Julie je osmnáctiletá středoškolačka, která žije s babičkou a má spoustu starostí, jak se vyrovnat se ztrátou rodičů a svými teenagerskými problémy. Tvrdí hoši ze speciální tahle drsná školní parta nijak neimponuje - takže má o další problémy postaráno. Ale babička odjíždí v pravý čas a s Julií teď bude dočasně sdílet společnou domácnost dávný přítel jejího mrtvého otce, zdánlivě subtilní Japonec Miyagi. Starý drobný pán má sice trochu problémy s angličtinou, ale v očích zvláštní jiskru a v každém malíku klasickou vysokou školu karate. A Julie má slibný karatistický základ, velkou chuť dále se zdokonalit a vcelku oprávněný pocit, že by se ji vylepšení bojového stylu mohlo někdy v blízké budoucnosti hodit. A protože je zrovna na čtrnáct dnů podmínečně vyloučená ze školy, rozhodne zkušený Miyagi, že nejlepším místem, kde by se mohla znovu "nalézt", je klášter, v němž mniši pěstují tradiční filozofii Zen a bojová umění. Zdá se, že nazpět se vrací už poněkud jiná dívka, ale staré problémy nadále přetrvávají. Duganovi drsňáci si prostě nedají pokoj, a když si v přístavu podají jejího přítele Erica, rozhodne se Julie, že čerstvě nabyté znalosti ověří v praxi. Její zápas, stejně jako závěrečné střetnutí Miyagiho s agresivním Duganem, dopadne přesně podle Japoncovy moudré poučky: boj není dobrý, vždy se při něm někomu něco stane... (oficiální text distributora)

Gig

Mijagi je stále ten starý dobrý učitel. Jenže on sám to nezachrání. Trojka celý příběh už dohlodala a tak se muselo přijít s novým větrem a to holčinou, co vyměnila mladého. O něco lepší než trojka, ale už toho bylo prostě moc. ()

vodkasesemte

Tak jsme se přeci jenom dočkali. Niméně na Hilary se dá aspon dívat.  In the past we have had external enemies. Now the enemy is in our country. Nemáš ponětí. I never think about the future. What are you doing next month? Dont know. What are you doing next week? Dont care. What are you doing in the next five seconds? I m gonna make you promise me that you wont tell anybody about the hawk. Very sorry, Miyagi apologise. A boy is easier. Just forget about it, okay? To pujde dost těžko. Ambitions without the knowledge is like boat in dry land. Teach me? Look at you you cant even speak English! Něco mi říká, že to bude mnohem lepší než předešlý dva díly dohromady, bez ohledu na hodnocení. Jump into tiger position. I just reacted. Answer only important when ask right question. Miyagi take four homework paper payment one karate lesson. No way, no teach. First we wax the car. This hand wax on, this hand wax off. This new kind karate. Very much fun. Sun is warm, grass is green. Everything work out. Sayonara. Why break boards? What boards do to you? That kind stuff no teach you how to conquer anger. I was trying to feed Angel. Rather you act like angel. Miyagi ready to listen long story. Look at my dog. You turned him into a damn chicken. Já bych mu narval šroubovák do hlavy. A pak tobě. Sometime animal have more sense than human. Fighting not good. Somebody always get(s) hurt. Anything try first time impossible. When you have full respect for self, respect for others, that answer come. Negative action cause suffering and pain. So therefore is nothing ever killed. Už zas (11/17)? Must open senses wider. Tvl, to je komedie. Just monks having good time. Never trust spiritual leader who cannot dance. Why need belt? So everyone knows I m good. Okay, I confess. I killed a spider in my bedroom, but it was an accident. Toho švába bach sežral, když vidím ty porce. Its the first cake I m ever gonna eat with chopsticks. Blow candle, make wish. If master small thing, anything become possible. Let wind touch bird. All things possible. 12/9 (čísla za oknem) True strength come from inside. Time to put your lights out (pujdeš spát dřív, sráči). You kicked some butt. Somebody always gets hurt. ()

brasek odpad!

Naivné dobrodružstvo... film mal podľa očakávania autorov sláviť úspech vďaka predchádzajúcim Karate Kidom, ovšem sa trocha prepočítali. Choreografia kumite je taká detinská a priehľadná, že tento film si môže podať ruku s inými výkvetmi filmového priemyslu, ktoré už dávno zapadli prachom. ()

PanPyzamo

Nechápu, proč tohle vzniklo. Jestli to měla být verze pro holky nebo co. Nevím. Bylo to ale naprosto zbytečné. Začnu ale tím dobrým. Sérii Karate Kid žeru a viděl jsem celou trilogii a mám za sebou i seriál Cobra Kai, tak jsem se nakonec pustil i do tohoto, abych to měl kompletní. Sice nelituji, protože jsem zas mohl vidět pana Miyagiho, což sice bylo fajn, ale to je asi tak vše. Příběh byl za mě dost o ničem. Lokace taky nic extra, ačkoliv klášter byl podle mě furt záživnější než Okinawa, ale i tak nic moc. Já to prostě nechápu. Beru to, že šlo o pouhé dojení značky a chtělo se zkrátka ještě něco ze série vydělat. Tohle bylo tak zbytečné. Za mě špatný film, který nedoporučuji a to ani fandům série. 3/10 ()

Logicomix

To mě jednou napadlo podívat se na mladou Hilary Swank a vybral jsem si asi nejhorší možnost – totiž film Nový Karate Kid. Ten je opravdu špatný. Od strašlivé hudby, přes chyby ve střihu až po naprosto strašné „bojové scény“. Místy to vypadá jako parodie, ale těch záměrně parodických scén je málo, a zbytek je nechtěná sebeparodie. Jestli chcete vidět mladou Hilary, volte jinak. ()

Mirabony

Ty dvě hvězdy dám pro Hilary Swank, protože byla opravdu šlank 👍 ale jinak oproti klasickýmu Karate Kidovi to bylo špatný ()

Vonter

V rámci žánru je Nový Karate Kidanec velice příjemně koukatelný film, v čele se sympatickou skvadrou kladných hrdinů. Karate je tu zaplaťpánbůh jen jako nutný doplněk, jelikož bojové výkony Hilary jsou mírně řečeno úsměvné, ale herecky je film zvládnutý velice slušně a jde především o duchhovno nežli rvačku. Až na pár trapnějších pasáží a řekněme hodně rozporuplný závěr, pohodových oldschoolových 103 minut. 3 a 1/2*. ()

Karate Kid hlásí comeback

Karate Kid hlásí comeback

07.08.2017

Ralph Macchio se po 28 letech vrátí do role Daniela LaRussa, jehož určitě znáte jako Karate Kida ze tří filmů z osmdesátých let. V roce 1994 vzniknul spin-off Nový Karate Kid s Hilary Swank a před… (více)