Doodlebug

Krátkometrážní / Fantasy / Mysteriózní
Velká Británie, 1997, 3 min

Krátky 3 minútový film o chlapíkovi, ktorý sa topánkou pokúša zabiť svoju vlastnú zmenšeninu... (ethos)

hous.enka

Zprvu mi to připomínalo Polanského starší snímky, ale potom se to překvapivou pointou zařadilo... ne, nezařadilo. Nolan se zkrátka nedá zaškatulkovat. ()

Krissty

To bylo hodně zvláštní.. Tajemný snímek, u kterého do poslední chvíle nevíte, o co vlastně jde. Ta atmosféra byla fascinující a závěrečné rozuzlení na mě hodně zapůsobilo.. Prostě zvláštní, ale v tom dobrém slova smyslu :) ()

Hannibal92

Proč Nolan už jako student byl schopen vytvořit něco smysluplného a koukatelného a když se podívám na českou studentskou tvorbu tak je to jedna blbost za druhou? ()

Vxxx

Už TEĎ jsem napsala víc slov, než uslyšíte ve filmu. Já nevím co k tomu napsat. Asi to bylo zajímavé a konec překvapivý, ale pořád je to tříminutový snímek, bez kterého bych se obešla. A je mi úplně jedno, kdo to natočil. 3* ()

Wysch

4,5* - půl dolů za možná dříve odhalenou pointu (nebylo by lepší jej nejprve zamáčknout a teprve potom ukázat, že se jednalo o jednoho a téhož člověka? Konec by byl asi údernější), ale i tak - atmosféra, hudba, kamera, střih - všechno ukazuje na budoucího velikána současné filmografie... ()

Laxik

Artový kraťásek, který připomene snové kousky třeba i takového Felliniho, který ukáže, že hudba dělá polovinu filmu (a ani nemusí být od doblba oposlouchaného Zimmera), který ukáže, že originalita není Nolanovým nápadům cizí a kterýžto tak nějak metaforicky zobrazuje režisérovu tvorbu. Oblbuje totiž lidi a hraje si na bezchybně geniální. A lidi mu to žerou. I s navijákem. Ale i když je tam ta jedna naprosto nelogická pasáž, která celý filmeček cupuje na kousky, stejně musím Doodlebuga docenit... a ne, neodolám. Musím napsat, co za buga se ve tříminutovém spektáklíčku vyskytlo. Jedno slovo - TRENKY. ()

kaylin

První film Christophera Nolana, který rozhodně neukazuje jeho génia, ale ukazuje to, jakým směrem se bude chtít Christopher Nolan vydat - směrem do lidské duše, ale směrem epickým a výpravným. Tohle je trikově přece jen povedené nato, že je to studentský film. Pointa se dá očekávat, ale zachycena je skvěle. ()

suicide

Nádherný a roztomilý Nolanův debut. Nolanovi se podařilo natočit nádherný vtip se skvělou pointou - jen díky ní dávám 5*. ()

Mikita

Tříminutový skeč nazývat filmem? Ano, i to je možné. Brilantní krátkometrážní film, který vám ukáže, co je dokonalá dramatická atmosféra, práce s kamerou a jak má vypadat vypointování příběhu. Ani nevím proč, vzpomněla jsem si na Poa a jeho Havrana, tam jde strach z každého zaťukání, tady z každého klepnutí pantoflem. ()

togaf

Nolan opravdu umí vytvořit paranoidní a znervózňující atmosféru. Podivný minipříběh slouží jen jako spouštěč kafkovské miniatury. ()