Válečný vůz

• slovenský

Vojnový voz

Western / Akční

USA, 1967, 101 min

Příjemný film, který se snažil překročit hranice žánru košatějším vykreslením postav a sofistikovanou přípravou hlavní zápletky. To se úplně nepodařilo, takže kdo není zarytý fanda westernů, musí se spokojit s hereckými výkony obou hlavních hvězd. A i kvůli nim samotným (nehledě na dobrou kameru) stojí film za shlédnutí i pro ty, co nehrají Bang!.(17.4.2017)

Když si dva herci sednou, tak je to prostě zábava pohledět. Přesně to je případ filmu "Válečný vůz", kde svoje síly spojily Kirk Douglas a John Wayne. Spojení skutečně výborné, hlavně v tom, jak tihle dva dokázali hlásit. Jsou to prostě ti kovbojové, s kterými chcete nějaké dobrodružství prožít. A to se stalo. Zábavné a příjemně odlehčené.(2.3.2015)

Když se John spojí s Kirkem tak nemůže vzniknout nic horšího než skvělej western, což je tento film. Akční western, který jsme našli jen tak náhodou a udělali jsme velmi dobře!!!!! Dvě hvězdy si skvěle sedly a vytvořili nadmíru dorý western, který nám sedl a u kterého jsme byli fakt napjatí jak to dopadne a mimochodem frajírek Kirk dostal za vyučenou. 75%(21.4.2018)

Naprosto skvělý western a pro mě velké překvapení, že jsem mězi těmi všemi už přebranými slavnějšími objevil tenhle výtečný kousek. Nechybí tu nic- přestřelky, skvělá rvačka v sallonu, indiáni, podrazy, přepadání, humor. Waine i Douglas se k sobě jako parťáci neparťáci výborně hodí. Navíc to není roztahané a má to spád od začátku až do konce. Vřele doporučuju!(5.2.2008)

Obsazení Wayna a Douglase pozvedává tento western na úplně jinou úroveň, než by byl bez nich. Jejich neustálé pošťuchování a popichování dodává filmu potřebnou dávku humoru a trochu toho napětí. Přítomnost pořádné rvačky v Saloonu, do níž se zapojí všichni návštěvníci, v té chvíli se prostoru nacházející, je více než vítaná.(9.2.2014)

• - Režisér Burt Kennedy se vzdal poloviny svého platu, aby mohl zaplatit Kirka Douglasa. (facojurka)

• - John Wayne (Taw Jackson) a Kirk Douglas (Lomax) sa "nemuseli". Wayne bol konzervatívny republikán a Douglas liberálny demokrat. Často sa hádali. (MikO_NR_1909)

• - Délka obrněného vozu je 14,5 metru od prvního koně až po zadní část. (facojurka)