Taw Jackson byl propuštěn z vězení a vrací se do svého města. Jeho ranč koupil podvodem obchodník Pierce. Před nějakou dobou zaplatil Lomaxovi, aby Tawa zastřelil. Chtěl odkoupit jeho ranč, protože chce jeho bohatou půdu. Jenže Taw přežil a teď se chce pomstít. Pierce najme Lomaxe znovu, ale Pierce mu nabídne lepší, výhodnější dohodu a tak se přidá na jeho stranu. Pierce bude převážet 500 tisíc dolarů ve zlatě v upraveném povozu. Je celý z kovu, má střílnu a doprovází ho horda poskoků na koních. Billy, expert na výbušniny nastraží nálože pod most. Odříznou tak vůz od ozbrojeného doprovodu. Pomůže i pár dalších lidí, farmář i indián. Zlatý prach v sáčcích schovají do sudů s moukou. Farmář je má odvézt do bezpečí. Zlato by ale chtěli i indiáni a tak dojde k dalšímu výbuchu. Taw podle dohody schová zlato na půl roku. Potom se všichni opět sejdou a kořist si rozdělí. (TV Barrandov)

DrifterSoul

Klasický western, už téměř 60 let starý. Nese znaky své doby (jistá porce naivity, jednoduchosti, nepravděpodobnosti a dávky předvídatelného situačního humoru).  Ovšem má to švih, spád a romantiku díky krásné, místy až bizarní skalnaté krajina. A hlavně,  (Kirk Douglas nechť mi v nebi promine), hlavní hvězdou je John Wayne - nejlepší představitel of cowboys, sheriffs or desperados  etc. v daném filmovém žánru. Za něj dávám čtvrtou *. ()

StaryMech

"Válečný vůz" nabízí v rámci nepříliš časté směsice westernu o pomstě, lupičského dramatu a veselohry sérii chlapských skutků a legrácek dvou sympatických bledých darebů v zemi zaostalých domorodců a jejich povolných žen. Smíříme-li se s takovým rozvrhem a se skutečností, že dílo slouží především hýčkání ega obou už zvrásněných hvězd (když se poprvé zjevil panák, z jehož černé kožené košile jako z kondomu vyčnívala hlava Kirka Douglase, měl jsem sto chutí odložit pokračování na neurčito), dostane se nám vcelku svěží akce i svěžích hovorů pod pohlednými širokoúhlými horami, rozmanitých (parodických ?) skoků na koně a závěru, který neurazí. ()

honza.g

Příjemný film, který se snažil překročit hranice žánru košatějším vykreslením postav a sofistikovanou přípravou hlavní zápletky. To se úplně nepodařilo, takže kdo není zarytý fanda westernů, musí se spokojit s hereckými výkony obou hlavních hvězd. A i kvůli nim samotným (nehledě na dobrou kameru) stojí film za shlédnutí i pro ty, co nehrají Bang!. ()

Nordy_VH

Pro mě jeden z nejlepších ale i netypických westernů "made in USA". Western má výborné tempo, ústřední dvojce která se neustále popichuje. Spousta humoru, akce, velká rvačka, ještě větší přestřelka. Poctivých 80%. ()