Policajtem proti své vůli

Cool & Fool - Mein Partner mit der großen Schnauze

Policajtom proti svojej vôli

Akční / Krimi / Komedie

USA / Německo, 2005, 80 min

Otec Noah Levenstein z Prciček potkává Julese Winnfielda z Pulp Fiction. Ze začátku filmu jsem si říkal, že to bude souboj Jacksonova skvělého charismatu nutícího mě zhlédnout celý film versus Levyova odporně idiotská vtíravost nutící mě to okamžitě vypnout. Levyův mamlas se však naštěstí postupem času stává čím dál snesitelnějším, takže film lze celkem v klidu dokoukat. Za zmínku také stojí relativně slušný drsňák Luka Gosse, kterého jsem zaznamenal už v béčkovém Rallye smrti 2. Na druhou stranu je třeba varovat před trapným prdícím humorem, ale není to tak strašné.(11.6.2011)

„Ešte som s vami neskončil.“ – „Ja s vami áno.“ Opovrhujem slovom cool. Dnes už je cool každý najbližší blbeček. Ak by som ale mal vybrať jediného amerického herca, ktorý svojou existenciou ospravedlňuje vznik tohto hlúpeho slova, bol by to Samuel L. Jackson. Ten chlap je cool ak nie v každej scéne, tak v každej tretej. Už to, ako chodí, pozerá, dvíha obočie. Ťažko povedať, čo z vás spraví takého cool frajera. Pravdepodobne tvrdé roky alkoholu, drog, vzťahov, zamestnaní, víťazstiev a pádov. Jackson je macher a svojou prítomnosťou zachránil už množstvo nie práve najvydarenejších filmov. Tvorcovia (v čele s nezáživným režisérom Mayfieldom – FLUBBER, MODRÝ BLESK) situačnej kriminálnej buddy komédie POLICAJTOM PROTI SVOJEJ VÔLI neprišli s originálnym scenárom ani obrovským rozpočtom. Zato postavili po bok robustného Jacksona nervózneho "Jimovho otca“ a o zábavu je postarané vďaka chémii medzi takýmito kontrastnými osobnosťami. Napriek tomu, že zápletka, dialógy či vtipy (hovädzie mäso) nesršia ničím výnimočným, relatívne mi to ušlo.(13.12.2008)

• Radiq

Průměrnej děj je bohužel ještě šeredně sražen Eugenem Levym, kterého považuji za nejhoršího herce, kterej se může zhostit komediální role. Jeho obyčejný obličej není ani veselý, ani sympatický, ale spíš protekční nebo něco. Samuel L. se svojí role zhostil jak se dalo předpokládat, ale už to nezachrání. Všechno končí tak jak si právě teď říkáte, že to asi skončí...(4.3.2009)

Typickej, průměrnej, oddechovej film. Škoda, že je tu jen 5- stupnicová škála hodnocení, tohle je něco mezi 2* a 3*. Ale když člověk leží doma už 2. týden s antibiotiky a leze mu to na nervy, vezme docela s chutí zavděk i tímhle filmem. Klasická zápletka která tu už byla 1 000x, drnej polda a blbej náhodnej ňouma. Eugene Levy má několik dobrých hlášek a scén, především zpočátku filmu. Konec klasicky "americkej". Pobaví, neurazí, ale ani zas nějak extra nanadchne. Jedno zkouknutí a není důvod se k tomu vracet.(15.1.2010)

• Kubick

Typický oddychový film, váhám mezi 2 a 3*, ale vzhledem k tomu, že hlaví roli obsadil Jackson, dávám dvě, protože herec takových kvalit by neměl dle mého názoru ve "spotřebním" filmu co dělat. Dějová linka je příliš okoukaná na to, aby se stala zajímavou, vtipy jsou občas trefné a párkát jsem se i zasmál. Ale to film nezachrání. Navíc se Eugene zřejmě zhlédl v Prcičkách a tak nám po celý film uprdánkuje.(26.1.2006)