Doodlebug

Krátkometrážní / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, 1997, 3 min

Krátky 3 minútový film o chlapíkovi, ktorý sa topánkou pokúša zabiť svoju vlastnú zmenšeninu... (ethos)

higuain

Doodlebug rozhodně stojí za shlédnutí. Nolan i v tomhle kraťasu během 180 sekund ukázal některé ze svých předností, jenž později stály za vznikem spousty skvělých filmů. Budování skličující atmosféry a trefnou pointu. ()

honajz2

Fajn nápad, který sice je předvídatelný, ale na 3 minuty naprosto dostačující, perfektně udělaný a hodně se mi líbil :-) Takže ten plný počet si to ode mě zaslouží zcela oprávněně. Tohle se Nolanovi fakt povedlo. Akorát nechápu, proč jsem se na to rozhodl podívat až teď, když už to chci vidět nějakou dobu... 5* ()

easaque

tento studentský film známého režiséra určitě zaujme nápadem a rozhodně na prvotinu je to dobrý začátek. Dal bych i 4 hvězdičky, ale pro mě to bylo předvídatelné a zbytečně jednoduché. Viděl jsem i podobné kraťasy, které si z něho kradou myšlenku, přesto dám jen lepší 3 hvězdičky. K ostatním přidám i jeden vlastní odkaz: https://vimeo.com/107025023 [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Aljak

Nerob iným to, čo nechceš, aby iní robili tebe :) Niekedy je asi naozaj lepšie nebrániť sa útokom - aby sa to náhodou potom nezvrátilo voči vám. Ale fakt vydarené, takéto iluzionistické filmíky vždy zaujmú. ()

Petoss1

Mrazivý depresívny snímok, ktorý nedá vydychnuť a so záverečnou pointom robí dobré meno žánru krátkometrážny. 70% ()

selviskhed

Nemám kdovíjak rád krátké filmy. Člověk z nich má pocit, že se tady plýtvá dobrými nápady. A navíc takový film člověk hledá a stahuje delší dobu, než jakou snímek trvá:) Tohle je dobré. Hezká kamera a šikovné kompozice záběrů, pokoj obsahuje pár pěkných věciček a vůbec celé to má cit pro detail a zároveň to něco říká a působí to tak nějak avantgardně (v nejlepším slova smyslu). Ví se, že si Nolan rád píše chytré scénáře a podařilo se mu to už u prvotiny. Součást souboru krátkometrážních snímků britských režisérů Cinema16: British Short Films ()

Rocky88

Ty jo, dost dobrý. Pointa mi pak sice po chvíli byla jasná, ale stejně mě to provedení uchvátilo. Dobrá atmosféra a kamera. ()

shyster

Jak se dá tohle hodnotit? Má to nějakou myšlenku, ale všechny tyhle kraťasy ji mají, nebo alespoň ty lepší. No a to je vše. ()

Attta

Zajímavý kraťas od Nolana, ale hlavní věcí pro mě bylo, že už tehda z toho snímku šla cítit profesionalita. Na studenský film musím pochválit i pěkně složenou hudbu! ()

joker.george

Nolan je opravdu Pan režisér. To co předvedl zde, nedokáží někteří jiní režiséři předvést v ,,plnohodnotném'' filmu. Napětí a hutno bylo doslova procítěno v každičkém okamžiku ažsemi tajil dech. Velký podíl na tom všask má také mimo jiné hudba Davida Julyana a pochopitelně herecký představitel Jeremy Theobald. ()

Nach

Krátká černobílá jednohubka od Nolana. Zajímavé co se finální pointy týče, kdy jsem si připadal že civím na pokoj pacienta v psychiatrii. Má to svou atmosféru. Rozhodně jeden z těch počinů, který je určen pro krátkou délku než pro celovečerní stopáž. Nicméně bavilo mě to. 75% ()