Policajtem proti své vůli

Cool & Fool - Mein Partner mit der großen Schnauze

Policajtom proti svojej vôli

Akční / Krimi / Komedie

USA / Německo, 2005, 80 min

Mírumilovný prodejce dentální pomůcek Andy Fiddler (Eugene Lewy) dorazil do Detroitu na stomatologický kongres. Když si dává ráno svoji oblíbenou kávu, nešťastnou náhodou si jej překupníci se zbraněmi spletou s novým kupujícím. Toho využije detektiv Vann (Samuel L. Jackson), který se sám měl za kupujícího zbraní vydávat, a rozhodne se dobráckého prodejce využít pro odhalení celé organizace. Ale Andy svoji slušností a čestností dokáže vyvést z míry nejen detektiva Vanna, ale i celou mafii ... Než jsem si film pustil, tak jsem si přečetl několikero komentářů zde na čsfd, takže jsem naprosto přesně věděl, co od filmu mohu očekávat a co ne. Totiž nikterak originální komedii o drsném poldovi a jeho až příliš dobráckém parťákovi. Takže originalitou film rozhodně neoplývá, ale kladné body získává určitě hereckým obsazením - sice Samuel L. Jackson svého Shafta už asi nezopákne, ale Eugene Lewy je přesně ten typ herce, který prostě nemůže do jiného žánru než komedie zapadnout. Takže jsem se docela pobavil, a tím že autoři film nikterak neprotahovali udělali jen dobře, skončil tak akorát než začal nudit...(18.7.2012)

Typickej, průměrnej, oddechovej film. Škoda, že je tu jen 5- stupnicová škála hodnocení, tohle je něco mezi 2* a 3*. Ale když člověk leží doma už 2. týden s antibiotiky a leze mu to na nervy, vezme docela s chutí zavděk i tímhle filmem. Klasická zápletka která tu už byla 1 000x, drnej polda a blbej náhodnej ňouma. Eugene Levy má několik dobrých hlášek a scén, především zpočátku filmu. Konec klasicky "americkej". Pobaví, neurazí, ale ani zas nějak extra nanadchne. Jedno zkouknutí a není důvod se k tomu vracet.(15.1.2010)

• Rypley

Samuel L.Jackson jako přehnaně Drsný a Vulgární policajt a Eugene Levy v roli ukecaného prodejce dentistických pomůcek v příběhu, který nevede od nikud nikam a to beze špetky humoru.Sorry, ale nejvtipnější je snad název a jeho český překlad. V originále The Man, dalo by se říci že se jedná snad o nejkratší název ve filmu, hned po filmu It/TO. Český překlad naopak aspiruje na nejdelší název vůbec. šlo asi o takoví malý překladatelský oříšek :-)(5.1.2007)

• Trixinka

Díky své délce film uteče rychle. A jelikož je to spíše nudný a horší film, je to i dobře. Nevím, zda to měl Samuel L. Jackson za potřebí, hrát v tomto "akčňáku". Zápletka - nic nového, vtipu málo - pardon, ale to že má někdo špatné zažívání je hooodně ohrané, akční scény - ha ha... Na deštivý podzimní den snad dobré pro někoho, ale pro mne už nikdy více. 2* za Jacksona.(2.8.2017)

• Cortesz

Pro mě ne moc zábavná komedie, spíše nevtipná, scénář je nulový, sice nějaká krimi linie tady je, ale je dost chabá, Eugene Levy je pro tyto role stvořenej, aby ze sebe dělal šaška, ze začátku mě docela i bavil, ale opakovanej vtip po 100xkrát už není vtipnej, Samuel L. Jackson, kterého sem měl vždycky rád, mě v poslední době vytáčí tím, že leze do všeho co mu kdo nabídne, nevím jestli to má herec jeho formátu zapotřebí, zde je sice nejzábavnější prvek filmu, ale i tak jde o podprůměrnou krimi komedii s ubohým scénářem a nevtipnou komediální linii, ale na druhou stranu skvěle obsazenej.(22.12.2008)