Anna Heymes (Arly Jover), manželka vysoce postaveného pařížského úředníka, již déle než měsíc trpí hrůznými halucinacemi a částečnou ztrátou paměti. Začíná podezřívat svého manžela, že vlastně není tím solidním a čestným mužem, jakým se zdál být... V turecké čtvrti Paříže jsou nalezeny tři brutálně zavražděné, zohavené ženy, které si jsou nápadně podobné. Případ dostává na starost Paul Nerteaux (Jocelyn Quivrin), houževnatý policejní kapitán, který požádá o pomoc bývalého kolegu Jeana-Louise Schiffera (Jean Reno). Schiffer se vyzná v podsvětí a používá tvrdé vyšetřovací metody. Anna mezitím nalezne útočiště u přátelské psychiatričky (Laura Morante)a začne odhalovat svou záhadnou minulost. Spojitost mezi ní a vraždami je stále více zřejmá... Temný, napínavý krimi-thriller byl natočen podle stejnojmenné knihy Jeana-Christopha Grangého (Purpurové řeky). (oficiální text distributora)

marleyy

20% Naprostá hovadina a těžká ztráta času. Jedině tak 20 min začátku filmu se dá. Dalo mi to zabrat, abych to vůbec dokoukal. ()

kalap

Že Vás hanba nebije, len 49% , ale mne sa to ľúbilo, malo to správny švih, napätie, výborného Rena, peknučkú prerobenú turkyňu, jednoducho fajnové. ()

balba

Skvělá atmosféra , výborní herci a ještě lepší scénář.Co více dodat k tomuto thrilleru jen to , že jsem se skvěle bavila až do konce filmu.J.Reno opět předvedl , že je výborný herec a filmy s ním jsou skvělé (např. LEON). ()

dezorz

takto nejako by vyzeral aj americky nepodareny blockbuster, akurat by mal o par desiatok milionov dolarov lepsie triky. ostatne, 25. mil. dolarov na euro film tiez nie je malo. skoda, ze forma znasilnila obsah. ()

Wormboy

Zaciatok celkom slubny, ale cim viac casu plynulo, tym film siel dolu vodov. Bieda, bieda...jedine co stalo za rec, bola celkom slusna kamera (v niektorych pripadoch) a strih zvukovych efektov (co vsak neplati, ak nie ste v super kine)... ()

agathon

WTF - kdysi jsem to viděl na pressscreeningu a litoval zabitého času, Kdybych na to totiž šel normálně do kina ve večerních hodinách, mohl jsem si po porjekci zajít někam na panáka a neproplakat místo kloudné práce celé odpoledne nad aktuálním vývojem kdysi tak kvalitní kinematografie (ano, ona se ve Francii pořád točí výborná díla, ale díky našim milovaným distributorům se k nám dostávají jenom takovéhle sračky). Je to smutné, že se ani v zemi galského kohouta nejsou schopni politici dohodnout a nastavit systém tak, aby se ven přednostně dostávala díla hodnotná a ne dýchavičný brak, který se snaží navazovat na něco, co mu vůbec nepřísluší. ()

Juto

Bol som ohromený začiatkom filmu, ale postupne sa mi chcelo len smiať z absurdné vývoja deja. Je to ten film, ktorý sa snaží miešať žánre len tak.... Čo nefungovalo. 2/10 ()

emo

Pri pozretí prvej polovice filmu som nechápal, čo proti tomu všetci majú. Celkom zaujímavá klipovka so slušnou atmosférou. A potom prišla druhá polovica plná doslova hlúpostí... Herci vrátane Rena film odzívali, Nahon sa snažil no evidentne to bolo málo... Najväčšou slabinou filmu je však Grangého predloha. Napísať dobrý scenár podľa knihy s doslova trápne smiešnou zápletkou sa jednoducho nedá... ()

mortak

Akční seriová produkce se dost podobá té pornografické. Konzumenta po chvíli přestane bavit obyčejný sex a začne vyhledávat něco víc extra. Obyčejná kriminálka se vyčerpala s Belmondem a tak se francouzští producenti rozhodli namíchat nový výbušný koktejl. Jejich práce byla velmi jednoduchá: a vraž tam ještě tohle, a tamto taky, jo a bez Rena to pánové nepůjde, to by nebyl tvrdej akčnák. Hlavně ukážeme střeva Paříže, to, co je obyčejným měštákům skryto - vždyť tenhle mišmaš už zabírá od Eugena Sue a jeho Tajností pařížských, které pařížané v devatenáctém století hltali na pokračování v novinách. Jenže jako se už Sue nedá dnes číst nezkrácený - pokoušel jsem se o to:( , nedá se přežít ani Říše vlků. ()

Noviik

Líbil se mi nápad, herecké obsazení, místo děje, ale zpracování opravdu pokulhává. Herecké výkony Jeana Renoa či Arly Jover jsou sice slušné, ale to nezachrání celkový dojem, který je tak trochu zmatený, přeplácaný a přehnaný. Škoda, tento styl filmů mám rád. ()

hans500

Špatný scénář, meustálé měnění žánrů (chvíli nepovedený thriller, chvíli špatný akční film...), špatní herci, podprůměrná režie a velká nuda. První hodina na odpad!, druhá za 1*. Tak 0,5*. ()

Beky odpad!

....až se na někoho strašně naštvu, tak jako odplatu zvolim doporučení filmu Říše vlků.... ()

TO

Vypadalo to, jako když pejsek a kočička vařili dort. Kdyby se to jmenovalo Purpurové řeky 3 nic by se nestalo. Styl Purpurových řek se mi nelíbí, ale komu jo směle do toho. Jedině mě pobavilo to tajné znamení šedých vlků, takovéhle krávovinky jsem dělal někdy ve třetí třídě základní školy. A navíc je to zbytečně dlouhý. ()

lennyd

Paul Nereux (Jocelyn Quivrin) pátrá po vrahovi mladých žen v turecké čtvrti v Paříži. Všechny jsou mučeny a zohaveny naprosto stejným způsobem, což napovídá, že by mohlo jít o nějaké náboženské obětování. Na pomoc si přibere Jeana-Louise Schiffera (Jean Rena), který je znám svým neortodoxním přístupem k vyšetřování a známostem v pařížském podsvětí. Anna Heymes (Arly Jover) trpí bolestmi hlavy a výpadky paměti, po kterých nepoznává své blízké, ale naopak poznává lidi, které by znát neměla. Za pomoc psychiatričky zjišťuje, že na ní byl proveden vědecký experiment zkoumající právě paměť. Postupným pátráním zjišťuje, že stopy k vrahovi mladých žen vede právě přes ní... Stejně jako píše Matty, jsem také trochu filmový masochista, takže si občas pustím film, o kterém je jasné, že to žádný trhák nebude. Občas jsem navzdory nízkým hodnocením mile překvapen, ale většinou mají hodnotící hlubokou pravdu, a film opravdu stojí za pěkný kulový. Toto je i případ Říše vlků - je mi jasné že úspěch Purpurových řek předznamenal také vznik dalších (podobných) filmů, ale čeho je moc, toho je příliš. Chaotický a zmatený film, kde každá z hlavních postav nejméně jednou zemře, aby se vyloupla o chvilku pozdějc jakoby nic. Nejvíc mě ale dostala scéna, kdy se zdálo být vše vyřešeno (a jakžtakž vysvětleno), ale místo toužebně očekávaných závěrečných titulků následovala ještě půl hodinka filmu. Režiséra předhodit hladovým vlkům! ()