Anna Heymes (Arly Jover), manželka vysoce postaveného pařížského úředníka, již déle než měsíc trpí hrůznými halucinacemi a částečnou ztrátou paměti. Začíná podezřívat svého manžela, že vlastně není tím solidním a čestným mužem, jakým se zdál být... V turecké čtvrti Paříže jsou nalezeny tři brutálně zavražděné, zohavené ženy, které si jsou nápadně podobné. Případ dostává na starost Paul Nerteaux (Jocelyn Quivrin), houževnatý policejní kapitán, který požádá o pomoc bývalého kolegu Jeana-Louise Schiffera (Jean Reno). Schiffer se vyzná v podsvětí a používá tvrdé vyšetřovací metody. Anna mezitím nalezne útočiště u přátelské psychiatričky (Laura Morante)a začne odhalovat svou záhadnou minulost. Spojitost mezi ní a vraždami je stále více zřejmá... Temný, napínavý krimi-thriller byl natočen podle stejnojmenné knihy Jeana-Christopha Grangého (Purpurové řeky). (oficiální text distributora)

demented

Dva zdanlivo odlišné príbehy u ktorých aj tí menej bystrí pochopia, že určite budú mať niečo spoločné. Neviem, ale keby som nepoznal názov filmu, jednoznaňce by ma napadlo, že sú to ďalsie Purpurové rieky. Tieto filmy majú mnoho spoločných atribútov - predovšetkým je to Jean Reno a jeho nevýrazný parťák, prekombinovaný dej, ktorý sa hrá na niečo viac, než čím v skutočnsti je, absurdné postavičky (napr. vládca tureckého podsvetia v Paríži je asi 150 kg chlapík s celým telom spálenym kyselinou, pľúca a hrtan má spálené tiež a v dôsledku toho musí inhalovať mätu - kde na takéto hovadiny chodia?) ... No a celkový výsledok? Podobne ako purpurové rieky - nič moc. Myslím, že nebudem spoilerováť ak poviem, že film je o tureckej mafií. Čo si na nás asi pripravia francúzi nabudúce? Albánskych hackerov snažiacich sa ovládnuť svet? Jedna hviezda za štýlový záver, resp. poslednú vetu, ktorú prenesie Jean Reno. ()

Spock

Ze začátku se mi zdál námět tohoto filmu celkem zajímavý, že by další vyšinutý zločinec? Bohužel jsme brzy přišel na to že je vše úplně jinak. Podle mě příliš překombinovaný děj, ve kterém se převlékají kabáty raz dva a divák si nemůže být ničím jist. Bohužel ke škodě tvůrců se jim nepodařilo diváka těmito fígly k filmu přilákat. Je to v podstatě nezajímavé a takové „prázdné“, bez nějakého výrazu. ()

Kosmik 1

Takový dost poklidně vlečící se film, dokonce i Jean Reno se veze v tomto pomalém rytmu. Nenudil jsem se, ale vlastně já ani moc nečekal, takže nedá se říct, že bych byl nějak extra zklamán. Prostě jsem se dodíval od začátku do konce s tím, že to ve mě nic nezanechalo. 45% ()

pfa

Velmi slušný thriller, který možná více nad vodou drží J. Reno, film má však spád a tajemnou drsnou atmosféru. [8/1O] ()

horpe

Říše vlků pochmurnou atmosférou připomíná Purpurové řeky. Příběh je ale až moc překombinovaný. Nicméně jsem to ještě skousnul a nelituju 2 hodin strávených před televizí. ()

sedm.1

Autoři se zřejmně chtěli svézt na úspěchu Purpurových řek,ale ani zdaleka se jim to nepovedlo.Co se týká temné atmosféry,tam bych snad ani takovou chybu nehledal,ovšem co film odsoudilo k nezdaru je překombinovaný,neucelený,chvílemi i nudný příběh.Během tich dvou hodin se tam toho stane tolik,že vlastně jsem ani nevěděl,co je základní dějovou linií,film skáče jak blázen od nikud nikam a samotný závěr je fraškou otřesnou.Jean Reno je zde pak spíš jako znuděná hostující hvězda a představitel hlavní postavy je snad jen nějaký divadelní amatér,zvyklí dělat křoví.Autoři si zkrátka vzali na svá bedra velké sousto,které rozžvejkali na tisíce nestravitelných kousíčku. ()

masr

Bože můj, jedna hvězda za prvních čtyřicet minut... Nejdřív jsem si říkal, jestli opravdu má celý film být vystavěn na už klišovité záměně tváří a podobných stokrát obehraných blbostech... Ale to byla ještě ta lepší část. Pak už jen naprosto nesmyslná pakárna, která snad měla působit jako dynamický a překvapivý děj, ale vypadá spíš jak dva až tři slepené filmy dohromady. V závěru jsem už jen čekal, kdy přiletí UFO. ()

BlackTom

Mne sa to náhodou páčilo. Jean Reno vyzeral síce divne a to klišé s jeho hrou na "drsného policajta" už nikoho neprekvapí ale podľa mňa sa tento film dá pozrieť. Vzhľadom na recenzie ma milo potešil. Ale Purpurové rieky boli lepšie. Odporúčam knižnú predlohu. ()

Hanes88

Podle prvotních informací mi tento film připadal, že by to mohl být velice kvalitní thriller. Bohužel se tak nestalo a nevyvrátil mi to ani jindy skvělý Jean Reno, který mi tady dvakrát taky nesedl. 45%. ()

Camus

Vezměte představy pubertálního chlapce, akční film typu B, trochu žánrových klišé, maskovaného zabijáka a šéfa mafie, který je od mládí celý poleptaný kyselinou, pořádně protřepejte, ale nemíchejte a vypadne Vám 130 minut Říše vlků ()

Senfi

Já fakt nevim...začátek se mi líbil, kdybych měla hodnotit jen tek dala bych 4*...střed byl průměr 3*, ale pak to čím dál tim víc upadávalo...ale nijak mě to nesklamalo, protože sem od toho opravdu nic zvláštního nečekala....a to mě mrzí. ()

Blazin

Celkem ztráta času, chvilkama to sice vypadalo, že by z toho něco mohlo být, ale bohužel nebylo. Dabing je fakt hroznej, naštěstí jsem měl možnost přepnout na originál s titulkama. ()

r.deshain

Ja nechci oponovat, presto se mi film i na podruhe libil. Je pravda, ze oba pribehy jsou od sebe az tak daleko, ze jsem od poprve zapomel, ze to bylo v tomhle filmu.. Nadruhou stranu mi ale prijdou ony "modre" casti, jak bych je nazval prijemne kontrastni, oproti "cervenym". Myslim samozrejme pribeh zeny, ktere vylili pamet do zkumavky, nemocnicni prostedi, zatazeno, dest vs. drsneho detektiva ve vysluzbe, undergrounodve bary, poust, pisek, rozpalene slunce. Asi tak jako mi prijde povedeny plakat, stejne tak mi proti sobe fungovali ty dva pribehy. ()

Mekgrůdr

Co byste řekli podle názvu? Že uvidíte lidi měnící se ve vlky, nějakou tajemnou sektu? Špatně! Film sice začíná tak, že byste to klidně i řekli...začátek je opravdu slibný. Ale čím blíž jste k rozuzlení příběhu, tím je to horší...a rozuzlení je snůška hovadin... ()

Zombi

Tak tohle bylo hodně divný, Reno asi netušil do čeho jde a když to zjistil, hrůzou mu slezla půlka fousů z ksichtu a zbělely vlasy. ()

ArthasKarfa

Dynamická detektivní záležitost, která vás přitáhne do světa tureckého imigračního undergroundu v Paříži. Nechybí akce ani zajímá zápletka, která vás nechá do poslední chvíle tápat nad tím jak celý příběh skončí. ()

alenka

Naštěstí sem si přečetla recenze ještě před filmem, takže sem věděla, že filmový zázrak to nebude, spíš naopak. Ale že je někdo (rejža Nahon) schopen až tak schizofrenní kombinace námětů, obrazů, symbolů a dalších psychozáležitostí, které Říši vlků vládly, to jsem nečekala. Supr námět, podobnou myšlenku měl i Hobl ve svojí gangsterské crazy komedii Ztracená tvář, ale ten to dokázal (až na pár nudných pasáží) výsostně ukočírovat. Z amatérskýho hlediska (mýho) se mi fakt líbila kamera, Jocelyn Quivrin a Arly Jover. Jean Reno byl drsnej jako obvykle, a to já nemusim. Ani ty rozmlácený zuby, rozřezaný obličeje a mrtvoly na pitevních stolech. Turecká drogová mafie, mystika jejich vlčí "smečky", protiteroristická grupa, obchod čokoládou a ještě navrch psychopatickej vrah umělec, uf, to už je vážně moc. Ještě větší spatlanina než Purpurový řeky. ()

Brejlil

Ve filmotéce to mám jen náhodou. Některé scény trochu fungují, jsou ale zoufale v nesouladu s těmi ostatními, a film těká jak toluen v igelitovém sáčku čichačově. Slabší povahy po tomto "díle" zřejmě proklejí moderní francouzskou kinematografii. A to ještě podobná dílka podporuje několik grantových komisí. ()