Transexuál Bree (Felicity Hoffman) šetří každý dolar, aby mohl zaplatit za vytouženou operaci, která z něj konečně udělá ženu. Jednoho dne zvedne telefon a dozvídá se, že jeho syn Toby sedí ve vězení v New Yorku. Neochotně se tedy vydává no New Yorku dostat kluka z vězení. Syna mu předají beze slova vysvětlení a Toby považuje tu divnou ženskou za potrhlou misionářku. Bree nevidí důvod, proč něco vysvětlovat a Toby chce co nejdříve zmizet do Los Angeles. Rozhodnou se tedy, že pojedou spolu, přičemž Bree má v plánu vysadit Tobyho u pěstounů. Začíná trans-americká cesta, která oběma připraví nejedno překvapení. (oficiální text distributora)

Tucinka

Respekt! být uvězněn v těle, které nenášíte a mít jediný životní cíl a přitom mít city, minulost... touhy a sny...Felicity ...bravurní výkon... ()

kuri-noha

Hezký, oddechový film s trochou poselství o svobodě a toleranci vůči životním rozhodnutím druhých. Pobaví i dojme. To samé platí o krásné písni s ještě lepším textem Travelin' Thru od Dolly Parton. ()

katakomb

Film mě rozesmál i rozbrečel, bylo tam od všeho trochu, přitom celek působil harmonicky, přirozeně. Do nedávna pro mě opomenutý klenůtek z LGBT tématiky. ()

Krystofore

Tohle byl opravdu zážitek! Felicity Huffman, která je normálně krásná ženská jsem tady věřila každý pohyb a gesto a celou dobu, co běžel film jsem přemýšlela, jak dosáhli toho, aby byla tak ošklivá. ()

Michaell

Počátek zápletky mi přišel trošičku vyumělkovaný - myslím odeslání terapeutkou za synem těsně před podepsáním - vlastně už po - ale já o tom prd vím, třeba se to děje. Ale občasným klišé se vyhnout nepodařilo. Celkově ale velmi povedený film, stylově čistý, u kterého jsem se ani vteřinku nenudil. A výkon hlavní herečky byl prostě boží. ()

Pattrick

Jedním slovem, Felicity, ty si ÚŽASNÁ.. Film, který ukazuje zvláštní lidské povahy, jak u Bree, tak jejího syna tak celé její rodiny. Čekal jsem, že takové "šokující" téma nabídne více a hlavně se smysluplně ukončí a ono ejhle.. Místy hodně veselé momenty, ale zoufalá manželka si to dávala na plné čáře, škoda že nebyl oscar ()

ArtLucie

Dávám 4 hvězy, protože někde kolem středu jsem se přistihla, že se lehce nudím. Ale jinak teda všechny klobouky, co mám, smekám před Felicity Huffman! Nevim jak by se to vyjímalo s dabingem, ale její hlas je perfektní, celé jsem jí to do puntíku věřila. Klasa. Jinak děj filmu místy ne moc propracovaný, myslela jsem, že půjde o víc, ale mistrně zahrané. ()

Black1e

Dostalo mě to, Felicity byla naprosto úžasný babochlap, jinak před oběma hereckými výkony smekám..celkově takový strašně sympatický emotivní film, se spoustou hezkých momentů..bere lidi takové, jací jsou, nesnaží se je měnit v něco lepšího, ale respektovat..rozhodně stojí za vidění ()

CHORCHOJ

Krasne zobrazenie odvratenej stranky americkeho zivota vo svojej roznorodosti a slobode.Jednoducho dobry klubovy film nielen pre narocneho divaka, ()

Profík

Velmi dobré road movie se skvělou Felicity Huffman. Jak se říkalo u Tootsie, že Hoffman podal nejlepší ženský výkon, tak tady jeho skorojmenovkyně nijak nezaostává. 80%. ()

KyoroChan

Spojení obou hlavních protagonistů funguje naprosto skvěle. Felicity je opravdu dokonalá. Výborný film! Super jsou vtipné momenty, např. to močení :D ()

18.01.2006

14.12.2005