poster

Transamerika

 • USA

  Transamerica

Drama / Komedie / Dobrodružný / Road movie

USA, 2005, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • heyda
  ***

  Hmmm...vlastně celkem fajnový filmík, který je sice zaměřený na tématiku transsexuálů, přesto má co říci i běžnému divákovi a to je podstatný. Jako road trip bych to příliš nebral, spíš takové rodinné zobrazení vztahů, starostí a radostí... Výtku bych měl především k některým klišovitým momentům (stopař co krade auto apod.), které působí dost hloupě a zbytečně, naopak pochválit bych chtěl režiséra, že se nebojí ukázat nahého člověka na plátně bez jakýchkoli cenzur. Vím totiž jak jsou v USA na tyto věci citliví, puritáni :-D I díky výbornému songu Travelin Thru, nemůžu jít s hodnocením níž.(21.6.2013)

 • plechulka
  *****

  Tenhle film, po přečtení anotace v tisku, trošku klame tělem - většina asi čeká něco dost jiného a poněkud víc "úchylného" než tenhle v podstatě jednoduchý příběh s jednoduchým poselstvím, že na tom, co kdo má nebo nemá v kalhotách nezáleží. Hlavní "hrdinka" byla tak skvěle zahraná, že jsem teprv z titulků zjistila, o koho kde - a to na Felicity už pár měsíců koukám skoro každý týden! Doporučuji!!!(7.8.2008)

 • Faye
  ****

  Bree zbývá poslední operace a změní se ....z přírodou určeného muže na vysněnou ženu, kterou se vždy cítila. Vše zkomplikuje jeden telefonát, mladý muž hledá pomoc svého otce. Bree nemá odvahu se ke svému otcovství přiznat, vždyť to bylo jenom takové „lesbické“ vzplanutí, ale přesto syna (prostituta) z vězení vyzvedne. Podivná dvojice na společné cestě z New Yorku do Los Angeles. 1 * navíc dávám za naprosto přesvědčivou Felicity Huffman v roli Bree, odhadnout jestli její 23 pár chromozomů je XX nebo XY to bych si netroufla.(3.3.2006)

 • Avalon820
  *****

  Tato chvílemi až absurdní road movie mě ohromila zejména svou bezprostředností i navzdory tomu, s jak nezvyklým tématem pracuje. Je to zkrátka velmi příjemný film, vtipný v jedné chvíli a mrazivý ve chvíli druhé, přičemž si stále udržuje svou přirozenost. A to vše ve zcela precizním podání a s úchvatnou Felicity Huffman, která mi jednoduše vyrazila dech! Ne, není to pro každého, leckdo ohrne nos už po přečtení obsahu. Ale kdo odhodí předsudky bude odměněn. Prvotřídně odměněn.(3.4.2012)

 • deckardx
  ****

  Takovy ozehavy tema a proto se asi film nebude libit kazdymu... Ale ja sem to bral proste jako zabavu a nejednou se mi na tvari vykouzlil usmev.. Felicity Huffman to zahrala uplne paradne a ten mladik byl taky vybornej.. Nepusobilo to na me jako takovej ten vyumelkovanej film, ale jako normalni a skutecnej pribeh...(7.8.2008)

 • - Nápad napsat scénář o transexuálech dostal režisér a scénárista Duncan Tucker při rozhovoru se svou spolubydlící herečkou Katherine Connella, která ho po čtyřech měsících společného bydlení šokovala sdělením, že kdysi byla mužem. (Morien)

 • - Felicity Huffman musela své scény dokončit o něco dříve kvůli natáčení seriálu Zoufalé manželky (2004). (hellstruck)

 • - Filmovalo sa na mnohých miestach v americkom štáte Arizona, a tiež v štáte New York. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace