Reklama

Reklama

Dámy a pánové

  • Itálie Signore & signori (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Pietro Germi volně navázal na své předchozí úspěšné satiry Rozvod po italsku a Svedená a opuštěná. Děj tří samostatných povídek tentokrát přenesl z jižanského prostředí do severoitalského městečka Trevisa a žánr vyhranil směrem ke komedii pohlaví a frašce. (NFA)

Recenze (6)

Flego 

všechny recenze uživatele

Distribútor zrejme nevidel tento film, lebo sa nejedná o samostatné poviedky. Celý film je o skupinke mužov a žien, ktorí sa navzájom poznajú a prežívajú svoje príbehy. Pietro Germi pokračuje vo svojej satirickej kritike ( po Rozvode a Zvedenej ) vysmieva sa z ľudských vlastností, falošnej morálky a pokrytectva. Robí to filmársky zdatne a neuveriteľne zábavne. Herecké obsadenie nie je super hviezdne, ale práve neopozerané tváre dodávajú silnejší malomeštiacky aspekt. Film bežal v našich kinách v roku 1968. Prvý komentár. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Itálie na plné kule. Ukřičené, rozvášněné minipříběhy spojené jedním hlavním. Ani přes skvělý dabing mě to nebavilo. Asi tomu dám druhou šanci. EDIT: to propojení postav představených v prvním příběhu i ve zbylých dvou krásně funguje, jste obyvateli městečka hodně jich už znáte... společenská kritika pranýřující především pokrytectví a tradiční roli církve (byť se o ní nemluví) v manželství. Vynikající Cupák, Řanda a desítky dalších. Hodnocení ale neměním, tohle by uspalo slona. ()

Reklama

Reklama