Reklama

Reklama

Maska zrcadla

Trailer

Bílá královna upadla do hlubokého spánku a jen tak se neprobudí. Celé její království pokryl černý stín. Rovnováha mezi temnotou a světlem byla narušena a znovu nastolit ji dokáže pouze Maska zrcadla. A tak se Helena, sama uprostřed neznámé země, vydává na dlouhou cestu za ztraceným šperkem, který musí nalézt dříve, než temnota zahalí Svět snů navždy. Autorem scénáře je držitel mnoha ocenění v oboru fantasy Neil Gaiman a i jeho zásluhou se z Masky zrcadla – díky kombinaci hraných scén a animací - stala lahůdka pro oči i duši. Poznejte zvláštní a tajemná stvoření v neuvěřitelném světě fantazie, k jehož dokonalosti přispívají i působivé obrazové prostředky a nekonečná představivost výtvarníka a režiséra Davea McKeana. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (192)

Bakllazaan 

všechny recenze uživatele

Scénář:Gaiman s Dave McKeanem. Velká škoda tohodle filmu. Chybělo jen několik elementů, aby to byl fakt skvělý zažitek. Tak třeba, kdyby se toho zhostil Terry Gilliam. Od toho by se pak odvíjela další část a to, že by bylo použito daleko míň efektů a přibylo více loutek a skutečných kulis. Příběh byl podle očekávání velmi dobrý a zásobárna ztřeštěných nápadů Neil Gaiman opět nezklamal, ale člověk se do něj nemůže vtáhnout, když ví že tam ve skutečnosti nic není, jen 2, 3 herci a plátno. Což je ale problém všech novodobých snímků, ale já věřím tomu, že se tento nešvar brzy okouká a vrátí se na plac staré dobré makety a opravdová, 45% ()

Mi Nü-Chai 

všechny recenze uživatele

Ukázkový příklad promrhaného potenciálu - obal je nádherný, ale obsah zkažený Obrazy s ostrými hranami které film vykresluje, se topí v záplavách teplých barev, sfingy s kočičím tělem a lidskými tvářemi náruživě pojídají knihy (na kterých se dá i létat, pokud jim vynadáte), v podivných budovách se skrývají ještě podivnější masky...uchvacující grafické orgie. Bohužel, všechno ostatní je špatně. Scénář sice psal Neil Gaiman, ale v tomto případě to rozhodně neznamená záruku kvality, naopak, působí jako velmi nepovedená, zmršená a navýsost nudná kopie Nekonečného příběhu. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Cožpak o to, fazónu má tenhle snímek surrealistickou, otázkou je, jestli má i surrealistického ducha. Nejde o to, že je příběh nesrozumitelný, on je podle mě na podobný typ filmu srozumitelný až moc, jeho příběh je prostinký a podaný až moc polopatisticky a zároveň sentimentálně. Pokud se Neil Gaiman skutečně podílel na scénáři, tak jde o jeho nejslabší kousek, ze kterého bych nepoznal, že má na svědomí desítky skvělých fantasy, které pohlcují čtenáře na celém světě. Nejhorší ze všeho je, že Maska zrcadla ve mě nevyvolala žádný zájem o osudy hlavní hrdinky ani ostatních vedlejších postav a její zápas o vlastní identitu i osud matky mi byl vyloženě ukradený. Uznávám, že po vizuální stránce je ten kousek zajímavý, ale to už si radši zajdu někam do galerie a nebudu ztrácet čas před televizní obrazovkou. Celkový dojem: 40 %. ()

July 

všechny recenze uživatele

Neberte to jako film. Berte to jako sen, který oživl na stříbrném plátně nebo televizní obrazovce. Tomu, kdo nerad sní, se Maska zrcadla asi líbit nebude. Ale tomu, kdo si na nereálný svět, kde je všechno možné, dokáže zvyknout, se snad zalíbí. Nehledejte logiku ani propracovaný děj. Na těch 101 minut sněte. P.S.: Valentýn je docela vtipný. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Dave McKean je geniální a fenomenální výtvarník s velice osobitým stylem. Ovšem to o něm bohužel neplatí pokud je v pozici režiséra. Vizuálně je Mirrormask dílem bezesporu originálním, ale je na něm až přespříliš znát omezený rozpočet, který zabránil v rozletu McKeanova tvořivého ducha. Nápady mu nechybí, ale pokud se nemůže opřít o herce ani scénář, napsaný společně s dalším velikánem Neilem Gaimanem, tak mu toho mnoho nezbývá. Vznikl tedy shluk více či méně dobrých scén, které tu a tam nepostrádají atmosféru, ale dohromady netvoří konzistentní celek, který by zaujal, natož vtáhl, do této fantaskní pohádky. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (8)

  • Původní počítače, které se používaly pro práci na filmu, byly pojmenovány po Beatles - John, Paul, Ringo a George. Později se dokoupil pátý, který dostal jméno Yoko. Krátce nato spadla síť a nemohla být pořádně obnovena (počítače spolu odmítaly komunikovat). Byl tedy pořízen nový server a zakoupeny nové počítače, které tentokrát dostaly jména po The Ramones - Joye, Jonny, DeeDee a Tommy. Neil Gaiman k tomu potom řekl: "Škoda, že jsem nevěděl víc o historii The Ramones, počítače fungovaly perfektně, byly zvučné a umřely předčasně." (HappySmile)
  • Na začátku filmu je během stavění cirkusu krátký záběr na ruku balancující a točící sadou 4 krystalových koulí. Tento kousek se nazývá "Contact Juggling", vytvořil a poprvé jej předvedl Michael Moschen. Poprvé se objevil ve filmu Labyrint režiséra Jima Hensona, kterým je část tohoto filmu inspirovaná. (HappySmile)
  • Název filmu MirorMask je ukázán na nahrávce hrající v bytě paní Bagwellové, když tam vstoupí Helena a Valentine. (HappySmile)

Související novinky

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

25.08.2007

Fantasy Hvězdný prach se v zámořských kinech kdovíjak nedaří, ale recenze nešetří chválou, a tak se pozvolna začíná uvažovat o adaptaci další knížky Neila Gaimana. Tentokrát by šlo o Nikdykde,… (více)

Reklama

Reklama