Putování tučňáků

• Francie La Marche de l'empereur (více)

Každým rokem, tisíce tučňáků císařských opouští jistotu jejich hlubokého oceánu a putují stovky mil přes zrádný a odpudivý antarktický ledovec, aby se mohli rozmnožovat. Hrdinné odolávají teplotám hluboko pod bodem mrazu a nesčíslným dobrodružstvím. Podívaná na jejích putování očima Luca Jacquetse je plna humoru, plná odvahy malých tvorů vzdorovat drsné přírodě, plná záhad a tajemství. Putování císařů je výpravný snímek o jejich hrdinné námaze pro přežití (oficiální text distributora)

TaNya_

Dokumentární film trochu jinak. Na rozdíl od obvyklého zpracování života zvířat vám toto zahraje i na citovou stránku. Rozhodně nehrozí nudný příval faktů, jak bývá v tomto žánru zvykem. Pokud vám nevadí drsnost přírody, tak určitě doporučuju. ()

pekas

Drsný je život tučňáka a komplikovaná cesta k jeho narození a dospění. Poetické, ale bohužel malinko jednotvárné. Komentář byl skutečně občas na hranici infantility. Hlavní hrdinové však vše vynahrazují, jsou krásní, roztomilí, odolní. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 94%, Audience Score - 81% | FDb.cz - 82,6% | Co k tomu dodat kromě toho, že je výborný, roztomilý, hravý a poučný dokument? Jenom toto: 80% ()

pOne

Něco úchvatného, něco fantastického. Příběh života a smrti, který se vymyká všemu, co jsem měl možnost dosud vidět. Kamera a hudba jsou dechberoucí. Měl jsem možnost vidět francouzskou jazykovou verzi a mohu ji doporučit. ()

Pregar

Nádherná příroda a tučňáci, ale občas je to trošku nuda. Ale rozhodně stojí za zkouknutí, i kdyby jen kvůli těm tučňáčím mláďatům :) ()

Miloško

Super dokument o živote tučniakoch kráľovských. Vizuálne nádherne natočené.Ten český dabing divčatka je fakt príšerný,to kazí dojem. ()

blondboss

Prekvapivo unikátny a mrazivý dokument zachytávajúci reálne a naozaj dychberúce zábery zo života tučniakov. Krásne zobrazenie prerodu a cesty tučniakov, zachytenie vývinu ich života a v neposlednom rade aj jeho celkového kolobehu tak, ako sú v týchto kolóniach nastavení. Nebyť toho infantilného komentára, tak dám aj viac. Každopádne ale Oscara si to určite zaslúžilo a za mňa určite štyri hviezdy. 75 % ()

LencaN

Škoda těch komentářů. Je to pojato stylem mluvících tučňáků tak, aby to pochopili i ti nejmenší, proč třeba putují tak daleko od moře několikrát tam a zpátky. Ale zase pro dospělého diváka těch informací nebylo zase až tolik, kolik by byl schopen vstřebat. Je to spíš povídka o jednom roku života tučňáků císařských a především jedné rodinky. Tato zvířata už sama o sobě jsou vtipná a silná, takže tuším, že scénáristi neměli moc práce. Spíš muselo být těžké natočit ty správné záběry a některé vypadaly vážně suprově. Nej byla malá chundelatá mláďata, která se schovávala k rodičům do tepla. Tučňáci to opravdu nemají jednoduché se zabezpečováním pokračující generace. Trefná byla doprovodná hudba, která snad pokaždé správně dokreslovala každou situaci. Akorát jsem trochu rozpolcena právě tou formou - mluvících zvířátek. Viděla jsem jeden vyloženě klasický dokument o tady těch "pánech ve smokingu" a vysvětlovali to podstatně lépe a bohatěji. Takže tuším, že tohle je spíš cíleno na menší diváky. Ale každopádně to bylo srandovní, poučné a roztomilé. ()

arpage

Nádherný přírodopisný film, který totálně zničily trapné lidské dialogy! Bez nich by to bylo nejméně za 4,5*. Škoda ()

VlaP

Tento krásny polodokument nás zavedie do krajiny večného snehu a ľadu, tam kde žijú len tí najodolnejší a najhúževnatejší. Sleduje príbeh Tučniakov cisárských, ktorí musia putovať na odľahlé miesta a prekonať mrazivú polárnu noc, aby sa na jar mohli tešiť zo svojích maličkých prírastkov. Krásna príroda spolu s príjemným komentárom a zábery dospelých aj maličkých tučniakov úplne z blízka, to poteší každého milovníka prírody. Všetka česť patrí aj tvorcom, ktorí spolu s tučniakmi zažívali drsnú krásu antarktídy po celý čas s tučniakmi. ()

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)

Oscary plné překvapení

Oscary plné překvapení