Policajtem proti své vůli

Cool & Fool - Mein Partner mit der großen Schnauze

Policajtom proti svojej vôli

Akční / Krimi / Komedie

USA / Německo, 2005, 80 min

dobra komédia najlepšie bolo Spoiler hádali Fiddler s Vann na tom koho kto devka pri a vtipne po jedle hovädzieho mäsa keď prdieť až tak neznesiteľne ten Fiddler, dobre bazéniku tam čakať hovorili gastrami,a ešte podezreleho auto cez plot hýbať podozrenie na zadok. Vann povedal, že ho kryje pan Masarity tym myslel Fiddler aby uhryzol do ruky a schytal to rovno do zadku. Najlepšie bolo v letisku ta osobná prehliadka Vann hodil na Fiddler povedal kto je koho devka.(4.4.2015)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +perfektní dvojice Eugene Levy a Samuel L. Jackson, hudba, vtipný děj -děj je občas dost překombinovanej/// Film nepřínáší nic nového, jen recykluje to co už dobře známe. Jenže recykluje to na výborou. Film se mi úplně trefil do vkusu a báječně jsem se u něj bavil. Sice to není ten případ kdy smíchem umíráte na zemi, spíše je to úsměvné, zábavné, dojemné a akční. Navíc s dobrou, i když trošičku přehnanou krimi zápletkou. Na tohle jsem se prostě těšil a dostal jsem to co jsem chtěl, nenáročnou oddychovku./// Celkem 74%///(21.12.2008)

Napokon celkom slušná krimikomédia, ktorá ma potešila tým, že dosť detailne opisuje misiu týchto dvoch osôb. Rovnako, aj obe postavy sú predstavené celkom do hĺbky; je vidieť aj to, že a ako Derrickovi (černochovi) pomohlo stretnutie s Andym (obchodníkom) a okrem hlavnej zápletky sa film zaoberá aj maličkosťami, ako napr. vystúpenie Derrickovej dcéry. Nanešťastie sa tam občas objavili naozaj trápne pokusy o vtip, no napriek tomu tento film nie je podpriemerný.(13.12.2008)

• Jeremiah

Tak tento film byl pro mne velkým zklamáním. Sice jsem něco podobného očekával, ale i přesto jsem těm dvěma borcům ani trochu nevěřil. Levy nebyl vůbec vtipný a Jackson, ačkoliv se snažil, zase tak tvrdý taky né. Navíc ta partička "rádoby" zločinců ? To byla spíše parta zoufalců. Prostě 2, ani o píď více.(5.2.2011)

Mírumilovný prodejce dentální pomůcek Andy Fiddler (Eugene Lewy) dorazil do Detroitu na stomatologický kongres. Když si dává ráno svoji oblíbenou kávu, nešťastnou náhodou si jej překupníci se zbraněmi spletou s novým kupujícím. Toho využije detektiv Vann (Samuel L. Jackson), který se sám měl za kupujícího zbraní vydávat, a rozhodne se dobráckého prodejce využít pro odhalení celé organizace. Ale Andy svoji slušností a čestností dokáže vyvést z míry nejen detektiva Vanna, ale i celou mafii ... Než jsem si film pustil, tak jsem si přečetl několikero komentářů zde na čsfd, takže jsem naprosto přesně věděl, co od filmu mohu očekávat a co ne. Totiž nikterak originální komedii o drsném poldovi a jeho až příliš dobráckém parťákovi. Takže originalitou film rozhodně neoplývá, ale kladné body získává určitě hereckým obsazením - sice Samuel L. Jackson svého Shafta už asi nezopákne, ale Eugene Lewy je přesně ten typ herce, který prostě nemůže do jiného žánru než komedie zapadnout. Takže jsem se docela pobavil, a tím že autoři film nikterak neprotahovali udělali jen dobře, skončil tak akorát než začal nudit...(18.7.2012)