poster

Vražda na Presidiu (TV film)

 • Česko

  Vražda v Presidiu

 • USA

  Murder at the Presidio

 • Slovensko

  Vražda na Presidiu

Krimi

USA, 2005, 89 min

 • Radim
  ***

  Celkem slušná krimi. Sice se rozbíhá celkem pomalu, ale pak nabere grády a až do konce tempo drží. Zajímavé bylo obsazení. Kromě Philipse, kterého jste možná zaznamenali ve filmu Mladé pušky, se ve vedlejší roli mihne (zestárlý a přítloustlý) Jason Priestly z Beverly Hills. Nejvíce mi ale vrtala hlavou povědomá tvář Leslie Easterbrook a ejhle - ona to je seržantka "Prsatka" Callahan z Policejní akademie.(16.4.2006)

 • genetique
  ***

  No mne to celé prišlo, aj napriek odvolávaniu sa na skutočné udalosti, akoby scenáristovi nevzali tento príbeh ako scenár k časti nejakému námorníckemu krimi seriálu (aj keď nechápem prečo), tak sa to rozhodol lacno a stoj čo stoj sfilmovať. Amatérsku réžiu je strašne vidieť. Úplne zbytočne naťahované a podobný príbeh, ak chce byť viac než len priemer, jednoducho nemá na viac ako na seriálovú stopáž! A tie castingové prešľapy, keď každá žena v uniforme vyzerá akoby prešla súťažou Miss sa nedajú prehliadnuť a odpustiť. 60%.(18.12.2007)

 • igi B.
  ***

  Vojáčkovská krimi, bohužel až přiliš televizně pojatá a právě tak těmi televizními klišé prolezlá, počínaje hereckými kreacemi a výpravou, kamerou a režijní prací konče. Škoda, protože ten námět (údajně dle skutečných událostí) byl docela zajímavý a umístění děje v poloopuštěné vojenské základně skýtalo spoustu příležitostí a možností, jak pojmout vyšetřování rozporuplným (jak jinak, že... ;-) seržantem detektivem Chandlerem (;-) v podání dobrého L.D. Phillipse. Bohužel však tvůrci dali raději prostor průhledné milostné zápletce, poněkud za vlasy přitaženým vztahům mezi vojenskými policisty a celkově pak film pojednali jako nějaký pilotní díl nového seriálu ve stylu J.A.G. . . . No, ještě že to Presidio jako vojenská základna skončilo. Ta představa seriálu "Vraždy v Presidiu" mi docela otevírá pověstný nůž v kapse... - - - - - (Poprvé viděno kdysi v tv, znovu pak na dvd 17.8.2008, komentář zde jako třetí - 18.8.2008)(17.8.2008)

 • MickeyStuma
  ***

  Detektivní příběh z vojenského prostředí má sice zajímavý děj, ale jeho televizní ztvárnění je typicky nudné a nezáživné. Alespoň pro diváky lačnící po dobrodružství, napětí a akčních scén. A tak takový snímek zaujme pouze ty, co mají rády poklidné vyprávění k odpočinku. K takovému účelu je vhodný, jinak se jedná o ztrátu času.(10.7.2014)

 • FoxMulder
  **

  Relativně nenápadité, ale víceméně ucházející prodloužený díl kdejakého amerického vyšetřovacího seriálu. Chybí momenty překvapení, gradace a občasné zpomalení děje pro dodání dramatického efektu je k smíchu. Nic z toho by ale nevadilo tak, jako trapná a pro mě naprosto zbytečná a maximálně klišoidní milostná zápletka říznutá traumatem z minulosti(23.9.2009)

 • - Jediný film Victorie Pratt, ve kterém opustila svou plavou kštici a podpořila tak důvěryhodnost své role. (NinadeL)

 • - Thelma Atkinsová byla shledána vinnou z vraždy a odsouzena na doživotí s možností propuštění po 20ti letech. Zemřela na rakovinu v době výkonu trestu. (Rodriguez)

 • - Režisér John Fasano se inspiroval skutečným případem vraždy, k níž došlo na vojenské základně v San Francisku. (Rodriguez)