Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

Paity

Po dlouhé době jsem se zase "kvalitně bál". Co to znamená? Že není potřeba stovky hektolitrů krve, ale spíše snaha neukázat to, co je za rohem a tím publikum vyděsit. Silent Hill bych vyčetl snad jen ten konec. ()

Corpsegrinder

Nejlepší adaptace videohry která kdy byla natočena. Ano prostě to tak je. Je na tom vidět kus práce a to že štáb se staral o to na čem pracuje. Design monster a lokací super včetně toho pomrkávání na fanoušky ve formě kamerovejch úhlů ze hry. Klidně to mohlo bejt delší. ()

Sancty

Srdcová záležitosť. Gans bravúrne zadaptoval jeden z najoriginálnejších a najdesivejších survival hororov aký sa kedy na hráčskom poli objavil. Preniesť každučičký atribút z hry na filmové plátno tak aby fungoval chce skutočného majstra a tým rodák z krajiny galského kohúta určite je. Dych berúci vizuál, nápaditá kamera a ambientný soundtrack Akira Yamaoka povyšujú film na brilantný kúsok trčiaci nad hromadou áčkovej produkcie. To, že sa scenár z pera Rogera Avaryho podobá skôr na príbeh do ďalšej hry mi starosti vôbec nerobí, rovnako ako aj línia Seana Beana. Jediné čo ma trápi, je krátka stopáž. Rád by som v Silent Hill zotrval dlhšie, ostatne, v dobe napísania tohoto komentára je pokračovanie za dverami, takže sa moja túžba nakoniec vyplní. ()

POciSEM

Gans mastil Na PSX jak blázen.Dokázal převest jednu z nejlepších her na stříbrné plátno.Pravda,vykradl dobrou půlku přímo ze hry a pak se v tom brutálne zamotal ale nic na tom nemění že je to nejpovedenější adaptace videohry.Akorát musim dodat,Harry Mason že byl zženštilej? ()

Pat.Ko

SPOILER!! Na začiatku chcem podotknúť, že filmy, ktoré pozerám sú vybrané čistou náhodou, a čo sa týka hororov, toto je už tretí horor za sebou, kde hlavným problémom je fanatizmus, vo väčšine prípadov mi to lezie dosť na nervy, ale prejdem už k filmu. Zo začiatku filmu má to pútavý dej, strašidelné scény fungujú, monštrá sú slušne stvárnenené a vyvoláva to napätie, ale od určitého bodu (povedzme od stredu filmu) to išlo o level nižšie, ale stále to pôsobilo dobre. Malá Jodelle Ferland je najväčším plusom tohto filmu, ktorá svoju dvojúlohu zvládla na parádu. No ale tie dialógy sú strašné a tie sú zrkadlom hereckých výkonov, ak by tvorcovia sa o kus viac pohrali so scenárom, bolo by to prvotriedne. 6/10. ()

abysser

Prvních 60 minut je strhujících a dobře natočených, pak se tam trošku začíná drolit scénář, ačkoliv samotný příběh má mnohem vyšší potenciál. Každopádně děkuji za horor, který svým provedením připomíná staré časy a ne dnešní teen-age horor... ()

BuddyO

Z počátku velice dobrý horor, u kterého jsem se i celkem bál, ale s pokračujícím časem napětí a mystičnost vyprchávala a já jen v klidu čekal, až a jak film skončí. Film Sillent Hill není rozhodně špatným přírůstkem do žánru horor, a už vůbec se nedá hovořit o špatném ztvárnění filmu na motivy počítačové hry. Ale vzhledem k výše zmiňované sestupné tendenci napětí, která film provází, nemohu hodnotit lépe jak lepší 3* (70%) ()

shimpy(CZ)

No, strašidelný to místama bylo, atmosféra byla docela dobrá, ale celý to pokazil konec. Ten mě přišel fakt už hodně přehnanej... Nehledě na to, že hlavní hrdinka téměř celý film furt jenom někam utíkala a hledala tu holku. Prostě příběh nic moc, takový chaotický to bylo... U hry jsem se bál MNOHEM víc. ()

Haymar

Vizuálně i scénáristicky vynikající dílko... Po shlédnutí právě Silent Hillu se mé (do té doby železné) přesvědčení - že podle herní předlohy nemůže vzniknout působivý, atmosférický, zároveň však i hluboký film - zhroutilo jak domeček z karet! Silent Hill kloubí v sobě jak zábavu, tak i celkem náročnou podívanou a to v naprosto vyváženém poměru... Dost mě bavilo i ono poselství (leč již mnohokrát omleté), že opravdovou hrůzu, zlo a zkázu máme na svědomí zase jen My - lidé ()

Mleako

Velmi dobře zpracovaná herní adaptace, kterou asi více ocení znalci herní předlohy než lidé herní série neznalí. Škoda je jen přílišné délky. Kdyby se pár scén vystříhalo, filmu by to určitě přidalo na tempu, které v druhé polovině mírně kolísá a možná by to i bylo na 5*. ()

Bathoryčka

Zajímavý a napínavý děj, opuštěná a strašidelná místa, nemrtvé osoby a jedna dívka, která se chce pomstít za své utrpení. To vše se skrývá v tomto jednom filmu. Chvíli budete v té a chvíli zase v oné realitě, ale na konec záleží jen na vás, jak se s tím poperete a ve které realitě budete „muset“ zůstat! Vše je snoubeno a zapracováno tak dobře do jednoho děje, že si v něm najde své snad každý milovník hororů. ()

morize

Ač mě filmové adaptace počitačových her díky své pravidelné zprzněnosti dost rozčilují, tak na tuto jsem byl díky pozitivním ohlasům upřímně zvědavý. No a dostalo se mi opravdu příjemného překvapení :-) Nebál bych se filmový Silent Hill označit za jednu z nejlepších "konverzí" vůbec. Občas to sice zavání béčkem - už ta hlavní hrdinka mi nepřišla jako nejlepší volba či z některých dialogů se mi oči točily kolem - jako celek na mě ale film udělal opravdu dojem. Skvělé zpracování "silent hillovské" atmosféry i prostředí. Závěr je pro mě také velkým plusem... ()

melkor323

Silent Hill je úplne nefungujúca zlátanina. 1* za celkovú atmošku zničeného mesta, druhá* za celkom podarené príšery. To ale ani zdaleka nestačí, obidve veci nájdem v najbližšej osade našich asociálnejších spoluobčanov. Co sa týka príbehu, bol typicky amícky nelogický (aj ked je to vraj produkcia japonsko/franc., ale mna neoklamú :) ), myslenie na úrovni priemernej argentínskej telenovely. Logika príbehu na bode mrazuuuu..... Hm, práve ma nahánali nejké obhorené deti, ale to nevadí, ja idem dalej hladať ťsvojho fagana....kde bude asi posledné miesto kde by mohol byť? ááá, v mojom rozbitom aute, kde nááááhodouu nájdem papier s nápiom SCHOOL....wááu....ked ma náhou zatkne nič netušiaca policajtka a jediný ozbrojený človek v celom meste v jednej osobe, čo by každý normálny človek urobil ako posledné???? Samozrejmeee, ujdem jej spútaná do rozbitého mesta plného nejakej zrúdnej zombie hávede, tak mám oveľa vačšiu šancu, že? Z pút sa vdaka základnému artistickému výcviku dostane hned za dalším rohom a v škole....kde by bolo posledné miesto, kde by sa skryl vystrašený oseročný capart? Samozrejme hnusné smradlavé školské záchody, kde nájde čo? mrtvolu omotanú koľacim drotom a čo by normálny človek urobil ako posledné? Stričil mrtvole do huby ruku a nájde čo? dalšiu extremne trapnu indíciu.... a takto to pokračuje kompletne celý film.... dialogy sa v prvej polovici scvrknli na neprestajne vykrikovanie SHARON, SHARON (ta idiotska policajtka sa nepocita, ta je tam len vata).... a napodiv by to možno aj fungovalo, ale v druhej polovici, ked prichadzaju novi obyvatelia SH, to straca aj tu trochu spadu.... nehovoriac o tom, ze to prve zaznenie sireny a prve zoznamenie s temnotou.... strašnéé...nemyslím vizuálne, ale logicky, lebo čo by spravil každý normálny človek, 30 rokov vychovávaný v tom, že existuje len naša objektívna realita, žiadni duchovia, démoni a iná háveť a zrazu tu prešlapuje so zapaľovačom na uplne temnej ulici, žmurká na nu pridrátovaná mrtvola a vyskočia na nu nejaké obhorené vrešiace deti.... normal človek by nevrieskal a neutekal. Ten by od strachu dostal exitus. Fakt. Niežeby ja hej z tej scény, nezľakol som sa ani raz, žiadny extrem gore sa nekonal, ani raz som sa nezlakol, proste dvojhodinova nuuudaaa, občas prešpikovaná pekným nápadom či záberom. A že je to jedna z lepších herných adaptácií, s tým súhlasím, ale to nie je žiadne terno, lebo režírovať hernú adaptáciu bolo (a je) pre vačšinu režisérov návodom- "Ako si zruinovať kariéru: Snadno a rychle". ()

kobe6

Když se většinu filmů ptáte, zjišťujete jestli jste něco nehulili, popřípadě se smějete "rádoby hororu", něco musí být špatně. Tady se lépe hodí otázka, je na tom něco dobře? Snad jsem se nelekl ani jednou, napětí se vytratilo, žádná atmosféra, vlasyrvoucí dialogy a to vše zabije dementí vysvětlení, které vám stejně nic neobjasní. Demence! Nechápu jak do toho někdo mohl vrazit peníze, a asi jich nebylo málo podle těch záběrů. Bohužel na triky nějak nezbylo, tak se musela použít grafika ze hry. Jestli to byl záměr, tak o tom hůř. Hudba kvalitní, ale nějak mi to tam nezapadalo. 1* za paní policistku. Prosím už žádné předělávky PC hitovek. PS. Nízké hodnocení možná proto, že jsem se před tím díval na Blairwitch, který je co se týká úrovně strašidelnosti úplně na jiném levelu. ()

Prochy38

Vůbec nevím, jak vypadá hra. Ale jako horor byl Silent Hill opravdu luxusní. Tvůrci nešetřili na krvi ani nechutnostech. Atmosféra byla úžasná. Hlavní představitelka v podobě R. Mitchell velice sympatická. Závěr sice nabral na můj vkus až moc mysteriózní charakter, ale fakt to bylo dobré. Doporučuju na pozdní večerní hodiny, přes den atmosféra upadá do průměru. ()

venom14

Dám tři za první hodinu filmu,která je opravdu atmosférická a měl jsem radost,když jsem viděl řadu mých oblíbených monster.Ale druhá půlka filmu je úplně něco jiného než hra a vůbec mi to nesedlo. ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)