Maska zrcadla

Bílá královna upadla do hlubokého spánku a jen tak se neprobudí. Celé její království pokryl černý stín. Rovnováha mezi temnotou a světlem byla narušena a znovu nastolit ji dokáže pouze Maska zrcadla. A tak se Helena, sama uprostřed neznámé země, vydává na dlouhou cestu za ztraceným šperkem, který musí nalézt dříve, než temnota zahalí Svět snů navždy. Autorem scénáře je držitel mnoha ocenění v oboru fantasy Neil Gaiman a i jeho zásluhou se z Masky zrcadla – díky kombinaci hraných scén a animací - stala lahůdka pro oči i duši. Poznejte zvláštní a tajemná stvoření v neuvěřitelném světě fantazie, k jehož dokonalosti přispívají i působivé obrazové prostředky a nekonečná představivost výtvarníka a režiséra Davea McKeana. (oficiální text distributora)

Brandon

..byl to sen?...byl to film?..tohle já vám nepovím. Život je jak zrcadlo, které se vám rozpadlo...na milion drobných kousků..:-) ()

sochy.zirafka

Maximální vizuální úlet, minimální příběhová alchymie, děsivé cirkusové prostředí...Protože...Kdo se sakra nebojí klaunů?! ()

venalce

Mám ráda ujeté fantasy, fakt že jo, ale tohle byl jen zrcadlový odraz daleko lepších filmů. Celou dobu jsem měla pocit, že se mi tvůrci snaží dokázat, jak moc je ten film skvělý. Ale to tedy nebyl, byl maximálně dobrý. Jako bych všechno viděla už někde jinde a daleko lépe provedené. Celek byl přeplácaný a jaksi nedotažený. ()

VasaX

Na Mirrormask jsem se těšil. McKeana mám rád (výtvarně) a Gaimana zbožňuji. Příběh je zajímavý a svým způsobem originální. Svým způsobem. protože jeho kostra - cesta mladého člověka k pokání skrze traumatickou událost projektovanou do fantazie - se v příběhu schovává asi tak těžko, jako u anorektičky. Tomu moc nepomáhá to, že vizuální stránka vypadá prapodivně a často chaoticky a tak nějak v tom filmu nefunguje. Herci taktéž body nepřidají, hlavní představitelka i po tom, co se z ní stává hlavní hrdinka, je nesympatická jak beďar na zadku a jediné, čím mě potěšila je, že nehraje v žádném dalším filmu, který bych chtěl vidět. No, celkem vzato u mě Mirrormask nefungoval. Více peněz, lepší herci, propracovanější scénář. Toť umíráček mnoha zajímavých filmových projektů. ()

klima777

Sandmane, kde jsi? Tady (IMHO) rozhodně ne. Nikdekdy... A nebo kde nic, tu nic? Nechci být zlá, vážně. Je to pěkné (téměř opulentní vizuální stránka). Jenomže magie a horečnatá fantazie jaksi chybí. Gaiman už bude tvořit jenom pro děti? Pro koho vlastně? Chápu: Cirkus jako metafora. Sen/skutečnost. Realita za zrcadlem. Realita jako zrcadlo. Bylo to lákavé... bylo to hodně křečovité. Tentokrát jsme se nepotkali. Je mi líto. A Jamin Winans se svým amatérským, leč neotřelým INKem vítězí na celé čáře. P.S. Nudila jsem se, tudíž jsem se uchýlila ke hře "Hledáme Kryťáka". Našla jsem. ()

Kosmik 1

Takový divně zvláštní film. I přes spousty výborných triků je ale vlastně o ničem. Na Masku zrcadla jsem se těšil z toho důvodu, že jsem dlouho neviděl pořádný fantasy film. Bohužel mě zklamalo, že tady chybí jakýkoliv příběh, jakákoliv podstata a vlastně se téměr celý film nic zásadního neděje. Jediné, co se dá pochválit (krom té vizuální stránky) je sympatická mladá herečka, kolem které se všechno točí a prakticky je to celé jen o ní. Jinak nevím, co bych ještě mohl vyzdvihnout...snad originalitu. Nevím no, tak mi to všechno přišlo nějak zbytečné a vlastně ani nevím, na co jsem se to díval. Jenže nemám ani potřebu se v budoucnu podívat znovu, abych to celé lépe pochopil. Každopádně Stephanie Leonidas teď budu pozorněji sledovat, myslím, že nás všechny možná ještě někdy překvapí. 55% ()

NALBERTik

Todle me sice nadchnulo Audio / Vizuální stránkou, ale zato příběh mi nerek vubec nic... Fcera sem videl Faunuv labyrint a tam ta fantasy část bylo mnohokrát lepší nez toto.... Zklamání.... ()

Obivan

Krásná, velmi zajímavá pohádka scénáře Neila Gaimana o neprozkoumaném světě snů. Výrazná výtvarná bizarnost snového světa spolu s podivnou hudbou navozuje dojem něčeho podivného, nenormálního... Vizuálně nápadité (hlavně sfingy), herci skvělí, scénář místy geniální. Velmi zvláštní film. Občas jsem si připadal jako Alenka v říši divů. Ale mooooc pěkný:-) ()

Niella

Velmi efektny mix detskej fantazie a dospelackej nocnej mory. Pribehovo trosku pokrivkava, ale po vizualnej stranke sa to dokonalo vynahradza. ()

MilkyA

okej mozno to nemalo dej nabity akciou, dejovymi zvratmi, padajucimi traktormi, zabami, hlavami a ja neviem cim.... ale co mna po tom? :D vizualna stranka ma tych 97 minut dokazala zabavit a dokazala by aj dlhsie :D nemam potrebu dalej rozoberat, co vsetko by sa tam dalo zlepsit, proste mi to sadlo :) takze vsetci vyznavaci kovovych pavukov s velkym kukadlom, taktiez kult snovych iluzii, cirkusovi nadsenci a aj ocny nasavaci peknych stempunkovo- morbidnych atmosfer nedajte sa odradit :D ()

cab

Alenka v risi divu 21.stoleti. Vizualni orgie v ktere jsem ztratil a pointa mi unikla. Utek z reality do imaginarniho sveta mi tentokrat nesedl. 50% ()

dopita

Film bohužel obsahuje několik hluchých míst a tím pádem má problém s "tahem na bránu". Ale jinak je to docela povedený a docela zvláštně pojatý snímek. Vizuální stránka sice není přimo moje krevní skupina, ale je originální a každopádně obdivuhodná vzhledem k rozpočtu, kterej byl jen usmolený čtyři miliony doláčů. Dalším a hodně velkým kladem filmu je Stephanie Leonidasová v hlavní roli, která mě velmi mile překvapila. ()

MaaaR@

Vizuálně úchvatné, řada vtipných dialogů, stejně tak těch k zamyšlení. A Stephanie Leonidas je tu naprosto úúúúžasná :). ()

Ripley

Na úvod,tohle není film pro každého.Je to taková "Alenka v říši divů" pro náročnějšího diváka.Výtvarně je film fascinující,ale narozdíl od "Alenky" temnější a bizarnější.Připomělo mě to hned několik tvůrců.Jako by se domluvili Tarsem Singh,Terry Gilliam,Guillermo del Toro a Tim Burton,že spichnou společně jeden film.Příběh je podobně jako u "Alenky" zvláštní,podivný až šílený a ne každému sedne.Scénář nezapře předlohu v divadelní hře.Představitelka hlavní role je výrazná jak herecky,tak i vzhledově a ikdyž je film víceméně psychologický úlet dokáže udržet divákovu pozornost až do konce,kde se vše vysvětlí.Samozřejmě bdělejší diváci pochopí celkem brzy co se vlastně děje.Celkově jde o lepší průměr. ()

kolemjdouc

absolutně nesnáším sci - fi .Ale tady jsem byla příjemně překvapená.Film mě zaujal svojí neotřelostí a jedinečností.Britové zkrátka umí. ()

Radim

Kdo někdy něco četl od Gaimana, ví, že od něj jde čekat vše, jen ne něco už jednou viděné, jednou čtené nebo jednou slyšené. Film je ohňostrojem fantazie bořící veškeré konvence a s audiovizuální stránkou tvoří snový iracionální obraz, ve kterém nebudete schopni všechny nápady a detialy postřehnout. Škoda, že dějově je snímek slabší. ()

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

25.08.2007

Fantasy Hvězdný prach se v zámořských kinech kdovíjak nedaří, ale recenze nešetří chválou, a tak se pozvolna začíná uvažovat o adaptaci další knížky Neila Gaimana. Tentokrát by šlo o Nikdykde,… (více)