Doodlebug

Krátkometrážní / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, 1997, 3 min

Krátky 3 minútový film o chlapíkovi, ktorý sa topánkou pokúša zabiť svoju vlastnú zmenšeninu... (ethos)

Hennesy

Mne to až také geniálne, ako to tu ospevolavali kolegovia, neprišlo. Skôr mi to príde ako milý a celkom zaujímavý pokus, teraz už veľkého režiséra. Ale na začiatok nie zlé... ()

Natabar

Tak jsem si v prvních 2 minutách říkal: "Dobrý; sice úplně o prdu, ale režijně dobrý." Avšak závěr a pointa pobavili. Svěží, vtipné (byť až v poslední vteřině), roztomilé. Prostě - pro mě zatím nejlepší krátkometrážní film. ()

KimmyJ

Viděl jsem druhou krátkometrážní prvotinu v tomto týdnu, ale musím říct, že se nedají porovnávat. Začínám mít Nolana opravdu hodně v oblibě. Je dobré, že tento druh natáčení Nolan ještě neopustil a že natočil i Following, který je točen stejně a je také parádní. ()

svobik

Vždyť to říkám, Nolan je Bůh. Ať mu dáte třeba jen člověka lovícího "cosi" v jedné místnosti, dokáže vás totálně strhnout a natočit další, sice krátkou, ale údernou, bombu. ()

Evandulik

Jediné čo ma zaujalo, boli pohyby herca, ktoré mi pripomenuli Mareka Geišberga a druhotne aj duchaplná pointa, ktorú som pochopila až po prečítaní komentárov, škoda. Keby mal film iného režiséra, nie inak geniálneho Nolana, tak nie sú všetci uchvátení a nie je červený, ale modrý. ()

ghatos

"Klec v kleci, umístěná v kleci"....zpívá česká skupina Mňaga a Žďorp. Nolan zde naznačil svou chytrou koncepci, kterou plně rozvinul později v jiných snímcích. 76%. ()

Autogram

Atmosférou výborné, skvelé podfarbenie znervózňujúcou hudbou, telefónom. Dej sa aj v tých 3 minútach stupňuje a pointa to zabije. Každý človek sa vo vnútri bojí niečoho väčšieho a silnejšieho a ventiluje si to tým, že zničí niečo menšie a slabšie. Celý film momentálne na pozretie, pokiaľ ho nevymažú pre autorské práva. ()

Borat

Zajímavý a velmi krátký snímek. První co vás zaujme je hudba, ta vytvoří atmosféru a co příběh? V jednoduchosti je krása. Plusy+: Režie, hudba Mínusy-: možná délka Hodnocení:|80%| ()

P1tr

Krátké, chytré, originální. Christopher Nolan se snaží svojí tvorbou zaujmout již od začátku a Doodlebug je toho zářným příkladem. ()

pugs

Chris Nolan už vo svojich ranných začiatkoch vedel ako pracovať s pocitmi a temnou atmosférou. Schyzofrenický týpek podobajúci sa Edwardovi Nortonovi zabíjal samého seba. Keďže je to Nolan, čoby môj jeden z naj režisérov, tak 5* z 9/10 si to určite zaslúži. Za výbornú kameru radšej zaokrúhlim:-) ()

Maynard.

Jóóó ten náš Christopher... To je prostě démon. Je až k nevíře, že i v takto kraťoučkém kousku je schopen navodit doslova děsivou atmosféru. I zde se objevují tikající hodiny a i zde se děj odehrává hnedle na minimálně třech úrovních, podobně jako v brilantním Počátku. To by teda opravdu zajímalo, kde bere podobný nápady. Jedno je jisté, je to bezpochyby nejrafinovanější režiisér. A já už se nemůžu dočkat na dalšího Batmana, jenže to je tááákle daleko :o(. Na druhou stranu má dostatečné množství času k tomu, aby z toho udělal další nezapomenutelný a dokonalý film. ()

BMAJTZ

Tenhle kraťas mě trochu zaráží, páč od onoho Nolana bych očekával určitě něco víc. Kraťas sice pointu má ale celkové provedení zdá se mi poněkud podivné a vlastně ani ničim zvláštní. Nolana jako režiséra mám hodně rád, ale jenom protože to natočil on nebudu tvrdit jak je tento minifilm super. Tohle prostě ne od krátkého filmu očekávám spád, provedení a hlavně chytlavý nápad, tenhle film nemá ani jedno. ()