Shutter

• USA Shutter: They Are Around Us (více)
všechny plakáty

Mladý fotograf se svou přítelkyní patrají po příčině tajemných stínů na fotografiích nafocených po tragické události. Zanedlouho zjistí, že není úniku. (oficiální text distributora)

Mat32

Fungující horor, který sází především na všudy přítomné lekačky. Vcelku zajímaví námět však tvůrci degradují nedodržováním vlastních nastolených/nenastolených pravidel. Příběh je zde odsunut na vedlejší kolej a tak vylézání ohavné potvory zpoza něčeho postupem času začne nudit. Mezi bezduchými scénami (s duchy:-) se však najdou i opravdu vydařené kousky při kterých běhá mráz po zadech. Nápadité scény se tak ve filmu válí jako blýskavé střípky mezi hromadou bordelu místy i hodně zapáchajícího. A jelikož se z těchto střípků nic kloudného složit nedá, znovu bych se v tom brodit nechtěl. Postraší však nezaujme. ()

Pauliee

Toľko mrazivých strašidelných scén som zatiľ videl len v jednom filme a to je Shutter. Úplne dokonalé ľakačky, aj napriek tomu, že to čakáte a viete, že to príde, ale ajtak sa zľaknete. Perfektný dej, ktorý si vás získa a budete chcieť vedieť, že prečo sa to vlastne všetko deje. A odhalenie na konci je len špička ľadovca dokonalosti tohto snímku. ()

Soubi

Nadprůměr, ale velmi slabý...3*. Tohle mne už nedokáže zaujmout, natož vyděsit. A já měl asijské horory tak rád :( škoda. ()

Borecz

Musí se nechat, že i přes ohraný námět, který téměř každý minimálně jednou viděl v jiné variaci, se jedná o poměrně solidní horor se slušným zpracováním a místy znepokojivou atmosférou. Převážnou většinu "strachu" obstarávají lekačky (ač některé jsou poměrně podařené), což je škoda, protože s (podstatně) větší dávkou napětí, méně lekačkami a méně záběry na "ducha" by tento film mohl být o poznání tíživější a strašidelnější. I tak ale musím udělit nadstandardní hodnocení a to už jen proto, že se na snímek dalo bez problémů koukat, což u většiny jiných hororů bohužel není běžné. ()

habertek

Nemám rád thajské, japonské,...filmy. Vždy mě naláká zdejší skvělé hodnocení a pak e chytám za hlavu co sem si to zase pustil... ()

Brano

Nemám rád tieto duchárske horory z ázijskej produkcie, ale toto je výnimka. Výborné prepracovaný príbeh, mrazivá atmosféra počas celého filmu, malo to spad a aj zopár slušných ľakačiek sa našlo. Jeden z mála filmov u ktorého človek ma šancu sa aj trochu báť. Síce mám radšej americký remake, ktorý dopĺňa dve veci čo mi pri tomto snímku chýbali. A to kvalitnejšia hudba a o niečo lepšie vizuálne spracovanie. Ale i tak originál je predsa originál, takže palec hore. A konečne som videl pozerateľný horor z tejto krajiny. Trochu mi ale ešte vadil ich jazyk, keďže dabing na to nie je spravený. ()

ervina

Bylo to kapánek zdlouhavé, ale lekačky fungovaly dobře. Jsem ráda, že jsem si to pustila odpoledne za světla. A ne večer, až tu budu sama. ()

adamix

Osvedčené klišé, ktoré ukáže originálne rozuzlenie a ukáže nečakane zaujímavú backstory hlavnej postavy, ktorá má na príbeh a záhadu mŕtvej ženy rázny dopad. Duchov zachytených na fotke obľubujú všetci, je toho predsa plný internet a neraz majú svoje postavenie aj v tomto žánri. Zasadenie strašidelných fotiek s rozlúskavaním tajomstva filmu len dopomohlo, aj keď sa občas veľmi vláčil a miestami pôsobil rozťahane. Nakoniec to stálo za to a výsledok bol desivo prekvapivý. Za mňa 70%. ()

pOne

Další "ringovina", která mě i při své stopáži 90 minut občas nudila. Scénář a děj podle šablony, originalita žádná (jak lze očekávat), tak zbývá jenom to technické zpracování, které je dobré a drží film nad vodou. ()

Cechyno4

Asijská duchařina, která mě osobně velice překvapila. I když se jedná o další horor v kterém straší černovlasá dívka, vůbec mi to nevadí. Zápletka vymyšlená dobře. A ten konec! Ten jsem vážně nečekal. Skvělá podívaná ()

Kaffewelwet

3 hvězdy za : Zápletku, za to že jede to jeden z mála hororů který má vysvětlení tak i rozumný příběh a sem tam za ty efekty. Jinak jsem se u toho nebála, a zápletka byla moc classická jako u každýho druhýho horor/thrilleru, takže od začátku mi bylo jasné o co jde :) ()

Monicka24

Tak tohle byla dobrá volba ;) Kvalitní horůrek s dobrým příběhem! Všem,co se rádi bojí vřele doporučuji..;) Na závěrečnou scénu nikdy nezapomenu..!! ()

toomm

Ačkoliv se může po prvních minutách filmu zdát, že je vše předem jasné, naštěstí to není pravda. Shutter jako typický zástupce asijského hororového subžánru splňuje vše co se od něj může čekat. Atmosféra je opravdu perfektní, většina lekaček funguje a nejednou při filmu zamrazí. Fakt, že ve filmu jsou dvě pointy dělá tento snímek ještě zajímavějším a to hlavně proto, že po první ne až tolik šokující pointě přichází až na samý závěr ta druhá, o to děsivější pointa. Děj je jednoduchý a přesto zajímavý a originální. Pár scén sice víc než dost připomíná Ringu nebo Ju-On, ale na celkovém dojmu to neubírá. 80% ()

Seev

Jednoznačně dosud nejstrašidelnější horor. Nutnost vidět dvakrát (první vidění kazí reflex zavírat oči a zacpávat uši). ()

muti

originalny pribeh, fajn herci, drsny duch (strop, 4. poschodie), neprdedvidatelne rozuzlenie a samozrejme hororovy zaver. kamera mi pripadala ako stare fotky, keby neviem ze je to z roku 2004 tak tipnem starsi rok. gradacia prizrakov, svadobne fotenie alebo biologicky labak, to su sceny, ktore si budete pamatat dlho. a pozerat pri zhasnutom svetle v noci je snad samozrejmostou ;) ()

Diskantka

Well, doposud jsem neměla zájem sledovat jakýkoliv Japonský/ Korejský/ Thajský filmy. Viděla jsem příliš hnusnýho porna z těchto zemí a tak jsem to zazdila. Tenhle film mně zbavil předsudků a momentálně se brodim po kolena v thajskejch a korejskejch hororech. Skvělý lekačky, divný zvraty, hodně hodně hodně špatnej konec, na kterej když si dneska vzpomenu, neni mi dobře. A to je dobře! ()

jkpj22

Pomsta šílené bejvalky, která při páření zabije samečka. Thajský gangbang? Pokud film měl nějaký potenciál, postupně je zdecimován a nezbude nic..naprosto nic. ()