Policajtem proti své vůli

Cool & Fool - Mein Partner mit der großen Schnauze

Policajtom proti svojej vôli

Akční / Krimi / Komedie

USA / Německo, 2005, 80 min

Akční komedie která dostála svému žánru (a povězme si to upřímně), což není v dnešní době v žádném případě standardem. Samuel L. Jackson je tvrďák na vrcholu potravního řetězce a Eugene Levy je zas flegmatickej "fotr", který ustojí každou situaci. Těžko tyhle herce zaměnit, proto byla-li tahle chemie cílená, nemohlo být obsazení rolí lepší. Scénář mi nepřišel úplně čerstvý, ale alespoň nebyl tak zatuchlý a zkopírovaný, jako ho měl například Avatar, nebo třeba Alita. Když to mohlo projít J. C., tak proč to neodpustit zde. Abych to shrnul; tak perfektní obsazení se svižným tempem, humorem, funkční zápletkou a uvěřitelným dějem nelze s čistým svědomím hodnotit nízko. Asi jsem prostě vymírající druh konzumenta, který upřednostní výše zmíněné nad efekty. 85%.(21.6.2020)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +perfektní dvojice Eugene Levy a Samuel L. Jackson, hudba, vtipný děj -děj je občas dost překombinovanej/// Film nepřínáší nic nového, jen recykluje to co už dobře známe. Jenže recykluje to na výborou. Film se mi úplně trefil do vkusu a báječně jsem se u něj bavil. Sice to není ten případ kdy smíchem umíráte na zemi, spíše je to úsměvné, zábavné, dojemné a akční. Navíc s dobrou, i když trošičku přehnanou krimi zápletkou. Na tohle jsem se prostě těšil a dostal jsem to co jsem chtěl, nenáročnou oddychovku./// Celkem 74%///(21.12.2008)

• Trixinka

Díky své délce film uteče rychle. A jelikož je to spíše nudný a horší film, je to i dobře. Nevím, zda to měl Samuel L. Jackson za potřebí, hrát v tomto "akčňáku". Zápletka - nic nového, vtipu málo - pardon, ale to že má někdo špatné zažívání je hooodně ohrané, akční scény - ha ha... Na deštivý podzimní den snad dobré pro někoho, ale pro mne už nikdy více. 2* za Jacksona.(2.8.2017)

Typickej, průměrnej, oddechovej film. Škoda, že je tu jen 5- stupnicová škála hodnocení, tohle je něco mezi 2* a 3*. Ale když člověk leží doma už 2. týden s antibiotiky a leze mu to na nervy, vezme docela s chutí zavděk i tímhle filmem. Klasická zápletka která tu už byla 1 000x, drnej polda a blbej náhodnej ňouma. Eugene Levy má několik dobrých hlášek a scén, především zpočátku filmu. Konec klasicky "americkej". Pobaví, neurazí, ale ani zas nějak extra nanadchne. Jedno zkouknutí a není důvod se k tomu vracet.(15.1.2010)

• Cortesz

Pro mě ne moc zábavná komedie, spíše nevtipná, scénář je nulový, sice nějaká krimi linie tady je, ale je dost chabá, Eugene Levy je pro tyto role stvořenej, aby ze sebe dělal šaška, ze začátku mě docela i bavil, ale opakovanej vtip po 100xkrát už není vtipnej, Samuel L. Jackson, kterého sem měl vždycky rád, mě v poslední době vytáčí tím, že leze do všeho co mu kdo nabídne, nevím jestli to má herec jeho formátu zapotřebí, zde je sice nejzábavnější prvek filmu, ale i tak jde o podprůměrnou krimi komedii s ubohým scénářem a nevtipnou komediální linii, ale na druhou stranu skvěle obsazenej.(22.12.2008)