3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

fmash

Velice citlivý film s jímavým příběhem. Zvláštní je, že to co nespokojené diváky hodně odrazuje, a sice předěl nálady a reality, který následuje po zatčení, mně osobně přišlo jako zcela organická součást příběhu a skoro jsem si ani neuvědomil mohutnost toho skoku. Vzhledem k tomu, že jsem seděl s očima nalepenýma na obrazovce, se nepodezřívám z nepozornosti - je to film, na jehož vlnu se lze velice snadno naladit. ()

Carlossss

K tomu, aby vás film pohladil po duši není potřeba mnoho slov... ono vlastně není zapotřebí vůbec žádné. Hlavní hrdina našeho příběhu ze sebe nevypustí hlásku, co je film dlouhý a nastává otázka, je-li to dobře?... Je možné se ztotožnit s člověkem, co se rád hrabe cizím lidem v soukromí?... Je možné mít rád osobu, která žije životy druhých, aby nemusela myslet na svoji mizernou existenci? Po zhlédnutí rád odpovím... Je, je a ještě jednou je. Ki-duk Kim vytvořil vyjímečné dílo. Stačila mu k tomu necelá hodina a půl.... to je přinejmenším zarážející. ()

iHyik

Já to viděl tak před dvěma rokama a musel jsem tomu smát. Ale třeba jsem to nepochopil? I tak si myslím, že je to divnost ()

honajz2

Ne, že by mě fascinovalo, že je možné natočit dobrý film s minimem dialogů, to už vím dávno a od té doby, co znám Benninga a Barleyho, tak vím, že to jde i úplně bez dialogů nebo dokonce i bez nějakých herců. Tady jde spíš o to, že se jedná filmařsky i herecky o velmi dobrý kousek, který funguje i po té příběhové stránce a celkově to je velmi dobře natočené a udělané. Přesto mě to však tolik emociálně nezasáhlo tak, jako ostatní tady a některé scény tam podle mě kazili tu poetičnost (třeba to neustále používání golfových míčku (kdo viděl, ví) se podle mě do filmu, který má být poetický, hodí naprosto minimálně) a ten konec mi připadal trochu divný, ale další mínusy už zde nevidím, mlčící hlavní hrdinové mi nevadili, chvílemi to má opravdu zvláštní atmosféru a musím uznat, že tahle zvláštní korejská love story něco do sebe má. Slabé 4* ()

Nuala

Kim Ki-dukovy filmy jsou prostě jedinečné, chtělo by se říct až geniální. Přestože spolu hlavní postavy vůbec nepromluví, dokonale komunikují pomocí gest, pohledů, pohybů rukou, chůze... Navíc mluví vše kolem nich-jezírko s lekníny, čajové šálky, hudba, obrazy... Dokonalá komunikace bez falešných slovíček, která stejně nedokáží zachytit podstatu citů a emocí. Herci jakoby se sami stávali postavami, sledujeme opravdové lidské bytosti, žádné umělé přehrávání, ale skutečné slzy, doteky... Kim Ki-duk vás dokáže zavést až za hranici snu a reality, za významy slov... Existuje jen čistota, řeč těla a smyslů. ()

Marqta

Můj názor se během sledování několikrát úplně změnil. Ze začátku jsem byla zvědavá a spokojená. Film je úplně jiný, než "typická západní produkce" na kterou jsem zvyklá, ale poetické umělecké pojetí se mi líbilo, líbilo se mi i co se dělo a originálnost všeho. Jenže potom, tak po 45 minutách mi přišlo, že film už nenabídne víc než to, co už člověk za tu chvíli viděl. Scény mi přišly moc dlouhé přímo roztahané a prázdné, nemohla jsem v nich najít žádný význam, ani žádné skryté duchovní poselství, nic co by vysvětlovalo proč ve filmu vůbec jsou. Ale řekla jsem si že to dokoukám i když jsem se trochu nudila ... Ale pak přišla poslední čtvrtina a já jsem začala postupně tušit, proč je tady tak vysoké hodnocení a proč jsou celkové ohlasy okolo tohohle snímku tak pozitivní, Nevím co bych k tomu řekla na závěr, jak bych to shrnula. Jednoduše to stojí za vidění a jsem ráda, že jsem film dokoukala až do konce, protože má opravdu své kouzlo jak po technické, tak po obsahové stránce. Nakonec dám 4 slabé hvězdičky, protože mi nejde přes srdce dát jen tři. Na druhou stranu myslím že jedno shlédnutí mi stačilo. A ještě si neodpustím rýpavou poznámku, že můj vztah ke golfu byl markantně změněn...----"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream."---- ()

Martin741

Dalsi dovod, preco nemam rad korejsku a cinsku kinematografiu je tento film. Nudna dejova linia nema divaka cim zaujat, Ki-Duk Kim je sice podla mna schopny reziser, ale tuna je rezia amaterska. herecke vykony su priemerne /to v lepsom pripade/ a take veci ako : odpovede bez otazky, dej- nedej a posledna veta o svete snov ... no tak tomu som vobec nerozumel. 50 % ()

Garson

Mladík Tae rozváží na své motorce letáky a vloupává se do bytů nebo domů ve kterých zrovna nejsou jejich majitelé.V klidu se vykoupe,vypere si oblečení,zkoukne pár televizních pořadů,nafotí selfíčka na památku,vyspí se a zmizí.Jednou se vloupá do zdánlivě opuštěného domu,vypere si oblečení,umyje boty,zahraje si na zahradě golf,vykoupe se a ulehne do postele.Najednou se v ložnici objeví žena která v domě bydlí se svým despotickým manželem který ale není doma.Když se manžel vrátí domů začne být na ženu velmi hrubý a tak schytá od mladíka několik ran golfovým míčkem.Tae nasedne na motorku a Kimona(jméno na ženu jsem si vymyslel) ujíždí s ním.Dál rozvážejí letáky teď už ve dvou a přenocovávají v krátkodobě opuštěných bytech ve kterých Tae občas opraví nefunkční věci jako třeba hodiny nebo hifi věž.Také se jim stane že je jednou majitel když přijde domů načape ve své posteli a protože je to boxer dostane Tae nakládačku.Když Tae s Kimonou navštíví jeden z náhodných bytů tak v něm najdou mrtvého majitele který krátce před jejich příchodem zemřel.Zabalí ho a zakopou.Mrtvého pána navštíví syn který je nahlásí Policii a ta je zatkne.Tae je dočasně uvězněn a pro Kimonu si přijede její despotický manžel a odveze si jí domů.Hlavní hrdina je po nějakém čase propuštěn a závěrem se objeví u Kimony v domě a to jí rozjasní poprvé za celý film její smutnou tvář.Nikdy jsem neviděl film ve kterém by hlavní hrdina ani jednou nepromluvil a přesto je tu vše emočně dokonale vyjádřeno. ()

MrPierc

Zvláštní romantický film v netradičním prostředí. Hluboce klidné chování hlavního páru akceptujete kvůli jejich přirozenému chování. Jak by vypadala láska beze slov? Přesně takhle, nikdo se na nic neptá, nikdo nechce znát odpovědi. Ty dva to vycítí a najdu si cestu k sobě, protože cítí, že byli pro sebe určeni. Ze začátku se akceptují, poté po sobě pokukují a nakonec bez sebe nemohou existovat. Beze slov snášejí chaotický a zbytečný svět, jen aby mohli mýt smysl života = žít pro okamžik, pro druhého, pro lásku. Pokora a akceptování dané situace vyráží dech. Je to velmi silná forma vyprávění - beze slov ale s citem. Nedostávají se mi slova ani forma dostatečného popisu, abych mohl tento film velebit a proto doporučuji shlédnout a zkusit se zamyslet, co je v tomto světě vlastně důležité. ()

Abes

Kimovy filmy mě zatím bohužel obcházejí obloukem. A když o tom tak přemýšlím, možná jen existují mimo mé zorné pole. A tohle vysvětlení se mi líbí.) ()

cubajz

snímek hrající si s hranicí snu a reality, přičemž sledujete činy mlčenlivých hrdinů a nevíte, zda se pohybují v tom reálném či snovém světě - hlavní je, že tam jsou spolu. Zajímavě pojaté a myšlenkově těžko pochopitelné dílo, brnkající hlavně na citovou stránku a svým způsobem se vysmívající nesmyslnosti násilí... ()

Topco

Morálna očista, filmová balada. „Všetci sme prázdne domy. Čakáme na niekoho, kto otvorí zámok a oslobodí nás. Jedného dňa sa moje želanie splní. Príde človek sťa duch a zoberie ma z môjho väzenia. A ja ho budem nasledovať bez pochybností, námietok... až kým nenájdem svoj nový osud.“ ()

Kwaichi

Láska je niekedy skutočne zložitá a v niektorých krajinách je to ešte stále tak, že svoje city nemôžeme vôbec prejavovať na verejnosti a všetko musí ostať ukryté za múrmi domov, najlepšie je to nechať utajené len medzi štyrmi očami. ()

laik_60

ježiši, toto ma dostalo !!!! Kuuurnik !!!! Nevídano tiché a krásne a také vzdušno plné. až by ste ešte aj závan motýlích krídel cítili na tvári. IT 'S HAARD TO TELL THE WORLD WE LIVE IN IS EITHER A REALITY OR A DREAM. ()

C0r0ner

Nebýt to tak unylé, byl by z toho parádní zážitek, ale to už je holt Kim Ki-duk a jeho styl, kde se vypráví především obrazem a málokdy slovy. I tak to ale bylo poměrně slušně hypnotické dílo, ač se vlastně jenom hodně málo stalo. Perfektně byl zvládnut vývoj hrdiny eskalující v posledním záběru, který byl vážně dokonalý. 75% ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí