Transamerika

Transamerica

Drama / Komedie / Dobrodružný / Road movie

USA, 2005, 103 min

Takovy ozehavy tema a proto se asi film nebude libit kazdymu... Ale ja sem to bral proste jako zabavu a nejednou se mi na tvari vykouzlil usmev.. Felicity Huffman to zahrala uplne paradne a ten mladik byl taky vybornej.. Nepusobilo to na me jako takovej ten vyumelkovanej film, ale jako normalni a skutecnej pribeh...(7.8.2008)

Tento film jsem měla tu čest vidět jednou už před několika lety, a mohu říci že i s odstupem času a znalostí toho co se stane, měl pro mě stále své velké kouzlo - ať už kvůli neotřelému příběhu a odvaze dotknout se vážného tématu transexuality, nebo výborným hereckým výkonům (samozřejmě v čele s Felicity Huffman). Příběh muže-ženy, která stojí na prahu své životní proměny v sebe sama, kdy ji náhle jeden telefonát nechtěně hodí do konfrontace s vlastní minulostí, se kterou se ukáže není Bree, alias Steve, úplně vyrovnána. Možná příběh nejde úplně pod povrch a drží se v rovinně road-movie, nicméně kdyby šel, tak by se v něm tvůrci asi utopili a z mého pohledu je dobře, že si tím i ponechal svojí lehce odlehčenou rovinu a neměnil se zbytečně v přílišné drama.(6.2.2013)

Asi nejpodivnější Road Movie, co jsem kdy viděl. Ale námět zajímavej, což o to. Už i ten název se poved. Transsexuál, co vykoupí z kriminálu syna, o kterym ani nevěděl a musí se dostat zpátky na druhej konec Emeriky, aby se dočkal svý operace, kde mu ufiknou Pindíka je přinejmenším story na zamyšlení. Akorát to zpracování je už horší, a občas jsem se vyloženě nudil. Ale jedno se musí nechat - Felicity Huffman bych si s tim chlapem vážně splet!(23.11.2012)

Jedním slovem geniální! Z tohohle filmu mám jen ty nejlepší pocity a tohle bylo přesně to pravé na letní srpnový večer. Film je založen na naprosto úchvatném ději, který mne chytnul a až do závěrečných titulků nepustil. Navíc jsou zde k vidění naprosto brilantní herecké výkony dvou hlavních aktérů. Felicity Huffman je jméno, které jsem před tímto filmem neznal, ale ve své roli byla natolik přesvědčivá, že jsem jí věřil naprosto vše. Prostě geniálně ztvárnila nešťastného muže, kterého dělí od přerodu v ženu už jen jediná operace, před kterou se však stihne na zvláštní cestě seznámit se svým synem. A onoho syna neméně brilantně ztvárnil Kevin Zegers, kterého jsem před tímto filmem rovněž neznal, ale kterému se taktéž jeho role velmi vydařila a který bez debat exceloval. Musím se přiznat, že jsem horečně uvažoval, jestli dát čtyři nebo pět hvězdiček. Ale nepřišel jsem ani na jeden důvod, proč tu jednu hvězdičku odečíst, když na tomhle filmu jsem nenašel ani jedinou chybu, ani jediný nedostatek. A tak dávám maximální hodnocení!(6.8.2008)

----- "Věděla jste, že Pán prstenů je teploušskej film ?" ----- Pozoruhodná road-movie - a možná jediná příležitost. Pro otce, který neměl tušení o existenci svého téměř dospělého syna - a pro syna, který nikdy neviděl vlastního otce ... Drobnější zádrhel nespočívá jenom v tom, že onen zmiňovaný syn není žádný svatoušek - jde především o to, že jeho otec by mu v současné době mohl být spíš matkou. Takový milý malý film - s HODNĚ přesvědčivými herci. Felicity Huffman byla naprosto dokonalá.(14.3.2010)

• - Felicity Huffman musela své scény dokončit o něco dříve kvůli natáčení seriálu Zoufalé manželky (2004). (hellstruck)

• - Felicity Huffman přezdívala svému umělému penisu Andy. (Morien)

• - K výsledné podobě mnoha scén přispěla improvizace. Scéna, kdy Bree a Toby jedou vstříc zapadajícímu slunci, je jednou z nich. Jediným povelem režiséra bylo, aby Felicity Huffman začala dloubat prstem do břicha Kevina Zegerse. (Matty)