Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

jitrnic

Náměsíčná holčička křičí pořád dokola "Silent Hill", tak jí tam maminka poté, co holčička přijde k sobě, odveze, holčička jí tam zmizí z auta, maminka dvacet minut běhá a volá pořád dokola "Sharon? Honey! Sharon? Honey!" a noří se čím dál hlouběji do jakýchsi temných chode za účelem potkávání různých srandovních bubáků. Pak jsem ještě zahlédl opět se trápícího Seana Beana, jak jim jede na pomoc a pak jsem konečně usnul. Tak nevim, třeba to konec vylepšil, já už to ale zkoušet nebudu. ()

huli601

Skvelé po vizuálnej stránke, skvelá hudba! Tá temná atmosféra z hry sa podarila Christopherovi Gansovi dostať aj do filmu, čo je podľa mňa veľmi náročné, a preto silent hill má u mňa 5 hviezdičiek. Naprosto originálny horor pri ktorého tvorbe bola použitá značná fantázia a príbeh si môže každý inak vysvetliť. ()

drackula

Tento film bol pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Dusná atmosféra, sympatické herecké výkony a skvele spracované mesto, ktoré bolo naozaj úžasnou kulisou mrazivého príbehu. Zvlášť oceňujem monštrá ktoré sa v tomto filme vyskytli, keďže to neboli žiadne tuctovky, ale ozajstná dávka dobre spracovanej originality, ktorej určite kraľoval tzv. "pyramidhead". 95 % ()

MI-380

Pro milovníky napětí, originální atmosféry a něčeho nového v hororu doporučuji první hodinu, v té druhé už jde jen o to, že půvabná Popelka Radha Mitchell musí ve svých vysokých botách nějak doklopýtat k cíli. Malé překvapení na závěr (známe-víme-odkud-Mr. N.S.-;) už hodinovou nudu nezachrání, 65%. ()

ganz

V první polovině poměrně zajímavé, pokud vynechám, že strach je zde vytvářen opravdu levně a to většinou pomocí již tisíckrát použitých zvukových efektů v naprosto předvídatelných situacích ( něco jako když posloucháte písničku a tak nějak víte, že teď přijde refrén), tak si film zachovával jistou úroveň a zvláště pak jeho vizuální stránka byla vážně působivá, pokud by se celý film ubíral tímto směrem váhal bych mezi 3 a 4*. Bohužel druhá polovina film pohřbila a spolu s absencí smylsuplného příběhu zajistila, že první projekce byla zároveň tou poslední. ()

Kalidor_

Přiznám se, že jsem tuto hru hrával na vojně se spolubojovníky na playstationu a atmosféra včetně zdařilé hudby této hry nás podmanivě odváděly od vlasteneckých povinností. Proto jsem byl velice příjemně překvapen jak se tuto mrazivou atmosféru povedlo převést na filmové plátno včetně hudby. ()

klima777

Atmosféra ujde, není však dechberoucí nebo závratná (ano, ano... prázdné ulice, sníh, popel, krev). Líbí se mi některé religiosni motivy a samozřejmě idea paralelního světa (a taky Ring of Fire). Ale, že by mne dění na Tichém kopci nějak vtáhlo, abych měla pocit, že nahlížím pandaemonium, to v žádném případě. Ještě pořád z veškerého pobíhání, hemžení a upachtěného snažení příliš kouká videohra. Btw: Dvě hodiny se někdy mohou vléci přímo děsivě. Říká se tomu horor nebo nuda? Dvě hodiny = slaboučké dvě hvězdy. ()

strelenaL

I přesto že nejsem vášnivý hráč silent hill gamesky, film se mi moc líbil. To jak městem poletuje prach a když se rozezní rozhlas a všechny pohany a němé tváře vystraší...trochu to vystraší. SPOILER: nejohavnější ale zvráceně krásná scéna pyramid heada, který potrestá nebohou křesťanku...fakt můžu. Nebo mrazivě drsná scéna na dětských záchodcích a nečekaného odtajnění zvrhlého udržbáře...brrr. ()

Ravi

Dvě půlky filmu a každá jiná. Dokud vše, co se dělo, kladlo čím dál více otázek, film byl skvělý. Ale vyvražďovací herní druhá půle ukradla filmu ponurost a dala mu spíš kingovskou "věřící jsou zlo" fazónu. Pokud se s tímhle dokážete smířit, bude se vám film moc líbit. Nadruhou stranu nevím, jestli by film dopadl lépe, kdyby se touto cestou nevydal. Celkový dojem je však pozitivní a Silent Hill je určitě horrorem, který můžu. Kdyby však měla smrt těch lidí smysl, bylo by to lepší. 80% = 4/5 ()

Bad Guy

Temné městečko, podle slavné ságy her Silent Hill. Gans se snažil točit kvalitní psycho a především chtěl potěšit fanoušky hry, což se mu opravdu povedlo. Tento film se snaží být děsivý, šokující, temný a originální. Opravdu se nesnaží napodobit jiný film nebo válčit s konkurencí. Další pokračování tohoto slavného hororu je stanoveno na podzim letošního roku. Druhé pokračování filmu bude režírovat Michael J. Bassett, který režíroval např. válečný hororový thriller Mrtvá hlídka. 70% ()

Kurikmoon

Mňa to teda nebralo. Neznášam, keď sa ľudia správajú tak, ako by sa nik nesprával. To sa potom ťahá celým filmom. Že tam boli sympatický herci nič nemení. Strata času (možno nie pre tých, čo hrali hru). ()

Jaro.Krafcik

Silent Hill nieje zlý film ale ak by som hral herné predlohy tak by som na film pozeral inak. Tým pádom u mňa film trošku klesol a preferujem resident evil. Ale silent hill bol krvavý a atmosféra pestrá. Len pomalšie tempo mi príliš nesedelo a márne som čakal na lakačky. 3* ()

hot_spot

Po vizuální stránce Silent Hill nezůstal nijak dlužný své herní předloze. Atmosféra by se dala porcovat sekáčkem na maso a některé digitální monstra doopravdy nahánějí strach, navíc se film nesnižuje k klasickým lekačkám ale raději účinně brnká na nervy znepokojující hudbou a depresivním prostředím. Bohužel SH selhává v několika základních aspektech - předně je to vyobrazení postav. Obě hlavní hrdinky jsou nejspíš zvyklé na transformace opuštěného města na pekelnou výheň a stejné příšery jim běhají doma po zahradě, protože jejich vyrovnanost opravdu příliš bije do očí. Chápu, co dokáže motivace zoufalé matky, ale tohle je příliš. Další slabinou je násilné nasazení Seana Beana do děje, který je tu očividně jen proto, aby tvořil kontrast k ženskému castingu. Jeho úloha je však většinou úplně zbytečná. Méně pozorným divákům navíc může úplně zamotat hlavu výskyt tří dimenzí který není nijak objasněn nebo rozveden (tady asi nastala chyba tehdy, když režisér musel film ořezat o původní hodinu a půl stopáže navíc). Závěrečná pointa ale stejně dokáže překvapit a rozhodně není klasickým happyendem. 7/10, pro fanoušky předlohy rovnou celý počet. ()

faraon

hru som nehral ale po filme som si ju aspon skúsil(o), film ma ako "nehráča hry" celkom zaujal, síce horory nemám v láske,ale tento ma celkom bavil a strašil...a ten depresívny záver.... ()

Borat

Z celkem zajímavého začátku se stal nezajímavý sci-fi film. Na horror zbytečně zmatený děj a to vše kvůli ničemu. Nebál jsem se, neschovával jsem se pod deku ani se mi nechtělo blejt.|62%| ()

manonfire

Skvělá destinace, hořící uhlí, kanárci. Tím to ale hasne, protože jinak je to vykrádárna až na půdu. To že lidem při filmu kruh došlo, že nasrané holčičky jsou často děsivější než maník z pilou je zřejmé. Tady se tragický osud a následná posmrtná msta nespravedlivě týrané bytůstky jen opakuje, takže dokud si filmaři jen hráli s fantaziíí hábitů bubáků, popílkem a napětím tak to šlo, ale jakmile málá čarodějka začala popisovat proč to všechno vlastně, tak se film zvrhnul v blboučké a pěkně po americku těžce pokažené zakončení jinak ne špatné filmařiny. Ten kotel náboženských fanatiků byl fakt směšnej 40% ()

pfa

Démonické město. Město mrtvé, přesto ne neživé. To je Silent Hill. Mlhou zahalená, temná a mrazivá past... Skvělá filmová podívaná ve velmi povedené adaptaci hororu ze světa herního. [9/1O] (Silent Hill, JAP+FRA+USA, horror) ()

Almásy

67% co je to s vami ludia? po dlhej dobe fakt kvalitny ducharsky horor ktory sa kvalitou blizi genialnej videohre na ktorej som si ako mlady permanentne kratil cas. skvele konania postav, vyborne charaktery a do zbierky dalsie pofiderne dieta. vynikajuci film. ()

IMPAIRED

Bóže to bylo tak trepné! A ještě to rozuzlení! Dokud mě bavilo přemýšlet nad tím a odhadovat co se stane, paráda, ale když pak už nevěděli jak to zaonačit a hodili do toho video s trapným oldskool efektem a vyprávěním malé holčičky.. Doboha! Až do té doby skvělé, ale pak tamto, žena roztrhlá ostnatým drátem skrz vagínu. no nevim nevim jestli tohle někdo ocení. Proč dobrý film musí dodělat za pět minut dvanáct??! ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)