Není král jako král

• USA The Emperor's New Groove (více)

Kuzco je mladý a egoistický král, který si myslí, že si může dovolit cokoliv na světě. Trestá každého, kdo se mu znelíbí, i kvůli sebemenší chybičce. Jednoho dne vyhodí prohnanou rádkyni Yzmu, protože chtěla za jeho zády převzít vládu nad zemí. Yzma společně s poskokem Kronkem začne plánovat pomstu. Chce ho otrávit, ale Kronk poplete lektvar a z Kuzca se stane mluvící lama. Král, který byl zvyklý mít všechno, musí najednou uzavřít spolek s pastevcem lam, aby se mohl vrátit do lidské podoby a získal svůj trůn zpět. Jako zvíře poznává svět jinýma očima a naučí se chápat hodnoty života. (TV Nova)

Sdoom

Hodně originální, svižná a vtipná disneyovka, v rámci novější produkce jedna z nejlepších. Je super jak pro děti, pro které je tam nejedno mravní ponaučení podané chytrou formou, tak i pro dospělé díky spoustě skrytých narážek a vtípků. No a jako bonus krásná, pro Disneyho filmy typická, kreslená animace Hodně silné 4 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

Hal_Moore

A pak že Walt Disney už dávno nedělá skvělé animáky. Jak je vidět tak Není král jako král je důkazem ještě stále tlukoucího srdce 2D animovaného filmu. Velice vtipný a hlavně svižný děj, dělající si srandu z klišé moderního filmu, poučující nejmladší a pomrkávající na ty starší. Klobouk dolů, takovou zábavnou jízdu jsem opravdu neočekával. Příjemnou animaci (hlavně veverka, jaké to animované klišé) a skvělý výkon dabérů kazí jen trochu pomalý rozjezd a písničkový doprovod Toma Jonese. David Spade by měl seknout s herectvím a dát se na dráhu dabéra, to mu jde o mnoho lépe. Goodman už je jen třešničkou na dortu. Mým oblíbencem se však stal Patrick Warbutton v "roli" Kronka. Squeaky, uh, squeak, sqeaker, squeakin'. ()

Renfield

Velmi příjemný a značně netradiční animák, vůbec na dnešní dobu a na Disneyho! Vcelku zbytečných písní naštěstí nebylo mnoho, za to podstatně více (a mohlo být ještě více) bylo výborného Kronka. Prakticky na každou jeho scénu jsem se postupem času těšil víc a víc a snad i zažíval momenty, kdy smích přišel dřív než vtip. Co dodat, snad jen, že hlasy postav jsou taktéž dokonalé... výborné výkony a stejně tak výborný výběr herců. 80% ()

Marius_ss

Táto rozprávka ma uchvátila pred vyše 20timi rokmi, keď som ju ako dieťa sledoval na kazete pri každej návšteve našej krstnej. A uchvátila ma aj pred pár týždňami, keď som si ju ako dospelý pozrel po rokoch znova. Nenudí to ani minútu, je to zábavné, je to pre každú vekovú kategóriu a ma to ten najgeniálnejší slovenský dabing, aký si len viete predstaviť. ()

Torgal

Jednoznačne najujetejšia disneyovka. Frekvencia šialených gagov sa s blížiacim záverom plynule zvyšuje a spolu s nimi aj úroveň zábavy. A to je jedine dobre, lebo na začiatku som sa moc nebavil, medzi postavami nebola žiadna vyložene sympatická a animačne je to tiež priemerné. Vo finále ale napokon solídny animák, ktorý nie je len pre deti. 7/10 ()

• Pachova žena Chicha je tehotná. Podľa komentára na DVD je to prvýkrát, kedy bola nejaká Disneyho postavička zobrazená v takomto stave. (Abiosis)
  • Vladárova nová tvár má za sebou naozaj dlhú a veľmi komplikovanú históriu vzniku. Pôvodne to mal byť veľkolepý animovaný film s názvom Kingdom of the Sun, mal ho režírovať Roger Allers a piesne k nemu mal zložiť spevák Sting. Celý tento proces je dopodrobna rozobraný v dokumente The Sweatbox (2002), ku ktorému sa ale nedá dostať oficiálnou cestou, pretože štúdio Disney sa dodnes snaží, aby ho nikto nevidel. (Macejko)
  • Hlavná postava Kuzco bola pomenovaná podľa hlavného mesta Inkov Cuzco (vyslovuje sa to rovnako). (Abiosis)

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield