Policajtem proti své vůli

Cool & Fool - Mein Partner mit der großen Schnauze

Policajtom proti svojej vôli

Akční / Krimi / Komedie

USA / Německo, 2005, 80 min

„Ešte som s vami neskončil.“ – „Ja s vami áno.“ Opovrhujem slovom cool. Dnes už je cool každý najbližší blbeček. Ak by som ale mal vybrať jediného amerického herca, ktorý svojou existenciou ospravedlňuje vznik tohto hlúpeho slova, bol by to Samuel L. Jackson. Ten chlap je cool ak nie v každej scéne, tak v každej tretej. Už to, ako chodí, pozerá, dvíha obočie. Ťažko povedať, čo z vás spraví takého cool frajera. Pravdepodobne tvrdé roky alkoholu, drog, vzťahov, zamestnaní, víťazstiev a pádov. Jackson je macher a svojou prítomnosťou zachránil už množstvo nie práve najvydarenejších filmov. Tvorcovia (v čele s nezáživným režisérom Mayfieldom – FLUBBER, MODRÝ BLESK) situačnej kriminálnej buddy komédie POLICAJTOM PROTI SVOJEJ VÔLI neprišli s originálnym scenárom ani obrovským rozpočtom. Zato postavili po bok robustného Jacksona nervózneho "Jimovho otca“ a o zábavu je postarané vďaka chémii medzi takýmito kontrastnými osobnosťami. Napriek tomu, že zápletka, dialógy či vtipy (hovädzie mäso) nesršia ničím výnimočným, relatívne mi to ušlo.(13.12.2008)

• petero

Samuel L. jackson je opäť super vo svojej úlohe samotárskeho policajta FBI, ktorý musí nechcene spolupracovať s ukecaným suchárom v podaní Eugena Leviho. Tento herec pokračuje vo svojich úlohách neschopných trtkov. Okrem toho, že týto dvaja sa stále sucho podrypujú tu nájdeme aj klasické vtípky o prdení. Ďalšia komédia bez väčších ambícií. Samozrejme Jackoson si takéto pochybné filmy môže dovoliť, jemu to kariéru nijak nepoškodí.(6.2.2006)

• korbitch22

příšerně nudná,místy až neuvěřitelě trapná,bezpohlavní komedie,která dokazuje že eugene levy hraje v každý americký slátanině.mile potěší luke goss a bez samuela lze poslat na dvd.(5.2.2010)

"Kdo to je??"..."To je moje děvka"(26.5.2012)

Mnohý sa mi budete diviť, ale ja som sa perfektne pobavil.(3.5.2008)