Reklama

Reklama

Valachiho svědectví

  • Francie Cosa nostra (více)
Trailer

Joe Valachi, bývalý mafián, se ocitnul ve vězení. Rozhodne se stát hlavním svědkem v ostře sledovaném procesu s mafiánským bossem. Ve své výpovědi před kamerami postupně odhaluje celý svůj životní příběh, historii svého pádu do osidel mafie a zločinu… (H.C.E.)

Videa (1)

Trailer

Recenze (96)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tři hvězdičky a víc ani ťuk. A nejspíš je to tím, že podobné mafiánské kousky jsem viděl a byli tisíckrát lepší. Charles Bronson mě také moc nepřesvědčil. Navíc ani dabing tomuto filmu úplně nehraje do karet. Jediná sranda jsou ty automobilové honičky, které jak kdyby vzešly z kdejaké francouzské kriminálky sedmdesátých let, jen s tím rozdílem, že se po Paříži neprohání Citroeni, Yuga a Renaulti, ale po New Yorku se prohání Hispano Suizy a jiný krasavice. Ty smyky na štěrku s nimi pak vypadají trošku naivně. Dneska by si to už nikdo nedovolil :-) ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Prakticky bez vážnejšieho dôvodu som si opakovane pozrel zdramatizovaný kus histórie zločineckej organizácie. Vecne mi nepriniesol nič nové, akurát som si nepamätal všetky mená, časovú a vecnú nadväznosť. A tak jediné, čo ma prekvapilo, bol mimoriadne nepresvedčivý výkon Charlesa Bronsona, o ktorom začínam byť presvedčený, že zvládne iba úlohy šité na telo. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Crime is a question of criminals it is not a matter of race, color or religion.“ (Robert Kennedy). Chápu, jak to Bobby myslel, ale ať se střílí v kuchyni hotelu Ambassador, jestli se v barvách Cosa Nostry někdy počestně živil Laponec, Ir či sunnitský muslim.. Jako by honička z 30. let, kdy na ulici stojí auta z budoucnosti a v dáli dostavují World Trade Center, symbolizovala celkovou nedotaženost Youngova snímku o kanárkovi v kleci, který se rozhodl zpívat, aby se vyhnul metanu. Bronsonův nemastný neslaný výkon je pak pro Valachiho svědectví hudlanem, jenž hoši ze Sicílie familiárně nazývají il bacio della morte.. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Filmy stejně jako lidé stárnou, v případě Valachiho svědectví naštěstí důstojně. U některých ohlédnutí do filmové historie mám pocit hořkosti a bolestného zklamání, tady se nic podobného nestalo. Ne, že by všechno šlapalo tak, jako v době vzniku, ale nadprůměrné herecké obsazení leccos zachraňuje. Jen je vidět, jaký je rozdíl mezi skutečným hereckým esem, za jakého považuju Lino Venturu, a mezi Charlesem Bronsonem, který, ať se na mě nikdo nezlobí, v mých očích je jen charismatickým typovým hercem, kterému nejvíc sluší role mlčenlivých zabijáků s minimální mimikou. Tady se po něm po hříchu požaduje charakterové herectví a Bronson někdy nestačí. Na nejlepší žánrovky své dekády Valachiho svědectví určitě nemá, ale pořád je to obstojná zábava. Celkový dojem: 70 %. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Mám rád filmy o mafiánech a mám rád filmy z prostředí vězení. Tady se navíc sešla dvojice mých oblíbených herců, ale z výsledku jsem dost na rozpacích. Jednak bych řek, že Charles Bronson si tady vybral zrovna nějakou slabší formu a celkově mu ta role asi moc nesedla. Na něho byla role dost ukecaná a když měl teda navíc hrát mladíčka ve věku 26 let, tak tomu fakt nešlo uvěřit. Ve vedlejších postavách jsem měl totální zmatek a chvílema jsem se už ztrácel v tom, kdo chce koho vlastně zabít. Pro mě docela zklamání. Myslel jsem, že by se tenhle film mohl zařadit mezi kulty jako třeba Goodfellas, ale to ani omylem. 50% ()

Galerie (40)

Zajímavosti (7)

  • V tomto filmu nejde o smyšlenou kriminální historku, nýbrž více méně o rekonstrukci, vytvořenou na základě svědectví jednoho z prominentních gangsterů, který se po svém zatčení v 50. letech ocitl v bezvýchodné situaci a během soudního přelíčení zveřejnil pravdu o činnosti organizace Cosa nostra uvnitř americké společnosti. Film se pohybuje na hranicích fiktivního thrilleru a jakési "kroniky". (Rosalinda)
  • Natáčení probíhalo v New York City a dále v Římě a v římském De Laurentiis Studio. (noelcoward73)
  • Skutečný Joseph Michael Valachi alias Joe Cago zemřel rok před uvedením filmu do kin v texaské věznici na infarkt. (krubi)

Reklama

Reklama