Anna Heymes (Arly Jover), manželka vysoce postaveného pařížského úředníka, již déle než měsíc trpí hrůznými halucinacemi a částečnou ztrátou paměti. Začíná podezřívat svého manžela, že vlastně není tím solidním a čestným mužem, jakým se zdál být... V turecké čtvrti Paříže jsou nalezeny tři brutálně zavražděné, zohavené ženy, které si jsou nápadně podobné. Případ dostává na starost Paul Nerteaux (Jocelyn Quivrin), houževnatý policejní kapitán, který požádá o pomoc bývalého kolegu Jeana-Louise Schiffera (Jean Reno). Schiffer se vyzná v podsvětí a používá tvrdé vyšetřovací metody. Anna mezitím nalezne útočiště u přátelské psychiatričky (Laura Morante)a začne odhalovat svou záhadnou minulost. Spojitost mezi ní a vraždami je stále více zřejmá... Temný, napínavý krimi-thriller byl natočen podle stejnojmenné knihy Jeana-Christopha Grangého (Purpurové řeky). (oficiální text distributora)

ExecutorQ3

Poslední dobou nemá J. Reno štěstí na dobré filmy. Krom asi 2 nebo 3 výjimek je to za posledních 5 let další film s jeho obsazením, u kterého by snad bylo lepší kdyby nikdy neopustil střižnu. Chaotický děj, zvláštní sestřih a nepovedené dialogy připomínající dětské divadlo vám nedají spát. Už je na čase, aby si lidi uvědomili, že obsadit skvělého (a oblíbeného) herce do jakéhokoliv filmu neznamená rovnou super film. Kde jsou časy „Leona“… ()

chosan

Bylo o tomto filmu řečeno že je špatný a Purpurovým řekám se nevyrovná ale já říkám Ne! Vyrovná se mu a možná ho i převýší dávám 80%. ()

miromir

Kdyz vydim to ubohe hodnoceni musim tomuto snimku trosku vylepsit renome, film ma skvelou atmosferu, zajimavou zapletku a jedinecneho Rena v hlavni roli, tak co to s vama lidi je? tohle si fakt nezaslouzil. ()

zero_zelo

ja sem to proste vubec nepochopila. to je takovej chaos, specialne na konci, ze vlastne nevim, co a kdo. taky tomu asi prispelo, ze sem videla dabovanou verzi, kde ve finalni 20min mluvej francouzsky a turecky (nejspis) a sou k otmu francouzsky titulky, takze vim hovno, co si tak dulezityho rikali. no nicmene naprosto souhlasim s komentarem B!shopa. me se to i libilo, ponura atmosfera, trosku psycho, napinavy, dobra hudba, kamera me taky bavila .. ale ten dej mi celej nejak zacinal utikat. ve chvili, kdy se prislo na to, coze je slecna vlastne zac, tak sem naprosto zacala ztracet linku. Jean Reno me tam vubec nevadil, naopak, tomu to tak nejak sedlo ... hlavni vysetrovatel sice peknej kluk, ale vube sem si ho nestihla vsimnout, neviditelnej. no a ten konec, to uz byl fakt chaos ve slunicku. takze vlastne vuubec nevim, o co tam slo, proc a kdo, jakej reno ma prsty v cem, kdo je teda zlej bo neni, tak prekombinovany, ze proste nevim nic. ()

zeromen

Jeana Rena zbožňuju, ale tady předvedl že i mistr tesař se někdy utne. Dvě hodiny trýznivého mučení, s ještě navíc z hrozným obsazením včetně nesympatického mladého a choré ženštiny. Docela koukatelné bylo posledních asi dvacet minut, jinak slabota. ()

Katz

Jsem fanda J.Rena, ale je fakt, že bez něj by tenhle film měl nárok tak akorát na jednu hvězdičku a šupky na smetiště propadáků. Ale Reno nezklamal a tak tak se na film nakonec dá koukat. Navíc film má pár světlých okamžiků, kdy zaujme a člověk čeká kam se příběh posune. Problém je, že díky snaze prolnout více dějových linií, se příběh vytrácí. Navíc to všechno do sebe ani moc nezapadne. A jestli zapojení mystiky nevyšlo v Purpurových řekách 2, tak tady to byl úplnej zkrat. Nakonec za největší problém považuju délku 130 minut. Kdyby to sestříhali na 90 tak se to dá udejchat, ale takhle se to vleče a když se člověk nedívá tak bohužel nic ani neuteče. ()

armin

Další francouzská snaha o tajemně zajímavý a netradiční thriller končí kdesi v propastech béčkových filmů - a to těch nepovedeně béčkových... po vskutku úmorném, nepřehledném a nebojím se říci nudném začátku se okolo půle děj trochu rozjede a graduje a chvíli má člověk dokonce pocit, že se ještě objeví a stanou věci, které příběh a hlavně film zachrání... ale to ani náhodou... potom co zjistíme, že Turci jsou fakt krutí, dospějeme ke snad ještě nudnějšímu, a notně slepenému, závěru... prostě propadák, který se dá nejlépe ilustrovat na mezi dobrem a zlem tápající a z hrobu vstávající postavě extradrsného ex-policisty a experta na Turky (jean reno) ()

Bloodoom

Zas tak hrozný to nebylo. Jean Reno zase opět zazářil. Co bych určitě vytkl je to, že to je totálně zmatená kamera. ()

bocy

Pôvodná myšlienka by celkom ušla, ale prevedenie a hlavne koniec nestáli za nič... Najhorší film s Jean Renom, ktorý som zatiaľ videl...Škoda :-( ()

JARDAHONDA

Mrazivý thriller, kde si Jean Reno zahraje vysloužilého policajta, který se nebojí vstoupit do místního podsvětí a kde se mu podaří objasnit neobvyklý případ.. Nic extra světoborného se zde neodehraje, ale pro Rena mám zvláštní slabost. Každopádně snímek hodnotím zlatým středem. ()

ko.mar1

Slabý priemer,akcie malo a cely film len čakám ako to dopadne asi ako pri telenovelách kamera celkom fajn od deju som čakal viac hlavne pri dosť dobrom hereckom obsadení.50% maximalne a aj to s prižmúrením oboch očí.No a ak to bolo podla purpurových riek točené tak biedne. ()

bratr_jezek

Hodně slabý odvar se marně snaží vyvolat mrazení v zádech a ani Jean Reno to nezachrání. Občas i v zahraničí natočí ptákovinu. ()

Rathe

Trochu nechápu to, jak může mít tento film tak nízké hodnocení. Osobně si myslím, že je to hodně zajímavý, originální a skvěle vytvořený akčňák. Jean Reno mi úplně připomněl Purpurové řeky. Arly Jover podala vynikající herecký výkon. A akční scény byly podle mého názoru velmi povedené. ()

Keywee

Páni já teda nevím...ale na Odpad! a 1* to podle mě vážně nebylo. Přijde mi, jako by si všichni hodnotící vzali příklad z toho prvního a opakovali argumenty stále dokola. No...co všechno bylo v tom filmu špatně, to si přečtete okolo. A nebudu tvrdit, že byl ten film naprosto super a nic bych neměnila. Na druhou stranu linie s Annou mi přijde opravdu hodně zajímavá a napínavá...a to až do konce. Scéna, kdy přijde na transplantaci obličeje a pátrá po své identitě, je poměrně silná a má příjemný psychologický přesah a Arly Jover mi nijak nevadí. Blonďatý Jean Reno mi sice vadí, ale co se dá dělat, jeho postava je jinak fajn. No a Jocelyn Quivrin je takový klasický zelenáč - ať už nedostatkem talentu nebo záměrně. Azer je zase typický charismatický záporák. Tak trochu podle tabulek na ideální obsazení, ale oukej, Prostředí je fajn, kamera je dobrá. Nevím, jestli by u tohoto filmu někomu vyhovovaly více prosluněné Maledivy, za mě ponurá atmosféra a pršavo super. A ta hudba - ne všechno samozřejmě, ale soundtrack v podobě Kill Everything od Skin je doteď mým n.1 songem na depresivní večery! Takže za mě schválně 4*...vy kritici :) ()

Jirkacek

Snímek Říše vlků z roku 2005 upoutal mou pozornost hlavně ze dvou důvodů - prvním byl herec Jean Reno, který si zde zahrál bývalého policistu Jeana-Louise Schiffera. Druhým důvodem byl autor knihy Jean-Christoph Grangé, který napsal i Purpurové řeky, což byl film jenž se mi velmi líbil a také v něm hrál můj oblíbenec Reno. Jenže jak jsem zjistil, tak na oba díly Purpurových řek tahle Říše vlků neměla ani náhodou v žádném ohledu. Celý děj nezáživný, velmi zdlouhavý a navíc se odehrával v turecké čtvrti Paříže, což je prostředí, které nesnáším spolu s dálným východem a různými teroristickými filmy, které se tam odehrávají. Kromě hlavní postavy zmíněného policisty propuštěného za brutální vyšetřovací metody se mi těžko hledalo na filmu něco pozitivního. Nicméně alespoň v dlouhém úvodu jsem s napětím sledoval, kdo je ona tajemná dívka Anna Heymes (Arly Jover), manželka vysoce postaveného pařížského úředníka, již déle než měsíc trpěla hrůznými halucinacemi a částečnou ztrátou paměti. Zaujalo mne, že znala význačné světové osobnosti, ale jméno vlastního manžela nevěděla a ani k němu necítila nějaké pouto. Manžela tak začala podezřívat, že vlastně není tím solidním a čestným mužem, jakým se zdál být. Další dějová linka příběhu se odehrávala v policejní režii, neboť v turecké čtvrti Paříže byly nalezeny tři brutálně zavražděné, zohavené ženy, které si byly nápadně podobné. Případ dostal na starost Paul Nerteaux (Jocelyn Quivrin), houževnatý policejní kapitán, který v nouzi požádal o pomoc bývalého kolegu Jeana-Louise Schiffera (Jean Reno), jenž se se vyznal v podsvětí a používal tvrdé vyšetřovací metody. Anna mezitím nalezla útočiště u sympatické psychiatričky (Laura Morante)a spolu začali odhalovat svou záhadnou minulost, až jsem si myslel, že naváží lesbický vztah. Navštívili známého doktora, který pomocí testů zjistil, že Anna prodělala plastickou operaci, během níž se změnila z Turkyně na Francouzku a také jí byla změněny vzpomínky pomocí tajné vojenské látky. Anna navíc brzy zjistila, že ovládá bojové umění a také se jí podařilo najít lékaře, který plastickou operaci provedl. Anna jej požádala, aby jí vrátil ztracenou osobnost a když se tak stalo, vydala se do říše vlků, kam brzy zamířil také Paul Nerteaux a Jean-Louis Schiffer. Nebyla to však nějaké přírodní rezervace s krásnými zvířaty, ale území ovládané tureckou teroristickou skupinou, jejíž velitel Annu odmalička vychovával. Byl jsem tedy zvědav jak to dopadne, na které straně vlastně stojí Schiffer a co udělá Nerteaux. Jak to dopadlo neprozradím, ale k rozuzlení 121 minutového filmu vedla opravdu dlouhá cesta. Film jsem tehdy viděl nedlouho po jeho natočení a ocenil jsem jej dvěma cípatými. Asi po 10 letech jsem se na Říši vlků rozhodl podívat znovu, také proto abych napsal tento komentář, protože jsem si už nepamatoval spoustu detailů i důležitých věcí. Bohužel ani druhou šanci nevyužili a film mne zase nebavil, takže jsem své původní hodnocení nemusel měnit. Suma sumárum, snímek Říše vlků ode mne získal dvě vlčí hvězdy **. () (méně) (více)

serbero

Temný krimi thriller, z francúzskeho podsvetia, ktorý si zobral na paškál Turecku mafiu a obchod z ľuďmi. Jean Reno je skrachovali policajt , ktorého vyhľadá mladý ambiciózny vyšetrovateľ so žiadosťou o pomoc pri vyšetrení vrážd v tureckej štvrti . Svojské vyšetrovacie metódy spôsobia dvojici ešte viac problémov , a nakoniec prekvapujúce rozuzlenie prípadu. ()

andy60

Typický příklad filmu, který se tváří sofistikovaně, ale nemá vlastně, co nabídnout. Začátek není špatný - dvě dějové linie, které se po čase spojí v jedinou. Film začne upadat do těžko pochopitelných zvratů, které postrádají logiku a korunu všemu nasadí posledních 15 minut, kdy se děj přesune do Turecka, aby diváka totálně zmátl a zároveň otrávil. ()