Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1972 obdrží vojenská základna ve Vietnamu rádiové hlášení od vojenské čety, která byla prohlášena za nezvěstnou. Zkušený veterán Choi Tae-in je pověřen, aby vedl skupinu osmi vojáků a ztracenou četu našel. Skupina je vyslána na místo zvané R-Point. Po překročení hranice tohoto území se však začnou dít velice divné věci a zdá se, že vojáci jsou čímsi ovládáni. (TomikZlesa)

(více)

Recenze (26)

VanTom 

všechny recenze uživatele

Jihokorejská duchařina, která hodně získává neokoukaným zasazením - opuštěné strašidelné stavení na místě velkého masakru tentokrát okupuje devítičlenná rota za války ve Vietnamu. Atmosféra bambusového lesa, dlouhé trávy či polorozpadlých ruin celkem zaujme, nicméně její jednotvárnost a rozvleklost brzy uspává, ono totiž víceméně vše podstatné se odehraje až v posledních 20 minutách, do té doby se jen bloumá po okolí na hlídkách a vyšiluje z náznaků přítomného zla. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Zpracováním a dějem R Point trochu připomíná Predátora, tísnivou atmosférou kupříkladu americkou duchařinu Dead Birds. Nutno poznamenat, že nejde o duchařskou vyvražďovačku, ale spíše o zajímavý psychologický thriller, v němž "divné" okolnosti a úkazy působí na vojáky více, než by bylo zdrávo... Jen mne malinko rozlítostnilo, že film využil veškerého svého slibného potenciálu jen zčásti a je jen slušný a ne vynikající. 7/10 ()

Reklama

eye candy 

všechny recenze uživatele

R point je opuštěné letovisko ve Vietnamu, kam přijíždí skupinka devíti anonymních korejských vojáků trochu si povyrazit. Bohužel jejich představy o sběru borůvek a klidné dovolené vemou za své hned první večer u táboráku. Při rozpočítávání na prvý druhý naše elitní jednotka zjistí, že jí chybí vojín X. Ta tam je přátelská nálada, opíkání špekáčků a zpívání šlágrů Kimchi Cowboys. Jediné dvě postavy, které lze jakž takž mezi touto sebrankou nevýrazných charakterů rozpoznat jsou lieutenant Choi Tae a jeho prudivý zástupce sergeant Jin. Tito dva jsou záchytným bodem, díky kterému se divák může alespoň trochu orientovat v tom co se právě děje. Dokonce je mezi nimi i náběh na zajímavý "platoon" konflikt, který bohužel končí stejně rychle jako začne. Veškerá zábava je tak omezena na postupné vyvražďování ostatních členů jednotky. Ti nám jsou sice úplně volní protože o nich, kromě toho že jsou všichni stejně blbí, nic nevíme, na druhou stranu jim to umírání alespoň netrvá dlouho. Celý ten nápad s duchy a modrým filtrem se imho vůbec nepovedl. To už tam raději mohli plesknout něco strašidelnějšího třeba pošahanýho zmutovanýho vietnamskýho veterána s gilotinou místo ruky. I to by možná dávalo větší smysl ()

Lhurgoyf 

všechny recenze uživatele

Je rok 1972. Náš príbeh sa týka skupinky deviatich vojakov, ktorí sú vyslaní do Vietnamu na miesto zvané R-Point, aby vyšetrili pôvod podivného rádiového vysielania od roty, ktorá má byť údajne mŕtva. Keď prekročia hranicu R-Pointu, začnú sa diať zvláštne veci a môžete len začať hádať, koľko ľudí zo záchrannej čaty zostane nažive... R-Point sa pyšní označením vojnový thriller/horror. Tak za prvé, horor to nie je. Plíživá atmosféra tu neexistuje, ľakačky vpodstate nie sú a na tých pár krvavých scén sme už zvyknutý i u žánru komédie (Evil Dead).V rovine thrilleru ale film tiež priveľmi nefunguje. Charaktery postáv nám splývajú v jeden, nejaká motivácia úplne absentuje. Je potrebné vnímať (veký počet) detailov, aby ste pochopili aspoň základný dej a necítili sa v ňom (podobne ako ja a pár ostatných ľudí) stratení. Ďalší problém je technického charakteru. Tak zlý strih som už dávno nevidel. Dej skáče odpredu dozadu, flashbacky na nás vybafávajú počas tých najneočakávanejších chvíľ (napr. v priebehu dennej prestreľky sa zrazu zableskne a vidíme ako niekto v noci kráča po poli - bez nejakého zmyslu či náväznosti). Desivé momenty nám režisér vôbec nenechá vychutnať, keďže záber strihne moc priskoro (na vojaka sa vyvalí krv z mŕtvoly a ten začné kričať, zrazu strih, a už sú všetci okej ako keby sa nič nestalo). Scenár je deravý a keď by postavy mali robiť to, čo je logické, robia presný opak (vojaci v R-Pointu objavia veľký barák, ktorý je pre nich dobrým útočiskom. Namiesto zabarikádovania sa v ňom ale radšej sedia v noci vonku v rákosí posraní strachom a obletovaní nejakým duchom v bielom plášti.) Pre mňa je film nezvládnutý, nepochopiteľný a v určitých momentoch i smiešny (rádio, z ktorého strašidelne tečie krv? huh?). Dosť. Podpriemer. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Opravdu zvláštní crossover, z největší části Apocalypse Now! + nějaké tuctové korejské duchařiny + Predátora. Až tak dotažené, že je hlavní hrdina krom stejného hereckého projevu Martinovi Sheenovi dokonce i podobný, ač Korejec. Slepeninka vyvolává poměrně neobratně, ale o to úporněji mysteriózní atmosféru, a té obětuje i logiku. Mně by se ten film vcelku i líbil, kdyby vyvolal nějakou reakci a vtáhl mě -- takhle jsem jej sledoval s velkým odstupem a rozpačitě kroutil hlavou. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • Opuštěna francouská plantáž z filmu je ve skutečnosti hotel ve francouzi postaveném městě Kosthany Phnom Bokor na jihu Kambodže. To se začalo stavět roku 1921 a bylo kompletně opuštěno, když se k moci dostali Rudí Khmérové. Poté, co do Kambodže v roce 1978 vtrhly vietnamská vojska, se v Bokoru schovávaly zbytky vojsk Rudých Khmérů, a to až do roku 1990. Kromě Ai Pointeu se v ruinách města natáčely i závěrečné scény filmu City of Ghosts (2002) (Raztubyl)
  • Ačkoliv se film odehrává ve Vietnamu, byla většina scén natočena v Kambodži. (Raztubyl)

Reklama

Reklama