Putování tučňáků

• Francie La Marche de l'empereur (více)

Každým rokem, tisíce tučňáků císařských opouští jistotu jejich hlubokého oceánu a putují stovky mil přes zrádný a odpudivý antarktický ledovec, aby se mohli rozmnožovat. Hrdinné odolávají teplotám hluboko pod bodem mrazu a nesčíslným dobrodružstvím. Podívaná na jejích putování očima Luca Jacquetse je plna humoru, plná odvahy malých tvorů vzdorovat drsné přírodě, plná záhad a tajemství. Putování císařů je výpravný snímek o jejich hrdinné námaze pro přežití (oficiální text distributora)

ad

Sněhobílá planina a čutňáci... jejich kukuč je mi podezřelý už od Wallace & Gromita a (roztomilost neroztomilost) zůstává podezřelý i nadále... Pozor na ně, určitě něco kujou !!! ()

tomtomtoma

Putování tučňáků není dokumentárním filmem a nepřesvědčí mě o správném kategorizování ani množství cen, jež v dokumentaristickém žánru tento filmový opus obdržel. Tvůrcům se podařilo přímo zaútočit na celé široké spektrum divácké obce chytře zvolenou kombinací roztomilosti oblíbených zvířátek, v podávání výtvarného kýče pitoreskního života a s nebojácně a snad i přepjatě zvýrazňovaným patosem existencionálního dramatu. Byl to mistrovský tah, film je působivý a pracovní podmínky pro filmování musí vzbuzovat obdiv a zasloužené uznání. Na osvětu s cílem k přiblížení extrémní zoologii neznalé veřejnosti lze pohlížet s nedůvěrou. Na druhou stranu, v rámci konzumního životního stylu, kde nemohou býti kladeny příliš přehnané nároky na talent a uměleckou tvorbu, jde o jedno z vrcholných děl. Impozantní téměř po všech směrech, obzvláště po obrazové. Skutečný dokument bych přivítal s otevřenější myslí, zde zůstává nejasný pocit klamavé lsti. Inu, proč ne, když již jen svou povahou to znamená úspěch. ()

Wormboy

Velmi krasne natoceny snimok,ktory ma vsak po istom case zacal dost nudit.Mozno bol problem aj ten,ze to bolo vo franczustine a teda som nicomu nerozumel,inak naozaj krasne,len trosku nudne. ()

tom88

Veľmi pekný dokument, dobré zábery striedajú úchvatné zábery a stále dookola. Putovanie vtákov sa mi páčilo oveľa viac. Trošku mi vadilo nadabovanie tučniakov. V kľude to mohlo ostať bez slov, len s nádhernou hudbou. Každopádne treba vidieť dokumenty takéhoto typu teda umelecké dokumenty a Putovanie tučniakov nieje žiadnou výnimkou. 80% ()

SeanLSD

Pri sledovaní hyperdrsných podmienok, v ktorých tučniaky žijú a ich až absurdne náročného rozmnožovania som si hovoril, že je vôbec zázrak, že sa dožili dneška. Úctyhodné dielo o úctyhodných tvoroch s čarokrásnou hudbou, skazený trochu poetickými monológmi a možno trochu nudiaci nehostinnou jednotvárnosťou prostredia. ()

Wallas

Takový normální dokument, který se snaží hrát si na víc než ve skutečnosti je - pár tisíc metrů záběrů z mrazivého pólu a už se nám na něj vrhají experti z postprodukce: stále stejné záběry tučňáků jsou jednou podbarveny kabaretní hudbou, aby nějaký ten spadnuvší tučňák vypadal srandovně, potom rychlé dynamické stříhání z tučňáka na tučňáka navodí akci a napětí a pomalá smyčcová hudba naopak vzbudí lítost nad jiným spadnuvším tučňákem, ještě přidejme jedoduchou zápletku, kterou rozvineme díky voice-overovému komentáři a máme tu dokument, který vás tu hodinu a půl dokonce i zabaví. ()

AntonG.

Tučňáci jsou má nejoblíbenější zvířata. Nicméně v tomto dokumentu musím přiznat, že jsem se místy docela nudil. Stáhnout stopáž na polovinu by určitě prospělo. Je trochu smutné, že dokument z natáčení tohoto filmu je zábavnější než samotný film. A to navzdory naprosto katastrofálním titulkům na DVD. ()

filmmovier

Úchvatný dokument. Nádherné záběry ze života úžasných tvorů, jakými tučňáci rozhodně jsou. Jsou tam silné příběhy a dokument samotný je na velmi špičkové úrovni. Za mě rozhodně 100% a doporučuju všem, už jen kvůli záběrům a celovečerní podobě. ()

M-arta

Úžasná pastva pro oči... Smekám před kameramanem, že v takových polních podmínkách dokázal něco tak dokonalého. Trochu mě ovšem rozhodil záměr tvůrců doplnit děj komentářem mužského, ženského a dětského hlasu jako že "za tučňáky" - ta snaha po sentimentální roztomilosti mě dost rušila. Ale viděla jsem to zatím jenom v české verzi. Tiše doufám, že ta původní snad není tak šílená. Zajímavá hudba. ()

rudeboy

Skladám poklonu tvorcom dokumentu, ktorí museli mnoho mesiacov stráviť v mrazivom počasí Južného pólu, aby nám priblížili tak neuveriteľné, citlivé i kruté divadlo prírody, akým putovanie a narodenie tučniakov bezpochyby je. Po vizuálnej stránke je to naozaj pastva pre oči, hudba taktiež výborne ladí s filmom, len škoda toho hovoreného slova, ktoré je niekedy až veľmi detinské. Tučniaci sú naozaj fascinujúci živočíšny druh. Mať tak aspoň kúsok ich vytrvalosti... :-) ()

Narya89

Pro mě tedy zdařilý dokument. Krásná hudba, komentáře Morgana Freemana mi také nevadily, neuvěřitelně kruté podmínky...člověk si ani neuvědomuje, co musí jiní zakusit pro to, aby zplodili jednoho potomka a aby ho vůbec udrželi při životě, a zároveň sebe. Tučnáci mi tou svou chůzí a zamyšleným postáváním před sebou, postrákáváním se a rodinným životem přijdou hrozně sympatičtí, i když si uvědomuju, že je to dost antropocentrický, protože kdyby tam ta podobnost s náma nebyla, asi by se mi tak nelíbili...ale to mi je jedno:) No, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací, politovala tučňáky za jejich životní osud být pořád na pochodu nebo bez jídla, obdivovala jejich propracované rozdělení rolí, vůli a vzájemné rozpoznávání a v neposlední řadě fandila jejich vytrvalosti, že zůstali, kde zůstali a co jsou ochotni pro svůj domov podstoupit. ()

sskrblik

Francouzi se ujali dokumentu s veškerou vervou jakou si tato krásná zvířata zaslouží. Ušlechtilý, tajemný, tak jiný a unikátní tvor. Tučňákům se dostalo velké pozornosti a máme možnost spatřit jejich život na obrazovkách. Jsem velmi rád, že se tématu někdo chopil skutečně inciativně a dokument zaujme svou formou. Komentář doplňující jinak "něm"é tváře nejsou na škodu a určitě nekazí dojem z filmu - naopak vdechne to život. Několik památných momentů díky nímž se mi film vepsal do hlavy a budu na něj rád vzpomínat! ()

mirec88

Ešte sa mi nestalo, že by som pri prírodopisnom filme plakal. Tu áno. A dokonca viac ako pri niektorých "bežných" filmoch. Proste ten smutný a ťažký život tučniakov... Nádhera! Krajší film o zvieratách som nikdy nevidel... ()

Mr.Dogman

Nejprve mi to připadalo jako nuda. Dokonce jsem to chtěl vypnout, a už nikdy to nedokoukat. Pak ale přišli "noční tance" tučňáků, a film (dokument) začal mít zajímavý spád. Královská byla také hudba. ()

ghatos

Pěkný "přírodní" dokument o přežití v krajině smrti. Detailní záběry kamery kombinované s něžnou hudbou vytvářejí až melancholický zážitek. ()

Kalidor_

Tento dokumentární snímek má pro mě propastný rozdíl v jeho dvou verzích - ta francouzská verze s hudbou Emilie Simon (tuhle verzi jsem viděl v kině) mi moc neseděla. Ovšem americká verze (i když mě svrbí prsty psát, že něco amerického přebilo něco francouzského) s hlasem Morgana Freemana a nesmírně citlivou hudbou Alexe Wurmana (která tam pasuje jak tučňák na Antarktidu) učinila teprve z tohoto snímku ten pravý požitek. Okamžitě to vystřelilo soundtrack Alexe Wurmana do mých TOP soundtracků. ()

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)

Oscary plné překvapení

Oscary plné překvapení