3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

Duotone28

heh...kim ki-duk mal vzdy povest originalneho tvorcu...a aj tento snimok do toho pekne zapada a urcite nespada do priemeru,4 nazdar ()

dawe04

.......................................................................................................................... ...........................................................Nádhera. ()

runner85

nezdajú sa vám dnešné filmy až moc ukecané ? ak áno toto je ten pravý film pre malú zmenu ... okrem toho je to krásny film ()

JohnMiller

Celkom podarená "inakosť" s príjemnou komornejšou atmosférou a jemnou mystikou zabalenou do netradičnej formy, ktoré mám veľmi rád. 3 Iron ničím, filmových nadšencov neurazí, nevlečie sa, má hodinku a pól takže nemá ani kde. Ale zase na druhú stranu ma príbeh absurdného páru, voyerista a týraná žena, až tak neoslovil. Asi mi tam chýbalo nejaké to hlbšie "metafyzično" páriku. Pramálo dialógov ktoré sa tu nachádzajú beriem ako pozitívny prvok. Páči sa mi keď obraz rozpráva miesto slov. ()

Skip

Můj první Kim Ki-duk a po Oldoboyovi druhý korejský film. To náhodné setkání dvou mladých lidí, které přerostlo v milostný vztah, a jejich osudy mně nijak zvlášť nezaujali. On vůbec nepromluví, jedná prostě divně, ona promluví snad jen jednou a jedná taky divně. Přesto jsem se ale z nevysvětlitelného důvodu nenudil a délka filmu je celkem sympatická, a proto tři hvězdičky. ()

Aleee89

Nejsem si teď úplně jistá, ale asi to tenkrát bylo moje první setkání s Kim Ki-Dukem. Je to zvláštní, originální režisér, který je svůj. Nemůže pak tvořit jiné než zvláštní filmy. 3-iron asi nepobere každý, ale mi se líbil, je to příjemná změna oproti hollywoodskému mainstreamu, od kterého je někdy dobré na chvíli odhlédnout. Poetická atmosféra, cítíte tu tíhu života, balancování mezi láskou, krutostí a nenávistí, hrdinové skoro nepromluví... Zvláštní, divné, ale krásné. ()

Dont

Kdyby zůstala laťka tak vysoko jako v první polovině, bylo by to za pět, takto jen pěkné čtyři a pocit malinko promarněného potenciálu. Až do zatčení film budiž důkazem, že i s pekelně pomalým tempem a prakticky bez mluveného slova lze udržet zájem diváka a poskytnout mu opravdu nevšední zážitek. Pohledy Seung-yeon Lee byly naprosto dostačující a výmluvné. Po zatčení ale mlčení už moc nedávalo smysl, jako by to byl jen prostředek, jak se přes vězeňské scény dopracovat až k samotnému finále. ()

*Elfík*

K vysvětlení použiji větu na obale: ,,Nic není tím, čím se zdá být''. Ti, kdož nemáte originální DVD, jest Vám to velmi na škodu, jelikož nemůžete tu větu vyřknout. Ono je totiž nesmírně praktické kupovat si filmy v originále, já využívám sleviček a občas trefím na kvalitní film, který mě stojí deset káčé. A tak jsme natrefila na tento. Troufám si tvrdit, že je to nejlepší Kid-Dukův film, ač jsem jich neviděla mnoho. Jakkoliv se mi snímek líbí, nemůžu mu přijít na jméno. Doslova. Je to ,,bin žip'' či ,,bin jip'' nebo snad ,,free ajron'', což ovšem nechtěně připomíná ,,ajronmena''. Nebo nejlépe krásně počeštěně ,,tři iron''. Já mu tedy říkám ,,ten, co má na obale tři lidi na zeleném pozadí. Co já vím, co je to za kytku....'' Nicméně, je to veledílo, o tom nemůže být sporu, naštěstí pro mne ubral Kim brutality, za což jsme mu nesmírně vděčná a přidal trochu černého až absurdního humoru. A také trochu toho tance. Dalo by se hovořiti i o nadpřirozenosti. Jen mě trochu mrzí, že se větší část odehrává bez hudby a tu já potřebuji všude, přeci jen mlčenlivé filmy jsou smutné a pošmourné. Ehm, ano, pošmourné. Tím nemyslím němé a... ano, jsem psychicky zcela v pořádku. Jen mě nechte prosím chvíli rozjímat nad krásou neviditelnosti dvojsmyslnosti. Smyslnosti?? ()

radektejkal

Pokus o moderní výklad Čuang-c'ova koanu o zpochybnění reality ("zdálo se mi, že jsem motýlem") v prostředí Bavoráků, CD-přehrávačů, kultu golfových holí, telefonů, obrazů a zrcadel... Ještě jeden citát z Čuang-c'ea, který mohl mít režisér při práci na mysli: "Mysl dokonalého člověka je jako zrcadlo. Nic nezachycuje. Nic neočekává. Odráží, ale nezadržuje." K samotnému filmu jen krátký komentář: V rámci Kim Ki-dukových filmů zklamání. Když pomyslím na... viz hodnocení. ()

wipeout

Vždy ma znovu a znovu udivuje schopnosť prekvapiť a nadchnúť, ktorou Ki-duk Kim priam oplýva. Komorný príbeh kde slová sa museli skloniť pred silou príbehu, ktorý komentár nepotrebuje. Po Jar, leto, jeseň, zima..a jar najlepší film od tohto geniálneho režiséra, kde brutalita, sadistickocsť a snaha šokovať prenechal parket poetickosti a pokojným vyjadrovacím prostriedkom. Vďaka neuveriteľne krátkej stopáži je snímok plný silných momentov, ktoré nedajú človeku ani vydýchnuť a to aj napriek tomu, že sa úplne zabudlo na emocionálne vydieranie a, že film pôsobí pomerne chladne, no zároveň sála teplo ľudského dotyku. Hlavný hrdina je úplne atipický, kedže napriek drsnejšiemu vystupovaniu je úplne v protiklade s Bad boyom a pôsobí naprosto ľudsky a postupne zo seba strháva masku s hranatými črtami. Ešte musím spomenúť úžasnú hlavnú pieseň , ktorá nás viackrát sprevádza týmto exkurzom do hlbín ľudskej duše. Prekrásny happyend zo mňa už strhol všetky pochybnosti, že toto dielko zase raz dovolilo smrtelníkovi ako ja pootvoriť ďaľšie dvierka k bezodnej truhlici životnej inšpirácie, ktorú filmový svet za čas ktorý mu obetujeme ponúka. ()

Huntelaar

Můj první kontakt s Ki-duk KImem a až do závěrečných titulků jsem byl šokovanej, že ten "týpek" má strašně náročnej "scénář".....a ona to je přitom režisérova specialita, tak joooo... ()

Suzana

Film, který by lpro mě jako pohlazení po duši. Doporučuju těm, kteří hledají něco nového, něco neukecaného (hrdinové často mlčí, a to není vůbec na škodu), protože scény jsou natočeny takovým způsobem, že slova nejsou potřeba. Řekla bych, že 3-iron je svým způsobem poetická meditace, která se mi velmi líbila. Více takových! ()

Petroff

Ale, ale... těch oslavnejch komentů tady. Ať ten film přináší komu chce jaké poselství, je o dvou zlých, velmi hloupých lidech, kteří jsou negramotní a neumí mluvit. On je zločinec. Ona je úplně vypatlaná. Asi tu taky dost hraje veliká rozdílnost kultur - jakožto evropan tohle prostě nedávám. Na pozadí stupidního děje (který má být asi příměrem k dnešní zkažené společnosti a bla, bla, bla bla... ) se mezi nimi začne rýsovat láska jako hrom a paráda, konec... Alespoň, že to nemělo žádnou umělecko-onanistickou stopáž. ()

Chrysopras

"Básníci ticha, básníci beze slov". Po 3 - železu konečně znám aspon jednu osobu, o které Mejla zpívá: je to Kim Ki-duk :-) Zvláštní příběh zvláštních lidí se zvláštním koncem... Opravdu je to něco úplně jiného než na co je člověk při sledování 99% filmové produkce připraven. Svym způsobem je to celé ujeté, ale narozdíl od jiných korejských děl to nesměřuje k takové té negativní úchylnosti. Proto 4 hvězdy a 0 pruhů! ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí