V pravé poledne 2 (TV film)

• český

V pravé poledne 2: Kaneův návrat

High Noon, Part II: The Return of Will Kane

Western / Drama

USA, 1980, 96 min

70% Mne sa to páčilo! Oproti jednotke je western rozohraný klasicky - dobrodružne s prenasledovaním v prérii (či kaňonoch). Ale celkom sa mi rátalo ako postupne nadviaže na tému prvého filmu, kde ide o to či ľudia stoja na strane šerifa, alebo si zbabelo umyjú ruky. Finále je svojím spôsobom originálne, ale trochu stráca dych. Určite však lepšie pokračovanie ako v prípade NÁVRATU SIEDMICH STATOČNÝCH alebo DJANGO SA VRACIA...(24.3.2016)

Když jsem tak neměl co dělat, prohlížel jsem si svoje staré, některé hodně let nepřehrané, véháesky. A tu najednou jsem narazil na titul "V pravé poledne 2". Říkal jsem si, že to bude blbost a plagiát legendární klasiky. Ovšem mýlil jsem se. Děj není ani trochu vykrádačka jedničky. Zápletka je zajímavá a celkem i neotřelá (autorem scénáře je Elmore Leonard, tvůrce vynikajících westernových románů). Lee Majors sice není Gary Cooper, ale jako Will Cane také není k zahození. Pernell Roberts se skvěle zhostil úlohy hlavního záporáka a zajímavou postavu si rovněž vyfasoval David Carradine. Ač televizní a značně nízkorospočtová věc, přesto velmi dobrý a zábavný western. 70%.(9.10.2007)

• RajAthen

Jestli skutečně něco nemám rád, jsou to falešná pokračování. Zde není NIC, co by navazovalo na první díl. Šerifa hraje někdo o 20 let mladší, kdo vypadá zcela jinak a místo děje odehrávajícího se ve městě, kde se vše schyluje k polednímu, zde máme otevřenou pláň a honičku... Snad jeidná návaznost plyne z místy nelogického jednání postav. Koukněte raději jinam, případně pouze pro zatvrzelé pistolníky(18.2.2012)

• RHK

Tak za prvé, filmu V pravé poledne 2 zoufale chybí výrazná hudba, jako byl v originálním High Noon nezapomenutelný hit Do Not Forsake Me, Oh My Darlin'. Za druhé, Lee Majors jako představitel Willa Kanea není Gary Cooper, jak už napsal kolega sud. A za třetí a především, režisér Jerry Jameson rozhodně není nositel 4 Oscarů za režii Fred Zinnemann a nevyužil tak možnosti slušného scénáře, což je pro tohle televizní pokračování jednoho z nejlepších westernů všech dob docela škoda. Trailer: nenalezen(26.8.2012)

Ano přiznávám a stydím se. Dodnes jsem neviděl první díl o kterým jsem sice hodně slyšel, ale neviděl. No a do dvojky o který jsem ani nikdy neslyšel jsem původně jít nechtěl a šel jsem raději do Hennie Coulder, která se mi líbila. No a asi po 2 měsících jsem šel do tohohle, a to se mi líbilo. Ale pozor je to průměr jen prostě na western mám trochu jiný pohled. Vše tu běží jak po páse, příběh jde rychle, herci jsou sympatičtí. V čele s Majorsem a prdelenakopávajícímu Patakimu, tihle dva jsou parádní herci a opravdu ukázaly co v nich je. A na škodu tu není ani Carradine nebo Walsh. Proti hercům nemůžu říct nic. Hudba byla bohužel nic moc. A pár věcí tu přeci jenom brání nad vyšším hodnocením.(29.11.2011)