Reklama

Reklama

Od dvanácti do tří

  • USA From Noon Till Three (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Tuto westernovou komedii napsal a režíroval Frank D. Gilroy, který v ní obsadil Charlese Bronsona do role Grahama Dorseyho, pistolníka na útěku před zákonem, který prožije tříhodinové milostné dobrodružství s osamělou Amandou (Jill Ireland). Když je Dorsey prohlášen za mrtvého, Amanda obratně využije jejich známosti a vybuduje o údajně zemřelém psanci celou legendu. Z Dorseyho se brzy stane ikona, opěvovaná v písních, povídačkách a laciných románech. Představte si ale Amandinu rozmrzelost, když se její hrdina objeví živý, zdravý a hlavně hodně naštvaný tím, že je proti své vůli součástí jejího soukromého podnikání. A Dorseymu nakonec nezbude ani jeho vlastní identita. Díky zesměšňování násilí ve prospěch vykreslení postav a spoustě černého humoru nebyl snímek Od dvanácti do tří ve své době kasovním trhákem, ovšem současný divák si na něm jednoznačně pochutná jako na zábavné, avšak nedoceněné lahůdce. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

joehot 

všechny recenze uživatele

Vtipná hříčka, v níž Frank Gilroy (Charles Bronson) ztratí svou identitu, protože si žena, s níž strávil celé tři hodiny myslí, že je po smrti, a tak jej vykreslí poněkud velkolepěji v knize, která se stane bestsellerem. Gilroy pak neobstojí před vlastním "mediálním" obrazem, tudíž mu nikdo jeho pravou totožnost nevěří. Mnoho skvělých hlášek, nadhled, dobrý Bronson. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Bankovní lupič má předtuchu brutální smrti celé bandy (že by inspirace pro Nezvratný osud?) a tak se před akcí zdekuje ke krásné vdově a prožijí vášnivý, tříhodinový románek. Načinčané kulisy, róby, velké city... harlekýnka jak když vyšije, na hony vzdálená mé představě westernu, ovšem poměrně svižná a vtipná. Kupodivu Bronson se v podobném žánru neztratil a Irelandová je aspoň krásná. Absurdní humor by mi nevadil, ale na konci je té absurdity už trošku moc... no a za ten špatný konec by si režisér/scénárista/spisovatel zasloužil nakopnout někam. Nemají podobné romanťárny tak náhodou končit happy endem? 3*. ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Obrovskou devizou filmu je původní předrevoluční dabing s Bartoškou a Kotrbovou. Já osobně mám ale problém s žánrovým zařazením, a taky s flmy, u kterých nemůžete hlavnímu hrdinovi fandit, protože je mimo zákon. Tady western velice rychle odbočil do zvláštního směru "bude to znásilnění nebo romantika?", aby se potom všechno úplně otočilo a vy nevíte jestli se smát nebo divit, a na konci to stejné. Nepřišlo mi to ani vtipné, jako spíš smutné a reflektující sílu médií. Ireland bych nahradil někým s větším sex appealem. ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Popravdě, měla jsem chvílemi dojem, že tahle prapodivná romance trvá spíš od dvanácti do dvanácti. Nesmála jsem se, nebavila jsem se. Charles vypadá jako špatně vycvičený a dlouho nestříhaný knírač, Jill je sice hezká, ale totálně dřevěná. Nebýt silných výbojů statické elektřiny mezi nimi, asi bych to ani do konce nedala. A ten konec mimochodem odhaluje, že autor (Frank D. Gilroy) je buď nebetyčný podrazák, nebo měl při jeho psaní fakt blbej den. S Pulitzery je to jako s Oscary: dávají se kdekomu. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Graham Dorsey byl docela obyčejný zlodějíček, dokud neměl zlý sen, že jedna loupež špatně dopadne a tak se raději ulil u jedné bohaté vdovy a hodlal si to tam zatraceně užít. Ona se do něj bohužel zamilovala, což by ani tak nevadilo, mohl si značně polepšit, jenže ona si o něm udělala jisté představy, které bohužel nesplňoval a tak se roztočil kolotoč událostí, které mu přerostly přes hlavu a docela slušně mu zničily život. Docela příjemná westernová komedie. 3,5* ()

Galerie (46)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo ve městě Thousand Oaks. Jedná se o druhé největší město v okrese Ventura v Kalifornii. Dále se natáčelo ve Warner Brothers Burbank Studios. (noelcoward73)

Reklama

Reklama