Optimistické kolektivní drama ze života svazáků na stavbě Trati mládeže. Amnestovaný vězeň chce poctivou údernickou odčinit své provinění a odhalí záškodníka, který se chystal otrávit cisternu s pitnou vodou. (oficiální text distributora)

infernet

Ze studijních důvodů jsem si to pustil, ale už nikdy víc! Klasická agitace ve stylu "Já jsem Svazák, kdo je víc?!" a "S písní na rtech a stranou za zády zvládneme všechno a s reakcí zatočíme!". Paní Chramostová byla v mládí docela hezká holka, ale to je tak všechno, na co se dá v tomhle filmu koukat. ()

Repulsion

Ona je to samozřejmě zrůdnost. Tak proč jsem tomu dal 5 hvězd? Protože dnes to má obrovskou dokumentární hodnotu. Je dobře, že to je. Ať se na to každý podívá. Moje děti a jejich generace a generace další vůbec nebudou chápat, co to je. Ten film je tak dokonalou parodií sebe sama a parodií té doby, že by měl být zařazen do zlatého fondu. A dětem na gymnáziích by ho měli promítat v rámci výuky. ()

Dvojirakri

Nemám nic proti nadšení. Nemám nic proti práci. Už vůbec nic nemám proti nadšení z práce. Ale špinit Baťu který toho pro lidi TOLIK udělal, dělat z četníků agresory úrovně gestapa a každého kdo neměl rudé myšlení zobrazit jako záškodníka, to je propaganda! S dnešní úrovní poznání historie a při pohledu na současnost se ukazuje, jací ti rudí doopravdy byli a jsou. Když nebylo/není po jejich, likvidují každého kdo je trochu schopný. Proto to s touhle zemí po ´89 jde tak z kopce! A právě tak by to dopadlo, kdyby se (znovu) dostali k veslu, notabene inspirovaní velkým vládcem Ruska. NEDOPUSŤME TO! (Jedna hvězda za to pracovní nadšení) ()

ssarka odpad!

no asi jako každý film komunistického imperia a doby teroru....ničím nevyniká, o hraní se nedá hovořit v žádném případě a obsahově jsou opravdu všechny stejné...prostě s komunismem padlo blaho na zem :D....tady se obsahově opřeli soudruzi do Baťova imperia, protože to jim teda leželo v žaludku pořádně, o tom netvorovi bylo natočeno povícero filmů a všechny jsou opravdu záživné... ()

Miroslav.Zac

Typický budovatelský film, kde si soudruzi se zářivými (ne)falešnými úsměvy odpouštějí, aby mohla celá společnost, až na výjimky jdoucí proti proudu, vybudovat znovu celou vlast. Jedinec jako takový neexistuje, je pouze strana a národ. ()

Květa Fialová 1929 - 2017

Květa Fialová 1929 - 2017