Poslední ostří hoši

• USA The Last Hard Men (více)

Až se konečně střetnou, jeden z nich zaváhá a zemře! ... Zástupce zákona ve výslužbě Sam Burgade (Charlton Heston) a indiánský míšenec Zach Provo (James Coburn) představují dávné nepřátelé ze starých časů Divokého západu. Svět kolem nich prochází překotnou změnou, ale teď nastal čas definitivně uzavřít jednu starou záležitost. Krvelačný trestanec Provo má v životě jedinou motivaci – pomstít se bývalému šerifovi Burgadeovi, který ho jako jediný dokázal dostat za mříže. Při zatýkání se navíc šerif postaral, aby na něj nikdy nezapomněl, protože byla zastřelena jeho mladá manželka. Po útěku z vězení vede Provo šestici nejkrutějších desperátů, kteří prahnou po pomstě a odvetě. Starý šerif Burgade moc dobře ví, že nastal čas ještě jednou a naposledy vzít do rukou nabitou zbraň a šerifskou hvězdu. V novinách nechá jako návnadu otisknout zprávu o velké dodávce zlata, kterou má na starosti strážit. Lstivý Provo ovšem dokáže být vždy o krok napřed a unese svému úhlavnímu nepříteli milovanou dceru do indiánské rezervace, kde ji drží jako rukojmí a drží v ruce všechny triumfy pro osudové zúčtování. (Česká televize)

JimWalker007

Môj počiatočný dešpekt sa s pribúdajúcimi minútami vytrácal a ja sa čudujem, kde sa roky skrýval tento skvelý western. Coburn aj so svojím chrupom žiari v úlohe pomstychtivého zločinca. Surovým prístupom film pripomína rukopis Sama Peckinpaha a asi preto som si ostrých chlapcov skutočne vychutnal. ()

Agnostik

Kromě výborných herců,a velice slibně rozjetého začátku na mě film bohužel působí poněkud nemastně neslaně.V podstatě at tolik nekřivdím tak velice malinko nadprůměr v žánru westernů,a to pro svoji jistou originalnější zápletku,která se v daném stylu často nevidí. ()

Pythonator

Drsné, netradiční a krvavé. To ovšem na dobrý film nestačí a navíc McLaglen nikdy nebyl dobrý režisér. Proto jsem se ani nedivil, že mě film moc nebavil. Váhal jsem mezi dvěmi a třemi hvězdičkami. Nakonec dávám víc, protože hlavní představitelé jsou přece jenom dobří herci a drží celý film pohromadě. ()

PORTER44

Dobrá westernová podívaná,J.Coburn v roli trestance který s partou vězňů uteče a chystá pomstu na šerifa Ch.Hestona který ho do vězení dostal.J.Coburn unese šerifovi dceru aby ho nalákal na území indiánů které dobře zná a chce ho zabít. Skvělý herecký výkon J.Coburna v roli nemilosrdného zabijáka,prostředí taky pravý westernový takže slušná podívaná. ()

StaryMech

Po peckinpahovsku snímané násilí a Goldsmithova hudba (údajně svod ze čtyř starších filmů) se marně snaží vzpružit nenápaditý, vleklý příběh o pomstě. Dodal bych, že jeho hrdiny jsou spíš tvrdí muži než ostří hoši. ()

milos.bradik

Velmi povedený western s výbornými představiteli obou hlavních rolí. Malinko bych zkritizoval to pronásledování, kdy mají bandity prakticky na dohled, ale přesto se nijak neženou a nechají je uniknout do rezervace, kde šerif nemá pravomoc. Ovšem má to spád a je to správně drsné, jak má dramatický western být, takže za mne velmi silné čtyři hvězdy. ()