Policajtem proti své vůli

Cool & Fool - Mein Partner mit der großen Schnauze

Policajtom proti svojej vôli

Akční / Krimi / Komedie

USA / Německo, 2005, 80 min

Taková ta milá, sympatická krimikomedie, která po stránce příběhu stojí prakticky na ničem. Nebýt Eugena Levyho, ani bych nepomyslel na zhlédnutí. Zde fungoval jako typický archetyp užvaněného trouby opět briliantně - já toho herce prostě zbožňuju. Nakonec ani Samuel L. Jackson, jakožto drsný, nepřístupný týpan, nebyl úplně k zahození. A jo, já si tuhle blbou jízdu s plytkým příběhem dobře užil. 60%(21.6.2017)

Napokon celkom slušná krimikomédia, ktorá ma potešila tým, že dosť detailne opisuje misiu týchto dvoch osôb. Rovnako, aj obe postavy sú predstavené celkom do hĺbky; je vidieť aj to, že a ako Derrickovi (černochovi) pomohlo stretnutie s Andym (obchodníkom) a okrem hlavnej zápletky sa film zaoberá aj maličkosťami, ako napr. vystúpenie Derrickovej dcéry. Nanešťastie sa tam občas objavili naozaj trápne pokusy o vtip, no napriek tomu tento film nie je podpriemerný.(13.12.2008)

Andy Fiddler (Eugene Levy) je zubař, který právě odjíždí na kongres stomatologů do Detroitu. Hned první den se zaplete s nebezpečnými gangstery a hned vzápětí se ocitá ve společnosti místního drsného detektiva Vanna (Samuel L.Jackson), kterému však leze ukecaný doktor strašně na nervy. Jestli chce ale zločince dostat, bude muset Andyho žvásty překousnout...Ale jo, dalo se to. Jackson si hraje jako vždy na drsňáka a i když má do kolegy Danzela hrozně daleko, tyto typy komedií mě zatím ještě nemrzeli. 55%(18.8.2011)

• imf

Typická ukázka toho jak propálit pár desítek milionů. Vezmete zápletku, na které ležely pavučiny už v 90. letech, dáte dohromady libovolného černocha-drsňáka s libovolným rádobyvtipným bělochem (popř. obráceně) a necháte to natočit někoho přísně neutrálního. Pokud se do výsledku zapomene dát koření, máte ty nejlepší vyhlídky na střevní koliku, kterou vám ostatně Eugene Levy předvede názorně v jednom z těch nejslabších gagů celého filmu. Kdo chce vidět něco totálně předvídatelného, otravně decentního a naprosto nevýrazného, ten si může posloužit, já osobně si užil jen momenty, ve kterých Samuel L. Jackson někoho mlátit telefonním seznamem po hlavě. Škoda, že jich bylo tak málo...(4.2.2006)

Za každýho z ústřední dvojice, Samuel L. Jackson + Eugene Levy, jsem přidal 1 hvězdu. Takže pokud je nemáte rádi (nebo k nim máte prostě neutrální vztah), postrádá smysl se na tenhle film koukat. =) (55%)(1.3.2015)