3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

Gwaihir

Tohle je jeden z nejzajímavějších filmů, které jsem viděl. Je úžasné, co všechno se dá vypovědět "pouhým" spojením obrazu a hudby, bez příliš mnoha zbytečných slov, pokud se to provede způsobem takřka mistrným. Vše je sděleno naprosto klidným a nenásilným způsobem v krásné poetické atmosféře, která prostupuje každou minutu, navozuje pocit vnitřního klidu a nechává diváka prožívat příběh naplno. Zkrátka a dobře, ten rozdíl, jenž existuje mezi euro-atlantickou a asijskou filmovou tvorbou je v současnosti velmi značný. 95% ()

maseer2

nejprve hodinu velmi divné, avšak stále v přijatelných mezích.. jenže pak půlhodinu ultradivné se spoustou nepochopitelných scén a s ještě nepochopitelnějším závěrem.. not my cup of tea... slabé 3* ()

Litsarch

Upřímně jsem od toho čekat úplně něco jiného... Já totiž před shlédnutím filmu nečtu jak obsah filmu, tak názory lidí na něj a ani mě nějak nezajímají herci s režisérem... Třeba se to bude zdát na hlavu padlé, ale filmy si tak nějak vybírám většinou podle obálky filmu/seriálu... :o) To co mi zde pan Ki-duk Kim připravil bylo ale krásné... Film si mě rychle získal svou, pro mě, nenásilností příběhu u kterého bych se ani nedivil, kdyby to bylo podle skutečné události... A to se mi tomto žánru Asijských filmů velice líbí... Film příběh nenutí, herci jsou přirození... Někdo by mohl říci že Tae-suk se někdy zachová nelogicky, chteli-li paraštěně... Souhlasím, ale nechovají se tak někdy lidé i v realitě? Krásný příběh využívající hereckých výkonů, příběhu a prostředí více, než slov samotných... ()

Hwaelos

Druhý Ki-Dukův film a podruhé jsem naprosto nadšený. Ve filmu hraje prostě všechno: tváře, těla, hudba, prostředí, atmosféra... A to vše dohromady je neskutečná nádhera. Ze snímku cítím přesně to, proč mám rád korejskou poezii. Je také úsporná, vystačí si s pár slovy, ale je nabitá dojmem prchavé chvíle, okamžiku naplnění všech smyslů. Pokud si myslíte, že už vás ve filmu nemůže naprosto nic dojmout, pusťte si 3-iron, otevřete láhev vína a nechte se unést. ()

Johny_fork

Film má velmi slušný úvod a svou atmosférou mě dokázal pohltit. Bohužel časem spadá trošku do stereotypu a atmosféra, která zpočátku příběh táhla začne mírně nudit. Menší zvrat se zatčením diváka probere, ovšem smysl následujících motivů schovávání se v cele a hra na ducha v cizích domech mi unikl. Také mi trošku vadilo, že se nakonec o hlavním hrdinovi prakticky nic nedozvíme a nevíme proč dělá, to co dělá... Abych jen nekritizoval, film je skvěle a citlivě nasnímán a s minimálním počtem slov pochopíte vše, co hlavní aktéři cítí, jak se pomalu sbližují, kdyby se režisér příliš neopakoval a vynechal zcela zbytečné pasáže, mohlo být moje hodnocení daleko výše. ()

ChArLeNe

Kim na hranici sna a skutočností; bez toho, aby hlavný hrdina za celý film prehovoril čo i len slovko, dokázal vytvoriť takýto skvost. Prekrásny príbeh dvoch mladých ľudí, ich náhodnom stretnutí, nečakanej lásky a to, čo pre ňu dokážeme urobiť. SPOILER! Scéna vo väzení a "strašenie" dozorcu je pre mňa rozhodne najlepšia, a "bozk zpoza chrbát tyrana" patrí medzi najkrajšie, najbláznivejšie scény, ktoré mi zobrali dych na hodnú chvíľu, čo som mala možnosť vidieť z celej svetovej kinematografie. ()

murakamigirl

Niektoré predmety, niektoré momenty, niektoré medziľudské zrážky sú zásadné. V 3-iron je to golfová palica , jeden z momentov ten, keď golfové loptičky putujú víťaznou trajektóriou a pristávajú na jej konci, na tele jedného chrapúnskeho manžela, a stretnutím to magické Tae-suka a Sun-hwa. Uvádzam mená, aby tu prežili na veky. Nechcem zabudnúť na ich nadreálnu romancu, na to vzplanutie nehy ani na pocity čírej radosti, elánu a zmyslu / plnosti vlastného trpaslíčieho bytia, čo vo mne dnes zažala. Na to, ako som tu nepohnute sedela, so šťastím stekajúcim po lícach, pila z tohto prúdu (metaforicky) a myslela na to, aké fantastické je, že tu sedím, že som toto videla, prežila to titanské, absolútne duševné splynutie- 1 z dôvodov, prečo horím pre film- a že sa zajtra pekne zobudím a budem o tom rozprávať. 100% V živote by som nepovedala, že na backgrounde jednej golfovej palice sa dá nakrútiť taký príbeh! ()

Terva

To, co není ve filmu vyjádřeno slovem je nahrazeno perfektní hudbou. Někdy jsem si říkal, zda Ki - duk Kim nemohl tento film natočit beze slov. Technicky by to bylo možné. Motorkářský squoter si našel společnici a bok po boku začnou žít jednodenní životy ostatních lidí, kterým se vloupají do bytu. Nic neukradnou, naopak, něco rozbitého se snaží opravit. Pak ale přijde zlom a film se dostává do mystického světa a začne z toho jít mráz po zádech. Nádherný snímek, který stojí za podívání. ...........Je těžké říct, zda - li svět, ve kterém žijeme, je skutečný, nebo jen sen. ()

ambron

Spočiatku som bol zarazený, že sa vo filme takmer nehovorí, s pribúdajúcimi zábermi som vycítil, že by to bolo márne. Proste nádhera bez slov. ()

Cubinho

Mé druhé setkání s Kim Ki-Dukem už dopadlo o něco lépe. Třebaže je Bin jip stejně "tichý" film (dialogů je tu poskrovnu) jako bylo Jaro, léto ... a přestože i zde všechno utíká pomalým tempem, bavil jsem se o moc víc než u již zmíněného budhistického Jara, léta ... . Nudit se nemůžete už proto, že jste ve stálém napětí z toho, že ústřední dvojici někdy v tom bytě přece musí načapat. A závěrečný obraz potom nemá chybu. I toto dílo hodně vypovídá o samotném režisérovi, protože je prostě "jiné". 8/10 ()

khedy

Vždy, když se chystám pustit si nějaký snímek z Korejské produkce, už dopředu vím, že mě čeká nějáký zvláštní a především originální zážitek. A ani tento film nebyl výjimkou. 3 Iron mě jen utvrzuje v tom, že když je dobrý scénář, režisér a herci především, tak ani mnoha slov není zapotřebí. Toto je romantika podaná tím nejprůzračnějším způsobem a přitom stačilo tak málo. ()

yakoob

Noo...I když mám slabost pro japonsko-korejské drama filmy, v dalším Ki-duk Kimově snímku jsem opět neviděl ani náznak myšlenky, díky kterému bych si ho zapamatoval...3 hvězdičky pro 3 iron... ()

Philippa

Tak konečně jsme si já a Djůk padli doslova do náručí. Stalo se tak díky naprosto úžasnému 3-iron.My skutečně nevíme, kde je hranice mezi sněním a realitou a Kim si nádherně právě s touto tenkou linií hrál. Vlastně se nakonec Tae-Suk stává "doopravdy duchem"..... a nebo jím byl celou dobu? Není třeba od začátku vysněný jednou nešťastnou ženou, aby její život byl snesitelnější? Řekněte sami nikdy jste necítili, že chcete být zachráněni? A nesnili jste o tom jak.... ()

keddy79

Šmankotky, šmankotky. Rozdělila bych film na 3 části: 1. třetina se mi moc líbila, 2. část byla docela už nuda a 3. část byla divná. Některé jihokorejské snímky jsou mimo mé chápání. ()

Cimr

Takhle zvláštní romantický film jsem ještě neviděl. Platí vše, co tomuto filmu bývá přisuzováno - zvláštní atmosféra, osobitost, poezie, trocha brutality... Je zajímavé sledovat příběh, kde hlavní postavy nemluví, vlastně se tam ani nic moc neděje, a přesto divák hltá každý záběr a je zvědavý, co se stane dál. ()

Krt.Ek

První korejský film, který jsem viděl. Film, který mi naznačil že bych přece jenom měl těm asijským filmům tu šanci dát. Tento snímek je opravdu krásný moc a dojemný. Jde vidět, že i film ve kterém se moc nemluví může být skvělý. 80% ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí