Alfréde, Alfréde!

• Československo Alfréde, Alfréde! (více)

Alfrédovi vlastně ani nic moc nechybělo. Měl dobrou práci v bance, veselého přítele, s kterým vyrážel v neděli na hory a občas na večeři, a doma klid s tatínkem, který umí báječně vařit. Jenže tak už je to na světě zařízeno, že ženské půvaby probudí třeba i mrtvého, takže ani plachý Alfréd (ve vynikajícím podání Dustina Hoffmana) nezůstal ušetřen. Jak by také ne. Půvaby Marie Rosy (v podání Stefanie Sandrelliové) jsou nevšední a když taková dívka projeví zájem o někoho, kdo si netroufá ji ani oslovit, je neštěstí hotové... Zkušený italský režisér a herec Pietro Germi, z jehož bohaté filmografie známe především "Rozvod po italsku" s Marcellem Mastroianim a "Svedená a opuštěná" se Stefanií Sandrelliovou, jež je ostatně hvězdou většiny Germiho úspěšných komedií, natočil film "Alfréde, Alfréde!" v roce 1972, tři roky před svou smrtí. Poslední komedii Moji přátelé už natočit nestihl a režii za něj musel převzít Mario Monicelli. Jako v obou zmiňovaných komediích, i v této poslední jde o věčné vztahy mezi mužem a ženou, v nichž nikdy nenastane klid zbraní, protože jinak by bylo po lidském rodu veta. Ale překážky, předsudky a všelijaké instituce, které si vymysleli sami lidé, aby si tento věčný boj ještě více zkomplikovali, stojí za trochu nadhledu a pousmání. A to je žánr, který Germi umí dokonale. V tomto případě za vydatné pomoci Dustina Hoffmana a Stefanie Sandrelliové v hlavních rolích. (oficiální text distributora)

pakobylka

Drazí chlapci a chlapi: Pokud máte před svatbou, dívejte se obzvláště pozorně !!! Jestliže vás ani TENHLE zážitek neodradí od zamýšleného závažného kroku, pak vám není pomoci. A hlavně si po čase nechoďte stěžovat, že vás nikdo nevaroval … Snímku by možná neuškodilo, kdyby v některých okamžicích mírně ubral plyn a nezacházel až do takových extrémů - 3,5* ()

Juto

Film je zábavný, ale nie veľmi logický. Z niekoľkých rande s vysokooktánovou, sexuálne znevýhodnenou talianskou priateľkou by sa dalo predpokladať, že hoci vzťah môže byť na krátky čas vzrušujúci, uvažovať o manželstve by bolo hlúpe. Zvyšok filmu nám ukazuje dôsledky veľmi zlého rozhodnutia. Vtipné na začiatku filmu, ale v tej druhej polovici už nie dostatočne. 6/10 ()

hans500

Nadprůměrně dobrá komedie od režiséra Pietra Germiho (Rozvod po italsku), slušný scénář, dostatek humoru, přiměřená stopáž, ale především herecké obsazení v čele s Dustinem Hoffmanem. ()

bubun

"Kde jsi? Co děláš?" - "Sedim na hajzlu a seru!" To je celá jedna hvězdička. Jinak je to dost slabej film. ()

farmnf

Dustin Hoffman šikanován Stefaniou Sanderli! No takové něco si mohl vymyslet akorát Pietro Germi. 2 roky před svou smrtí točí génius vztahů muž-žena tuto komedii, která se jakoby nesměle rozjíždí, ale pak je to masakr. Nenajdete tam takový brilantní humor ala Svedená a opuštěná, je to spíš tragedie s roztaženou hubou. Film je perfektně zahraný, ta myšlenka je skvělá i když chvílemi děsivá " Já ji nenávidím....Proč udělali tuhle věž?... Další den jsem se pokusil jít dál... byl jsem v baru...byl jsem na svobodě!". Jakoby Pietro chtěl celému světu říct: Milovali jste tuto hrdinku mých filmů ale teď se dozvíte pravdu. Je to mrcha, která žere rybí hlavy, pobíhá po bytě v kalhotkách a buzeruje služebné. Souložit s ní musíte právě od 10.30 kdy má zvýšenou plodnost. Zničila Dustina Hoffmana a zničí i vás. Taková je Stefania! Anebo to myslel jinak? Zeptejte se ho až zhebnete. ()

Brandon

První půlka s citovou ostrostřelkyní a manipulátorkou Marií Rosou svižně sype. V druhé trofej "Alfréd" a manželství už ale drobet ztrácí dech. P.S. Nooo, vypečenej dárek od Hančí 3,5* ()

pursulus

Svedený Pietro.¬         Tentokrát se Pietro Germi, italský režisér úspěšných dobových komedií, nechal příliš svésti představou, že vyhledávaný kalifornský herec Dustin Hoffman v hlavní úloze bude i zárukou celkové kvality snímku. Ano, Hoffman táhne celé dílo, ale nikoli k mimořádně dobré komedii, zachraňuje ji před přílišnou trapností mající původ v přemíře nadsázky obracející komedii k pouťovému představení. Tentokrát se tedy scénář panu Germimu zrovna moc nepovedl (Germi je všech svých dobrých komediích režisérem i scénáristou). Hudba Carla Rusticheliho (provázející snad všechny Germiho komedie) je tradičně skvělá a vhodná a s spolu s výkony herců a režií zachraňuje co se dá na "nadsázkovém" scénáři.¬                 Ve srovnání s jinými Germiho snímky, jako "Rozvodem po italsku (1961)" s výborným M. Mastroiannim, mimořádně podařenou "Svedenou a opuštěnou (1964)" či povídkovým snímkem "Dámy a pánové (1966)" je "Alfréde, Alfréde (1972)" dílkem zřetelně nejslabším, které hodnotím pouhým průměrem, což znamená — zaokrouhlujeme-li správně při sudé číslici směrem dolů — zisk dvou hvězdiček. ()

Seti

Po shlédnutí mě napadají jen dva citáty : "Hlavně se nežeňte volové!"- kapitán Sobota, a "Vyser se na ní, na krávu! Žádná ženská za to nestojí!"- vojín Voňavka. :-)))) ()

Billie777

Další skvělá italská komedie, která nenudí a zabaví. Výborný Dustin Hoffman i jeho dvě krásné kolegyně, Stefania Sandrelli a Carla Gravina a vtipné Afrédovi komentáře jsou jako třešinka na dortu této super komedie. ()

everlong

Alfréde, Alfréde! je typická italská komedie. Hoffman tradičně skvělý, příběh vcelku zajímavý, ale na to, že se jedná o komedii, tam zas toho vtipu tolik nebylo. Kromě několika dost dobrých momentů (jako zde již citovaná část : "Kde jsi? Co děláš??" - "Sedím na hajzlu a seru!!!" ) je to tak trošičku nuda. A ještě si musím rýpnout do českého dabingu...nic proti Vetchému, jako herce ho mám ráda, ale tady mi na Alfréda nějak moc neseděl a dabérka šílené manželky mě, s prominutím, s*ala po celou dobu filmu. ()

Yardie

Slabších 70%. Čekal jsem trošku více, resp. asi trošku jiného. Čekal jsem komedii, kde se zasměju. Nicméně, tady k vyloženému zasmání nic moc nebylo - snad jen ta památná hláška - Kde jsi miláčku? Jsem na .....!!! To jsem se fakt zasmál. Jinak tam toho moc k smíchu nebylo. Občas pousmání, ale spíše kroucení hlavou nad tím, co všechno Alfréd snese. Nevěděl jsem, jestli ho mám litovat a nebo ho zabít. Mít takovou ženskou doma, tak letí ven jak tryskáč. Ale hold, byl to dobrák... Závěr mě trošku zklamal, čekal jsem, že se dozvím, jak to s ním dopadlo a jestli napodruhé vybral dobře nebo to skončilo úplně stejně jako prvně. Ani ten dabing mi nějak nesedl. Vetchý mi k Hoffmanovi nesedí. Celkově i přes mé výtky mě film celkem bavil a byl jsem napnutý, jak to dopadne a co se stane. Ale mohlo to být každopádně lepší. Za zmínku stojí také precizní Hoffmanův výkon. Howgh! ()

waits

Hoffman ve svych zacatcich: jako obvykle vyborny, jeho prvnich zhruba patnact filmu jsou temer bez vyjimky paradni. Po prvnim shlednuti jsem nijak nadseny nebyl, ale bylo to spis unavou pri pulnocni projekci, pri druhem pokusu ,musim hodnoceni zvednout. Prvni pulka by se dnes mela poustet pulce muzske populace, aby na tomto krasnem prikladu backoriady videla, ktere varovne priznaky plachy Alfred u sve snoubenky prehledl. Nekolik zbylym machum v ceske kotline muselo pri Hoffmanove vete "Dostal jsem na nedelni vylet propustku" upadnout u televize pivo na zem. Pripadny je cesky dabing (Vetchy, Travnicek, Balzerova). "Kde jsi milacku? Na ha..lu. Se.u":) ()

ddf76

Nic svetoborneho. Prumerna komedie s par dobrymi momenty. Sice tu hraje Hoffman, ale ten tuto komedii nezachrani. ()

gonga

Svěží a příjemný film, který mě potěšil v jednom hnusném zimním dni. A český dabing se opět skvěle povedl, Ondřej Vetchý a Eliška Balzerová, oba vynikající." Kde jsi? Co děláš??" - "Sedím na hajzlu a seru!!!" ...to jsem se poprskal kafem. ()

charmin

Tento film by si mali pozriet asi vsetci, co ocakavaju od filmu vecne znamu tematiku SEX A HUMOR. Dustin Hoffman - zasmiala som sa, nielen na tom ako vyzeral ;) ()

Anayka

Jak nesnáším komedie, tak tahle mě naprosto dostává a mohla bych ji vidět znovu a znovu. Nejlepší scéna? "Sedím na hajzlu a seru!" ()