Outer Space

Scénář:

Peter Tscherkassky

Barbara Hershey (a.z.)

JohnMiller

Normálne som zostal v šoku a zároveň v nemom úžase. To čo sa dialo v týchto desiatich minútach by som nazval mučenie filmu. Nemyslím formou myšlienky, deja ale doslova týranie pásky na ktorú sa film nahral... Prvé dve tri minúty sa ešte ako tak dali sledovať a vstrebať síce sa na páske pohybuje nejaká čierna kozmická hmota ale na obraze je jasne vidieť ako sa mladé dievča vrátilo domov. Vstúpi do vnútra a ide do izby. Keď sa okolo nej však strhne vír obrazov a ona tuší že sa niečo deje nastáva PEKLO pre film, obraz, zvuk ale hlavne pre diváka. Nedokázal som neodtrhnúť oči od obrazu. Snažil som sa ale tá neustála zmena screenu, blikanie, ruchy mi doslova vykrútili krk nech sa pozerám inam. Režisér si musel dať nesmiernu prácu aby taktouto formou dokázal navodiť obrazový chaos. Je isté že tie ruchy nerobil čisto iba nejakým programom či aplikáciou a filtrami. Nedokážem si ani predstaviť čo musel s tými páskami robiť. ()

GrungeChild odpad!

Tedy, to bych nikdy netušil, že když blafne celuloidový snímek (natočený z 60 let staré kamery, která si jistě nějaký čas odkroutila na zaprášené půdě), a uhasí se hbitou podrážkou společně s několika dobře mířenými ranami deky, dá se pak ještě následně "použít". A dokonce to lze nazývat i uměním! Doprovodný zvuk předimenzovaného poškozeného konektoru od mikrofonu považuji za naprostou třešničku na dortu. ()

easaque

tohle "umění" se u mě míjí účinkem, i když věřím, že zpracováním je pro artové fajnšmekry působivý. Ještě tam chybělo varovné upozornění pro epileptiky! Nezavrhuju, ale ... Mně se u něho jen vybavili vzpomínky při sledování filmů na zákodovaných satelitních kanálech ;-) [ PŘÍBĚH: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 3 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

honajz2

Tak já nakonec nevím, jestli tu ženskou napadl nějaký duch nebo ji někdo znásilnil (tak jsem si přečtl zajímavosti, znásilnili ji). No, v rámci tohoto experimentu to je zcela nepodstatné. Je to jeden z těch experimentů typu oční destrukce a těm já opravdu neholduji. Jo, ze začátku, kdy se tam něco viditelně děje, to je zajímavé i přes to, že tam něco pořád strašně bliká. No a potom mě to už vůbec nebavilo, jelikož tady jenom pořád něco blikalo a nebylo kromě něj nic vidět. Jo, chápu ten pokus o navození zvláštní hororové atmosféry, ale na mě to tolik nezabralo a žádný hypnotický zážitek (o kterém tu někteří píší), se pro mě nekonal. 3* ()

boogieman

Celá režisérova cinemascope trilogy (outer space, dreamwork, arrivée) plus instructions for light and sound machine zaiste patrí medzi to najlepšie z avantgardného filmu, nielen v tomto tisícročí. Čo sa týka found footage filmov je to absolútna nutnosť. ()

elis7

Trochu se divím, že shlédnutí tohoto "díla" ve mě nevyvolalo epileptický záchvat. Myslím, že tento druh "umění" asi moc nechápu. Jo a po shlédnutí tohoto videa za sedm dní zemřete!! *muhahaha* ()

angel74

Kdyby mě z toho po pěti minutách nebolely oči, dokážu si představit, že bych se fakt bála. Z Barbary Hershey a ze všech těch zvuků kolem šel vážně strach. ()

noriaki odpad!

Škoda že režisér neměl koule natočit z tohohle alespoň dvouhodinový celovečerák. Zajímalo kolik lidí by tomu nadšeně aplaudovalo. Ono totiž stačí i těch deset minut aby byla vidět samoúčelnost celého projektu. A co si budu nalhávat, stačila by i minuta. Zničený obraz, zvuk i děj má zhruba stejnou hodnotu, jako výkřik "sračka" v komentářích. ()

Jello Biafra

Známy horor The Entity z roku 1982 sa zasekol v premietačke a náhodne sa dostal do obehu ako 10 minútová čiernobiela stopáž. Absolútne zmätená zlátanina náhodne vybraných záberov z filmu, ktorá pôsobí ako čisté LSD peklo. ()

blueskin

davam trojku ze stejneho duvodu, z jakeho jsem ji dal hodinam. vsichni jsou z toho filmu nadseni, ale ja k nemu nejak nenasel interpretacni klic a navic mi tam vsechno prijde tak podivne manyristicke. jsou tam odkazy na man raye, hitchcocka a kdovikoho dalsiho, ale ze by me to jako celek nejak fascinovalo, to se rict neda. ()

orkadimenza

Začátek byl lehce zajímavý, pak už to šlo z kopce. Trochu mě tento experiment dokázal zhypnotizovat, zhruba na úsek mezi 3.-4. minutou, zbytek jsem dokoukal s očima napůl otevřenýma a po napsání tohoto komentáře si budu muset na chvilku lehnout, protože to ve mě vyvolalo pocit únavy. Pokud to bylo cílem, tak bravo, ale myslím, že tohle úplně záměr nebyl. Tak jako tak se mi to nelíbilo a jednu hvězdu dávám za částečné ovlivnění, ale tak trochu i z milosti. (Málem jsem napsal "mylosti", takže ten vliv tam trochu je :-D ) ()

boul odpad!

Horor? asi jsem ho nepochopil, experiment? Jo to už mi sedí víc, ale nejvíce mi sedí popis: Sjetej režisér, co si vzal do hlavy svoje nápady na nejdivnější násilí převedené na plátno.. Ne Outer Space, ale Out of Space! ()

Marat

Velmi silný výplach strachu a klaustrofobie s nemožně depresivním kmitavým basem. Peter Tscherkassky je opravdu velmi zajímavý režisér, který stojí za bližší prozkoumání. Ač film má jen 10 minut, tak naprosto stačí. Protože mi byl doporučen jako hodně psychadelický, schvalně jsem se probudil ve 2 rano, dal sve kvalitni kossy na uši a poprve jsem si na tomto filmu ulítl v hodně velké hlasitosti. Věřte nebo ne, ale na tento zážitek se nezapomíná. Chtěl jsem to umocnit a povedlo se to na 120 procent ()

Sticks

Ako áno, je to kvalitný útok a páči sa mi ten stav, čo to vo mne vyvolalo na konci. Na druhej strane však neznesiem, aplikáciu toľkých podvedomých červov, človek je až smiešne bezbranný. Ale zážitok to teda je. Takto nejako si predstavujem video Samary. (epileptici ruky preč) ()

LadyLucrezia

Tenhle kraťas budete buď milovat nebo nenávidět. Nekoukala jsem na popisek a jako epileptik, jsem vcelku zanadávala. Varování měli vnést na začátek filmu, rychle jsem rozsvítila co se dalo, ale i tak se mi trochu motá hlava. Využití tohoto stylu tvorby je zajímavé, zvlášť když z původní scény z filmu The Entity Peter Tscherkassky obratně otočí na existenciální paranoidní schizu, která je rozhodně velmi věrohodná. Prožitek umocněný zvukem na sluchátka mě zabořil do křesla a držel v šachu až do samotného závěru. Rakousko překvapilo! ()