Anna Heymes (Arly Jover), manželka vysoce postaveného pařížského úředníka, již déle než měsíc trpí hrůznými halucinacemi a částečnou ztrátou paměti. Začíná podezřívat svého manžela, že vlastně není tím solidním a čestným mužem, jakým se zdál být... V turecké čtvrti Paříže jsou nalezeny tři brutálně zavražděné, zohavené ženy, které si jsou nápadně podobné. Případ dostává na starost Paul Nerteaux (Jocelyn Quivrin), houževnatý policejní kapitán, který požádá o pomoc bývalého kolegu Jeana-Louise Schiffera (Jean Reno). Schiffer se vyzná v podsvětí a používá tvrdé vyšetřovací metody. Anna mezitím nalezne útočiště u přátelské psychiatričky (Laura Morante)a začne odhalovat svou záhadnou minulost. Spojitost mezi ní a vraždami je stále více zřejmá... Temný, napínavý krimi-thriller byl natočen podle stejnojmenné knihy Jeana-Christopha Grangého (Purpurové řeky). (oficiální text distributora)

Tom_Lachtan

tady se někdo pokoušel natočit trojku Purpurových řek, žel ani náhodou nedosáhl kvalit dílu prvního, ani ""kvalit"" dílu druhého, kde v obou případech byl pro mne Reno Polobůh. Tady tak maximálně leští Dionýsovi amforu ()

Pepinec

Co je mi platné, že se na něco kouká hezky, když absolutně netuším, co to vlastně má být? Jakoby mi krásná tanečnice udělala luxusní striptýz v mým pokojíčku, a pak začala utírat prach na televizi... Říše vlků je filmem, ve kterém jde největší strach z fousů Jeana Reno a nejzajímavější pasáží jsou závěrečné titulky s hezkou muzikou. Kdyby si byl býval někdo dupnul, že to nemá jen být, nýbrž být o něčem - jó, to by byla jiná. Konec konců i to utírání prachu z televize po striptýzu bych pochopil, kdyby tam pak šoupla výběr ze svých nejlepších vystoupení... ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// PLUS: Jean Reno, prostředí Paříže jasně boduje, atmosféra stále houstne a jak se v ději posunujte dál, začíná to být dramaticky napínavé, postava hlavního "hrdiny" a jeho kuráž MÍNUS: jako u všech francouských thrillerů je to náročnější na pozornost, některé scény až za hranicí normálnosti./// Shrnutí: Paříž jinýma očima, Reno v odlišné roli, přesto hodně podobné Purpurovým řekám. U nichž jsem měl problém zůstat ve střehu a držet se sledu událostí. Proto jsem se v tomto případě vyjímečně soustředil víc než obvykle a vyplatilo se. Protože na začátku dva zdánlivě odlišné případy do sebe začnou krásně zapadat a vás baví postupné vyšetřování. Zároveň se můžete kochat drsným prostředím krásné Paříže, drsným jednáním Jeana Rena a snahou tvůrců, přijít se slušnou kriminálkou. Když pominu občasnou snahu o přepombinovanost a zvraty v závěru, jedná se o slušně filmové pátrání, které si ode mě ty slabší 4* zaslouží./// Celkem 72%/// ()

Ruut

Slátanina. Upocený přestylizovanýý blábol. Strašně cool kamera zabírá hromadu nesourodých scén v každou chvíly jiném žánru. Většina filmu je nudná, akční scény nepřehledné a o absentujícím scénáři ani nemluvě. Po shlédnutí Říse vlků jsem pochopil proč se tak často v komentářích k tomuto filmu objevuje že režiser Nahon musel být většinu filmu na tripu. ()

Jordan

vizuálne prečačkaný no pritom hrozne povrchne urobený, necitlivý a hlavne scenáristicky nepochopiteľne odfláknutý film bez štipky filmovej nonšalancie, guláš a nasilu vykonštruovaná zmes konšpirácií, teroristov, dusenej mystiky, výskumov, psychológie, akcie, masových vrážd, čudného podsvetia a do toho všetkého sa im podarilo nasúkať aj žánrové klyšé a otrepané formulky, skrátka - hrôza a des, až ma normálne mrzí, že v niečom takom hral môj obľúbený Jean Reno . . . ()

Slarque

Další zmatený francouzský pokus o drsnou americkou kriminálku. Několik linií se tu dlouho tluče, některé scény jsou vyloženě k smíchu, smysl sotva dávala aspoň knižní předloha. Nervní kamera, neustálý déšť (tedy s výjimkou tureckého finále), minimum scén odehrávajících se za denního světla, klipový střih. Forma je v pořádku, ale obsah se naprosto rozsypal (30%). ()

klerik

Knihy Jeana-Christopha Grangeho nepoznám, ale podľa scenárov podľa nich mi príde ako zručný autor "amerických" kriminálok. (Pripomína mi Jeffery Deaverov štýl - podľa jeho knihy zbúchali nepodareného ZBERATEĽA KOSTÍ, takže aj preto sa mi Grangeho adaptácie celkom pozdávajú). Ríša vlkov má veľa dobrých (scenáristických) nápadov a mohla byť tým, čím boli PURPUROVÉ RIEKY - temné krimi, v zaujímavom prostredí (s hlúpučkým finále, samozrejme). Výsledný film má však bližšie k dvojke riek - scenár (predloha) je očividne príliš komplikovaná a rozsiahla, aby fungovala vo filme, no technická stránka fracúzskych filmov je už tradične namakaná, Jean Reno hrá svoju "klasickú" úlohu drsňáka... a to mi celkom stačilo.... Na rozdiel od väčšiny som sa pomerne dobre orientoval v komplikovanom deji a povinné vysvetľovačky, ktoré občas postavy odriekali, mi prišli smiešne. Keďže mám rád aj PR: ANJELY APOKALYPSY, bavil som sa aj na Ríši. Film má kopu chýb a konanie postáv je občas bohovsky zle vysvetlené, ale stále som mal pocit, že by stačilo niekoľko jednoduchých úprav a logika by sa dala napraviť. Z Ríše vlkov cítim (aj keď nevyužitý) potenciál a nemôžem dať nižšie hodnotenie... IMHO čo čakáte od filmu, kde na začiatku absolútne namakane vybuchnú úvodné titulky :)... ()

LaciLC

Čakal som silne záhadný triler s výborným Jeanom Renom. Nenormálne prekombinovaná zápletka, kombinovanie psychológie so zbesilou akciou, priemerný Jean Reno, nudné podanie, dlhá stopáž, konečné vyústenie-zápory. Klady som nijako nevedel nájsť(možno jedna solídna ľakačka) no predsa nedám odpad, pretože ma ten film aspoň prinútil trochu rozmýšľať. ()

Chrustyn

Ještě o stupěň horší než nelogické Purpurové řeky 2. Ke konci už sem opravdu nevěděl co se to v tom filmu vlastně děje. A ani ten Reno už mi moc nesedl. ()

GigaPudding

Mám takovej dojem, že se tu tomuhle filmu, o kterém jsem mimochodem nikdy předtím neslyšela, tak trochu křivdí. Není to úplný trapas a technicky je to většinu času taky zvládnuté dobře. Semtam je to úplně nesmyslně zběsilé, ale ne nějak často. Má to trochu absurdní scénář, který se ke všemu bere příliš vážně, takže se prostě nedá operovat s tím, že je to přehnané vtipným způsobem. Má to Jeana Rena oblečenýho jak Daniel Nekonečný, ale jinak jako to šlape celkem slušně. Začátek je možná trošku nezvládnutý, protože ty dva děje jsou prostě příliš oddělné a je to jak přepínat telku mezi dvěma filmama, ale jinak to funguje dobře jako taková trošku mysteriózní detektivka z francouzské školy a jean reno všechny podezřelé pořádně mlátí. Co je ale opravdová chyba tohohle filmu je to, že s přibývajícími minutami je čím dál jasnější, že se prostě snaží být tím nejultimátnějším a nejhustějším thrillerem na světě. Prostě bere dohromady všechno to úspěšné ze všech kvalitních thrillerů, podotýkám ale že ne jen z thrillerů jeden druhému a tomuto filmu podobných, a plácá to na sebe dohromady s cílem úplně jakože ohromit diváka, ale ve výsledku to nefunguje a nejspíš ani nemůže ve filmu, co se bere takhle vážně, protože prostě u dalšího vývoje děje si člověk říká prostě že už to ani není možný takhle a stává se to uměle zamotanějším a hrozně přestřeleným :). Ale jinak to teda podle mě nebylo až tak úplně trapný, zvlášť když se člověk trošku povznese nad to, že chtěli udělat prostě ten nejnabitější akční thriller na světě :). ()

d-corso

A napiv se Chris Nahon odvaru z lysohlávek zvolal: "Budiž akce!" A byla akce. A Jean Reno z toho zešedivěl. Tak to bylo. Fakt. ()

SOLOM.

Opravdu jsem se moc snažil, abych se na to konečně dodíval na druhý pokus (poprvé jsem totiž nudou usnul někde v půlce), ale nakonec jsem to „přežil“ až napotřetí. Film je skutečně zpočátku rozjet zajímavě, obě na první pohled rozdílné osy děje (záhadný vrah dívek + vyšetřování policie a mladá žena trpící výpadkem paměti) diváka vtáhnou do děje, jenže po půlhodině se z toho začne stávat chaotická nuda, kterou neprokrvil ani tentokrát dost průměrný Reno. Jeho vyšetřovací metody sice určitě stojí za povšimnutí, nicméně přemrštěné akční scény (viz hřbitov) a zmatený vývoj zcela pohřbili, slibně vypadají zápletku. 40% ()

corpsy

Chris Nahon je predovšetkým akčný režisér. Je to formálny tvorca. A tak by som mu odpustil dejovú neinvenčnosť a zameral sa na jeho vizuálne cítenie. ()

Ridick

tak co na to napisat. dobre technicke spracovanie, ale ten pribeh, inac dost podobny purpurovym riekam, bol o nicom. hercom ako by sa ani nechcelo hrat (je uzasne sledovat aku maju intuiciu dvojica detektivov). hudba bola dobra. no skoda premarnenej, ze vraj knizka bola vynikajuca, sance.... ()

blackrain

Francouzské kriminálky a filmy vůbec jsou natočeny v takovém zvláštním stylu, který americký film nabídnout nemůže. Název zněl slibně a lákavě. Očekávala jsem pořádnou dávku tajemna. No, to se nedostavilo. Pohrávat si s halucinacemi a ztrátou paměti je sice skvělé, ale jde s tím pracovat mnohem lépe. Dvě hodiny jsou trošku příliš. Jednu chvíli jsem myslela, že Jean Reno na tom železném schodišti zemřel, ale nestalo se tak. Hudba se k filmu hodila akorát. ()

jajinka

Další film postavený na oblíbenosti jednoho herce.. Reno super, ale děj divná akční kriminálka s velkým množstvím postav.. ()