Nový Karate Kid

Nový Karate Kid

Akční / Sportovní / Drama / Romantický

USA, 1994, 103 min

• misterz

Jeden zo snímkov, ktoré si človek pozrie iba z nutnosti. Miestami to bolo tak trápne, že sa mi mimovoľne privierali oči. Ku koncu som prišiel k nečakanému záveru, a síce, že vlastne som už film kedysi videl, ale totálne som naň zabudol. To je aj hlavná charakteristika filmu - úplne zbytočné a ľahko zabudnuteľné. Strata času, dve hviezdy pre H. Swank, holt, každý musel nejak začínať, z tohto pohľadu je pre ňu umelo naťahovaná trápna epopeja s malinkým Miyagim celkom dobrá voľba, napr. taký Stallone to mal v začiatkoch podstatne ťažšie :). 30/100(18.4.2015)

Napriek všetkým tým klišé (zmena problematického puberťáka na hrdinu, ázijský učiteľ karate, putovanie na posvätné miesto, nechutný tréner - záporák so žiakmi, ponaučenia...) celkom príjemný oddychový film. Samozrejme, na pôvodnú trilógiu to nemá, no aspoň snaha bola. Z pozitív spomeniem Hillary Swank, vtipné momenty, atmosféru a zopár dobrých scén (zen bowling bol super). Nuž, nastal čas si znova pozrieť trilógiu.(15.8.2013)

Příjemná vzpomínka na doby dávno minulé, kdy byl pan Myiagi hrdinou našich VHSek. Odrostlý, a poněkud prkenný Daniel-san byl nahrazený skvělou Hilary Swank. Samozřejmě, místy je to opravdu hloupé, bojových scén není moc a ani nejsou nic extra, navíc mi vadilo, že byly vyvolávány většinou dost 'uměle'. Na druhou stranu, nebylo to výrazně horší než předchozí díly a byla celkem legrace, třeba mniší z kláštera tančící na Cranberies neměli chybu. :)(26.4.2015)

• Dever

Soundtrack Bill Conti: 1. The Next Karate Kid (:24) ,2. Regiment of Heroes (1:24) ,3. Julie Storms Out (3:15) ,4. Cops Chase Julie (1:09) ,5. Trainyard Emotions (2:15) ,6. 3M1 (2:10) ,7. The Pizza Guy (:31) ,8. Julie and Miyagi (3:03) ,9. Julie's Fight (3:50) ,10. Monk Headquarters (1:26) ,11. Dining With Monks (2:51) ,12. Julie-san Satori (2:25) ,13. Training Montage (2:10) ,14. Zen Archery (1:44) ,15. Welcome Home, Julie (:43) ,16. Rooftop Fight (1:04) ,17. Angel Flies (3:18) ,18. The Monks Arrive (1:48) ,19. Miyagi Tears (1:33) ,20. Bowling For Monks (1:04) ,21. The Alphas Drop In (:54) ,22. The Alphas Clobber Eric (3:14) ,23. Julie Fights (3:42) ,24. Miyagi's Big Fight (3:35) ,(7.5.2011)

• Claude Speed

Tak tohle byl teprve krok mimo. Rozhodně nejhorší díl z celé tetralogie, který je paradoxně lépe hodnocený než obstojný třetí díl. Došlo sice k zajímavému ozvláštnění, že byla do titulní role obsazena dívka, ale dovedl jsem si představit minimálně deset hereček, které by se tam hodily víc než Hilary Swank. A ani jsme se nedověděli, co se vlastně stalo s Dannym nebo s obchodem s bonsajemi. Karate jde hodně stranou, film nemá žádný cíl, kterým by směřoval, Pat Morita akorát napravil drzé děcko, ale na tohle téma vzniklo plno jiných projektů, tak proč to tahat sem?. Dvě hvězdy vyloženě pouze za pár situací, u kterých jsem se od srdce zasmál, a samo sebou za skvělého mentora. Zbytečný film, který nemá smysl vidět.(2.1.2015)

• - Akční režii měl na starost Michael B. Louis. (Epistemolog)

• - Pan Miyagi (Pat Morita) se objevil ve všech filmech této série. (Lajty)

• - Herečka Hilary Swank byla jedna z pěti set uchazeček o hlavní roli. (Epistemolog)