenom na jednu věc a jakékoliv setkání s ženskou tak i vypadá. Moc inteligentní parta to vážně není (seržant vystřelí nově získanou zbraní, o níž si není jist, co vlastně umí, do blízkosti svého muže) a docela by mě zajímalo, jak by si vedla ve skutečném ozbrojeném konfliktu. Takže to není děsivé - i když děj v kanalizaci dobrej - a není to ani moc chytré, byť se průpovídky s chromozomy a genetickým kódováním snaží tvářit strašně moc inteligentně. Ale zábavné? Ano, zábavné to tedy je, asi jako správné béčko se vším všudy. Pekelných démonů se sice nedočkáme, pouze mutantů, ale nahánění po planetární stanici nenudí a pár scén je vyloženě lahůdkových - souboj v cele, závěrečná zabijačka z pohledu vlastních očí, příšera v nanostěně. Likvidace jednotlivých členů zásahového týmu si nehraje na žádný Pátek třináctého, ale brutalitou se nešetří a na nějaké přiléhání k postavám se nehraje. Rock dobrej, i když jeho proměnu jsem moc nepobral. Urban lepší, chtělo by to víc akčnějších rolí. Je mi jasné, že fanoušci herní série čekali něco jiného a že si každý přál, aby to byl o něco víc… chytřejší. Ale když se podívám na seznam zadaptovaných her, třešničky typu Far Cry, Resident Evil, Alone in the Dark, dopadlo to velice dobře, vlastně líp než dobře. Čtyři hvězdičky plně zasloužené, i když příběhu mohla být věnována větší péče. P. S. Český dabing je hodně dobrý a o dost zlepšil ono vojenské popichování za kterého tu tečou nervy, nebo se nasírá. ()

Kolda.o

Tri hvezdy davam za posledni pulhodinku. Jinak je to tuctove becko. Nebyt fanda hry dopadlo by me hodnoceni jeste hur. Karel Urbanu je ovsem dobry. ()

burg

Ač jsem čekal tupou střílečku, byl jsem poměrně příjemně překvapen. Není to sice kdoví jaká pecka, ale posledních dvacet minut fakt vypadá jako že to točil fanoušek starýho dobrýho Dooma. Jen škoda, že se člověk nedočkal toho správného pekla - holt nostalgie je pěkná sviňa. ()

PORTER44

Nejsem hráčský maniak takže nemůžu nějak posuzovat podle hry pro mě některé záběry jako ve hře kde je vidět při střílení jenom zbraň přišla spíš na obtíž,herecké obsazení docela dobré, občas se objevila docela povedená obluda. ()

Rasanda

Pro mě, jakožto hororového fanatika, úžasný film. Navíc, komu by se nelíbil tak hezký vztah mezi sourozenci. Moc se mi líbil ke konci pohled ne jako diváka, ale jako samotného účastníka. Chválím i za zvláštnosti a psychické problematiky povah mariňáků.Ale chybí mi tam trochu více informací, jak na začátku, tak na konci, ale je pravda, že hru jsem nikdy nehrála, takže třeba je chyba ve mně. ()

Tobias_Sin

V celku ucházející akční podívaná s průhlednou zápletkou.. Komando je však plné třasořitků, kteří se sesypávají, místo toho aby ukázali, zač je toho ,,mutantům" loket! Více hlášek, více drsných vojáků a bylo bo to o dost lepší.. ()

Kokotek230mm

Hra nešla hrát, jak jsem u ní byl posranej a na tohle se zase pro změnu nedalo moc koukat, ale Johnsona mám rád, tak jsem vydržel. Je to asi taková nenáročná odychovka ()

Bublushka

Béčkový akčňák ke kterému se nedá přistupovat jinak než béčkově. I tak jsem mu dala šanci protože mi na pohled učarovala počítačová předloha a byla jsem docela zvědavá, jak s tím tvůrci poradili. A už od začátku jsem se nestačila divit. Základ příběhu a příčina všeho zla se od počítačové verze dosti lišila. Ono v zásadě vlastně o nic moc nešlo, ale vědomí, že si vymysleli všechno trochu jinak než původně je, to trochu kazilo. Zápletka byla jednoduchá a místy i zaujala. Každopádně se nedá mluvit o žádné kvalitě. Herci působili jen jakoby předčítali text a nijak to neprožívali. Jediné co sem tam někomu šlo byl strach. Celou dobu jsem sledovala a čekala co z toho vyleze. Vydržela jsem to, zas tak špatné to nebylo, ale zpětně mi z toho skoro nic v hlavě neutkvělo. Film bych skoro hodila do škatulky- krávovina, kdyby nebylo závěrečné scény, kdy si hrdina, který předtím byl tak nějak bokem a najednou je hrdinou, vpíchne sérum a získá super schopnosti. A najednou se pohled mění v první osobu, stejně jako v herní předloze a film náhle dostává nový rozměr. Tato jediná scéna byla skvělá. Dokonale jsem si ji užívala a říkala si- jo to je ono. Asi pro to jsem se na film koukala i když to bylo jako vystřižené z gameplaye i tak jsem si to užila a film tak mírně povýšil. I tak to stále zůstává béčkovinou a sama nevím, zda mě někdy přítáhne, abych se koukala znova. ()

Indominus

Tragédie to není a mělo to potenciál, který bohužel nebyl naplněn ani na 60%. Dost toho bylo xkrát viděno a lépe. Slabé 3*. ()

Rathe

Začalo to skvěle, téměř bezchybně až na pár momentů. A v takovém duchu to docela i pokračovalo. Ale pak přišel konec, který celý můj požitek z filmu zničil. A nějak mi nevyhovovala ani scénka, kdy to bylo zobrazeno z pohledu PC hry. Dwayne Johnson mi do toho filmu vůbec neseděl... myslím si, že to mohla být lepší adaptace PC hry... ()

CassidyXXX

Taková poměrně zábavná béčková blbůstka. Asi nejvíc se mi na filmu líbila úvodní znělka studia Universal, kdy logo neobíhá okolo Země, ale kolem Marsu - což je defakto i verdikt o kvalitě filmu. ()

DarkSikorski

2/5. Jedna za snahu a druhá za tu krátkou scénu z pohledu vlastní osoby. Jinak je to taková nudná snaha o adaptaci hry do filmu. Není to vysloveně špatné, ale pokud znáte herní předlohu, tak se asi budete sem tam chytat za hlavu. ()

Miso1985

Čistý priemer.A keby sa to nevolá Doom asi by som to ani nedopozeral.Na to že to bolo natočené podla najlepšej akčnej hry minulého storočia som čakal že tam budu akčné orgie a že si to budem púšťať stále dokola.A keby tam aj nebola nonstop akcia tak aspoň atmosféra bude fakt hororová.No nedočkal som sa ani jedného.A nebyť Urbana a Rocka bola by to podpriemerná vec.A neviem prečo ale slečna Pike mi ide čím ďalej tým viac na nervy.A je jedno či hrá kladnú alebo zápornú postavu.Ani prostredie mi nesadlo.Ale nerobím z toho vedu,proste jeden z filmov ktorý nenaplnil očakávania. ()

Duffman 97 odpad!

Totální výsměch herní legendě.Jsem náruživí hráč pc her a přestože jsem nezažil slavné počátky této legendy tak jsem hrál všechny 4 díly hry.Film se kvalitám hry ani nepřibližuje.Za zmínku stojí snad The Rock ale jeden herec neutahne celý film. Za mně bída a utrpení. ()

SNCIS

Hlášky: "V roce 2026 nalezli archeologové v nevadské poušti vchod do starověkého města na Marsu. Nazvali jej Archa. Ani po dvaceti letech nepřišli na to, proč byl postaven a co se stalo s civilizací, která jej vybudovala." / Dean Portman: "Vy jste tu zkoušeli zbraně?" Samantha Grimmová: "Copak? Chtěl byste snad, aby je testovali na vaší zahrádce." / Dean Portman: "Víš, Prcku, je to pár dní, co jsem seržovi řekl vo nějakou tu slečinku. A hned nato přivedl do týmu tebe." John Grimm: "Nespíš to není jen můj názor, ale nám chybět nebudeš." / Sarge: "Je tuhej?" John Grimm: "Jako nikdo druhej." / Sarge: "Všechny je zabijeme. Budiž jim Bůh milostiv." / Duke: "Neříkej mi, že bys nestál o takovouhle šťabajznu, Reepere?" John Grimm: "Je to moje sestra." Duke: "Kecáš." / Sarge: "Zaváháš a zemřeme!" - 60%. ()

Rumplcimprca

Stačil by o chlup lepší scénárista, o palec lepší rejža a kameramanovi připlatit, aby jsme občas i něco viděli, střihač by neměl být epileptik a mohlo se jednat o bombézní béčkovou jízdu. Příběh je nosný i bez znalosti hry, herci bezva, ale je tam moc diletantských a hlavně zbytečných chyb. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (více)