Anna Heymes (Arly Jover), manželka vysoce postaveného pařížského úředníka, již déle než měsíc trpí hrůznými halucinacemi a částečnou ztrátou paměti. Začíná podezřívat svého manžela, že vlastně není tím solidním a čestným mužem, jakým se zdál být... V turecké čtvrti Paříže jsou nalezeny tři brutálně zavražděné, zohavené ženy, které si jsou nápadně podobné. Případ dostává na starost Paul Nerteaux (Jocelyn Quivrin), houževnatý policejní kapitán, který požádá o pomoc bývalého kolegu Jeana-Louise Schiffera (Jean Reno). Schiffer se vyzná v podsvětí a používá tvrdé vyšetřovací metody. Anna mezitím nalezne útočiště u přátelské psychiatričky (Laura Morante)a začne odhalovat svou záhadnou minulost. Spojitost mezi ní a vraždami je stále více zřejmá... Temný, napínavý krimi-thriller byl natočen podle stejnojmenné knihy Jeana-Christopha Grangého (Purpurové řeky). (oficiální text distributora)

(Z)denny

Francouzská kriminálka ze skvělým Jeanem Reno v hlavní roli. Takhle se mi tento snímek jevil skoro po celou dobu jeho sledování. Bohužel na konci přišla ledová sprcha v podobě závěru tak nesmyslně zmateného, že by se za něj nemuseli stydět ani někteří holywoodští tvůrci céčkových filmů.. ()

Mat21

Podsvětí Paříže drží pevně ve svých rukou turecká magie. Do světa plného obchodu s drogami, kuplířstvím a nelegálním přistěhovalstvím se snaží proniknout mladý policista Paul vyšetřující tři rituálně provedené vraždy na mladých ženách. Aby uspěl, požádá o pomoc policistu ve výslužbě Schiffera (Jean Reno), který mnoho let dusil podsvětí železnou rukou. V paralelním příběhu Anna trpí halucinacemi a ztrátou paměti, nepoznává svého manžela Laurenta ani si nevzpomíná na svůj dosavadní život. Záhy se však začnou oba příběhy proplétat a pravda je mnohem složitější a krutější, než-li by se zprvu zdálo. ● Film Říše vlků je natočen ve velkém stylu a nenechá diváka ani na chvíli vydechnout. Především postava bravurně hrajícího Jeana Rena a jeho dokonalé splynutí s prostředím, ve kterém se vyskytuje, příběh okořenilo. Ze stupínku nejvyšších film sráží možná až příliš kombinovaný děj, až zpětně po jeho skončení jsem si musel ve své mysli převíjet vybrané části, abych si zodpověděl na všechny otázky. V závěru filmu se všichni idilicky sejdou ve stejný čas na stejném místě, jak by se to určitě nepovedlo ani při organizované schůzce politiků. ║2.5.2009║ ()

Puol

No natrepali toho do jedneho filmu dost. Nedovolim si veru tvrdiť, že som to úplne pochopil. Ako je už pomaly zvykom u francúzskych filmov poslednej doby, vizuálna stánka je prepracovaná, zaujímavé zábery, klipový strih... Vcelku sa to dalo zniest, podľa recenzií som očakával niečo oveľa horšie. ()

DHDV

Smutný počin, velké očekávání a velké naděje. 3 hvězdy dávám za dobrý soundtrack. Všichni se ve Francii zbláznili do Purpurových řek a vyšla jim z toho stoka. ()

Kirman

Neřekl bych vyloženě špatný film - jak se říká: "neurazí, nenadchne". Pamatuji si neurčitou změť akčních scén a písničku k filmu od Skin - Kill everything. ()

MickeyStuma

Krapet těžkopádný příběh v temné atmosféře, který se sice snaží vybudovat nějaké to napětí, ale nějak se to ve své podstatě podivně rozpadá. Spousta věcí vyznívá nesrozumitelně a tak lze bohužel očekávat spíše tápání o tom, co že se tu vlastně po dějové stránce uvádí. Zkrátka převládá chaotičnost, což je ohromná škoda. Thriller s prvky hororu trochu připomíná podobný snímek ´Purpurové řeky´, ale skutečně jen opravdu zdánlivě. I ta mysterióznost se nějak vymyká kontrole. Jean Reno je sice skvělý jako vždy, ale takovéto míchanině různých žánrů stejně nepomohl. Škoda, tohle prostě mělo navíc. ()

lxbch

Mě se ten film v určitých pasážích dost zamlouval. Být střihačem, vezmu ocílku, nabrousím nůžky a vystříhám z toho solidní thriller o délce max 90 minut. To by byla jiná káva... Žán Reno má v tomhle filmu docela "kůl" styl. ()

Don Carlos

Podivnější filmovou směsici jsem ještě neviděl. Zdá se, že někdo vysypal na hromadu 20 scénářů a pak náhodně vybral pár stránek, podle kterých natočil film. Jinak si ten dějovej bordel nedovedu vysvětlit. ()

Ygnor

Nemyslím si, že by to byl až takový shit. Samozřejmě to měl být nejdrsnější, nejtemnější a nejkomplikovanější thriller... na světě, kdy tlak na zuby pily je až místy neskutečný. Na druhou stranu Renovi ten knír slušel, deště bylo dosti a možná byl i pravý a kovové schodiště jednoznačně bylo jak ze Silent Hill. Tudíž krásný průměr. ()

FantomASS

Tieto francúzske thrillery sú všetky na jedno kopyto. Technicky skvele zmáknuté, s milým Jeanom Renom, ale príbehy majú úplne absurdné a najmä nudné. Turci robia bordel v Paríži, ha ha ha :( ()

chaturga odpad!

Od doby, kdy vznikly Purpurové řeky (myslím tím první díl, který byl ještě docela dobrý) to jde absolutně do hrobu. Toto jestli je film, tak jsem asi magor. Odpad jak svině. Bez jakéhokoliv pozitiva! A ten neskutečně strašný český dabing (totéž jako u Purpurové řeky2), kdy jsou postavy dabované tak neuvěřitelně stroze, trapně a rovně, že bych to nadaboval líp já s mym kocourem a králíkem! ()

E lan

Nudné, sice po dlouhou dobu docela nadějně a tajemně se rozvíjející příběh končí nakonec úplně špatně. Tenhle film je o ničem... ()

cyright

Film byl svými tvůrci špatně koncepčně pojat a zpracován. Díky tomu se (podle mě nechtěně a nezáměrně) vyznačuje svou velmi specifickou náladou, se kterou když nebudete souznít, budete se nudíííít. Na druhou stranu za dlouhého melancholického večera můžete mít to štěstí, že se vám film trefí do nálady a dokážete jej ocenit. Já zůstal někde na půli cesty. Tak či tak, filmu se nedá upřít žoviálně surová neotřelost francouzské thrillerové produkce, která zde ovšem poněkud zůstává viset ve vzduchoprázdnu. Osobně s povděkem kvituji absenci téměř jakýchkoliv blankytně bílých kladných hrdinů ve prospěch morálně šedých charakterů. ()