Q

Q: The Winged Serpent

Horor / Drama / Thriller

USA, 1982, 93 min

• Han22

Achjo, na tenhle film jsem se opravdu těšil. Od filmu s obřím létajícím monstrem jsem čekal zábavu ve stylu 50. let. Jenže nudař Cohen místo toho servíruje rutinní kriminálkou v hlavní roli s děsivě nesympatickým zlodějíčkem a stejně tak nesympatickým poldou v podání Carradina. Monstrum většinu filmu není vidět, stejně jako pořádné vraždy. Až finále, kde na vrcholu mrakodrapu bojují policajti s obřm ptákem je celkem slušný. Ovšem ty triky na rok 1982 nic moc. Staře a nudně působící film, který mohl být mnohem lepší.(27.11.2014)

,,MNE JE ĽAHŠIE ZAVRAŽDIŤ DÁKE MONŠTRUM, NEŽ NEJAKÉHO BOHA." __ Tento mnou dlhoočakávaný film sa mi podarilo vidieť v slabej VHS kvalite so nepríliš vydareným jednohlasným českým dabingom, kedy prekladateľ často predkladal nemecký text neúplne a voľne. Práve takáto skutočnosť výrazne poznamenáva celkovú kvalitu videného a v budúcnosti by som si film radšej pozrel s titulkami. Celkovo ide o námetovo nevšedné a istým spôsobom veľkorysé béčko, ktorého nedostatky sú jednak v slabšom scenáristickom rozvití dvoch vedľajších dejových línii (krádež diamantov a vražedný kult), a takisto v nižšom rozpočte, kvôli ktorému je akcia pomerne málo atraktívna. V priaznivejšom prípade by som si vedel predstaviť zapojiť napr. do záverečnej konfrontácie s ,,Q" - namiesto lacnými samopalmi vyzbrojených policajtov - armádu, kde by mali zastúpenie aj vrtuľníky. Stop-motion animácia je na pomerne slušnej úrovni, v tej dobe a za daných podmienok nešlo trikovú zložku spracovať vo výrazne lepšej kvalite. Napriek všemožným spomínaným výčitkám a nedostatkom (absencia policajnej logiky ako spomína v 2. bode užívateľ ,,pepua" alebo prekvapivo nevýrazný David Carradine) je ,,Q" béčkom, ktoré si dokáže získať divácke sympatie. (64. hodnotenie, 9. komentár k filmu)(12.5.2015)

• JohnMiller

Mám rád filmové nepodarky, pretože niektoré kúsky sú občas tak zlé, až sú svojim nechceným humorom jednoducho dobré a človek sa pri nich pobaví. Q je však psychiatrický prípad samí o sebe. Bolo to tak zlé a vtipné, že už to nebola vôbec sranda ale utrpenie... A to tam hrá jeden z mojich najobľúbenejších hercov.. David Carradine známy ako Bill z Tarantinovho kúsku KILL BILL. Písať dlhé opisy o nelogických momentoch by bolo na vééľmi dlho. Je to neskutočná hovädina a pritom to nieje úplne najlacnejšie béčko už podľa vizuálnej stránky a efektov na svoju dobu, aj monštrum bolo dosť zábavné a hlavne veľké... Problém tkvie v tom, aspoň z môjho pohľadu to tak vyzeralo, že sa tento film snaží byť aspoň trocha originálny oproti ostatným kúskom podobného formátu, a to monster movie, Tento môj výrok ide síce proti umeniu ako takému ale radšej by som videl úplný štandard podľa predlohy ako sledovať tento zúfalý pokus o mysteriózny thriller o hneve bohov. Nejaká Aztécka fanatická skupina oživí nejakého boha, čo je práve to monštrum a celý film sa krúti okolo vyšetrovania, respektíve to monštrum tu hrá iba druhé husle. Čo je šoka lebo nič iného zaujímavého tu divák nenájde. Stratil som zbytočne hodinu a pól svojho života.(5.7.2015)

Průměrný osmdesátkový béčko a celkem zábavný levný monster film. Neměl jsem po pravdě o jeho existenci vůbec tušení. Na doporučení vegetola.mp jsem se k tomu dostal a určitě nelituji. Pobavil jsem se slušně má to všechno co má podobný film z podobné doby mít. Po trikové stránce je to na tenhle druh snímku naprostá špička, jenom velká škoda, že ta příšera je na scéně jenom minimálně a pokud zrovna neničí okolí, tak je to dost velká nuda z mega stupidními dialogy kterou bohužel ani ta atmosféra doby ve které to vzniklo nevytrhne.50%(7.9.2014)

Kvůli několika opravdu velkým nelogičnostem v ději nemohu jít s hodnocením víš než na 3*. 1.: Jak je možné, že si nikdo z obyvatel New Yorku nevšimne velkého poletujícího monstra nad městem? 2.: Jak to, že policii nenapadne hledat hnízdo na střechách nejvyšších budov, jestliže nějaký mizerný zlodějíček, který nikdy neopustil N. Y. tvrdí, že ví, kde má ono monstrum hnízdo i s vejcem a chce za to milión dolarů, přičemž mizí především dělníci z výškových budov a z nebe padají části lidských končetin? Je škoda, že si tvůrci filmu nepohlídali průběh děje důsledněji, protože příběh zajímavý je a i po jiných stránkách film kvality určitě má. Takhle mi z toho vychází sice zábavné béčko, ale podruhé se na to nejspíš již nepodívám.(5.10.2008)