Nový Karate Kid

Nový Karate Kid

Akční / Sportovní / Drama / Romantický

USA, 1994, 103 min

• tron

„Nepotrebuje hračky. Potrebuje zvieraciu kazajku.“ Mnohí asi ani nevedia, že to existuje. Ale existuje. Okrem (polo?)kultovej trilógie s Ralphom Macchiom (a remaku s Jackiem Chanom) existuje aj "alternatívna" štvorka, na ktorú už Ralph nemal nervy a tak ho nahradila vtedy začínajúca Hillary Swank. A samozrejme Pat Morita nemal čo robiť a tak si zopakoval rolu mentora Miyagiho, lebo šak prečo nie, že. Inak zostalo všetko pekne krásne po starom, ibaže problémového chlapca nahradilo problémové dievča, dajte im niekto Oscara za originalitu. Ani hŕstka lepších nápadov (šíp, zlosyn Michael Ironside) z toho nerobí aspoň priemerný film. "Stará" atmosféra je preč a na jej miesto prišli kraviny. Keby v tom nehral Morita, dám nekompromisných 20%. Ale hral. Fádne, matné a nezaujímavé.(25.4.2009)

• misterz

Jeden zo snímkov, ktoré si človek pozrie iba z nutnosti. Miestami to bolo tak trápne, že sa mi mimovoľne privierali oči. Ku koncu som prišiel k nečakanému záveru, a síce, že vlastne som už film kedysi videl, ale totálne som naň zabudol. To je aj hlavná charakteristika filmu - úplne zbytočné a ľahko zabudnuteľné. Strata času, dve hviezdy pre H. Swank, holt, každý musel nejak začínať, z tohto pohľadu je pre ňu umelo naťahovaná trápna epopeja s malinkým Miyagim celkom dobrá voľba, napr. taký Stallone to mal v začiatkoch podstatne ťažšie :). 30/100(18.4.2015)

Čtvrtý a zatím nejlepší díl KK. Jednak protože toho otravného neherce Ralpha Maccaciho nahradila Hilary. Je to také více komediální, parta mnichů a celá epizoda v kláštěře je již spíše komedie. Také se více šetří "karatistickými" scénami, což je v případě KK dobře. A Pat Morita se s námi loučí, jeho moudra vyznívají v tom nejlepším světle a v dobře načasovaných chvílích uplatní své nejlepší kousky z minulých dílů - kromě chytání much tyčinkami, ale nebojte, taky si zde něco chytí.(16.5.2017)

• Logicomix

To mě jednou napadlo podívat se na mladou Hilary Swank a vybral jsem si asi nejhorší možnost – totiž film Nový Karate Kid. Ten je opravdu špatný. Od strašlivé hudby, přes chyby ve střihu až po naprosto strašné „bojové scény“. Místy to vypadá jako parodie, ale těch záměrně parodických scén je málo, a zbytek je nechtěná sebeparodie. Jestli chcete vidět mladou Hilary, volte jinak.(10.3.2016)

Příjemná vzpomínka na doby dávno minulé, kdy byl pan Myiagi hrdinou našich VHSek. Odrostlý, a poněkud prkenný Daniel-san byl nahrazený skvělou Hilary Swank. Samozřejmě, místy je to opravdu hloupé, bojových scén není moc a ani nejsou nic extra, navíc mi vadilo, že byly vyvolávány většinou dost 'uměle'. Na druhou stranu, nebylo to výrazně horší než předchozí díly a byla celkem legrace, třeba mniší z kláštera tančící na Cranberies neměli chybu. :)(26.4.2015)

• - Pan Miyagi (Pat Morita) se objevil ve všech filmech této série. (Lajty)