Transamerika

Transamerica

Drama / Komedie / Dobrodružný / Road movie

USA, 2005, 103 min

Tento film má podle mě dvě výborné věci. Jednak skvělou hudbu a potom hlavně naprosto výbornou Felicity Hoffman, o které jsem si celou dobu myslel, že je to muž a až pohled na obsazení mě vyvedl z omylu.Celý film stojí jen na jejím výkonu a ať mi dámy prominou, možná je Kevin sympaťák, ale to je asi tak všechno.(21.7.2014)

Citlivě zahraný film, na který určitě hned tak nezapomenu. Výborně byly podáné situace, kdy si Bree dávala pozor, ať působí žensky (hlas, intonace, pohyby těla, make-up). A takřka neuvěřitelné bylo, že Bree hrála skutečně žena. Držela jsem jí palce až do konce, svou přeměnu si zasloužila, i když s identitou svého vlastního syna si krutě zahrávala. Vyhrocený byl moment, kdy syn neznalý situace, si to se svým otcem-matkou chtěl rozdat. Pravda bolela hodně, ale věřím, že přebolela a syn ke svému rodiči našel cestu.(29.9.2010)

Nebýt Felicity Huffman, kterou jsem si oblíbil díky seriálu "Zoufalé manželky", asi by mě ani nenapadlo se na tento film podívat. Herecké obsazení totiž dost ovlivňuje mé rozhodnutí film zhlédnout. Konstatuji tedy, že Felicity byla výborná, ale od samotného filmu jsem čekal něco víc. Film mi na road movie připadal krátký. Přestože postavy stihly být vyprofilovány. Co se týče osobních problémů obou hlavních hrdinů, mám na to svůj názor a ten by se jim moc nelíbil. Ikdyž na druhou stranu jejich potřeby toleruji. Stejně jako u homosexuálů, i u transsexuálů, jejich anomálii beru jako nemoc a z tohoto mého přesvědčení mě žádný vědec nevyvede. PS: Pokud je v popisu filmu "komedie", tak potom nevím, jestli jsem dostatečně vyspělý filmový divák, neboť po komedii jsem nevycítil ani stopy. Jinak herecké výkony všech účastněných byly zahrány velmi věrohodně.(27.8.2009)

Na film jsem byla zvědavá hlavně kvůli své oblíbené Zoufalé manželce Lynette - Felicity Huffman, která tady hrála hlavní roli a taky byla nominována na Oscara. Myslím, že by měla velkou šanci, pokud by tohle nebyl neznámý film a nevidělo ho jen pár lidí. Však ani neměl premiéru v českých kinech... Ale což, Felicity tu hrála roli myslím hodně náročnou a ještě víc mě utvrdila v tom, že je dobrá. Film se dotýká velice ožehavého tématu - transsexuality, což je třeba u mě plus. Je to něco nového a neobvyklého. Příběh se mi taky líbil, přinejmenším byl hodně zajímavý. Takže asi tak... Není to prostě nic komerčního a byla bych ráda, kdyby ho vidělo více lidí, určitě si to ten film zaslouží.(26.6.2013)

Tenhle film, po přečtení anotace v tisku, trošku klame tělem - většina asi čeká něco dost jiného a poněkud víc "úchylného" než tenhle v podstatě jednoduchý příběh s jednoduchým poselstvím, že na tom, co kdo má nebo nemá v kalhotách nezáleží. Hlavní "hrdinka" byla tak skvěle zahraná, že jsem teprv z titulků zjistila, o koho kde - a to na Felicity už pár měsíců koukám skoro každý týden! Doporučuji!!!(7.8.2008)

• - První film produkovaný bratry Weinsteinovými po opuštění Miramaxu. (Matty)

• - Postava, kterou hraje Felicity Huffman, se jmenuje Bree, což je také jméno jedné z postav ze seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004), kde Felicity hraje jednu z hlavních rolí. (Tristaver)

• - K výsledné podobě mnoha scén přispěla improvizace. Scéna, kdy Bree a Toby jedou vstříc zapadajícímu slunci, je jednou z nich. Jediným povelem režiséra bylo, aby Felicity Huffman začala dloubat prstem do břicha Kevina Zegerse. (Matty)