Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Julie je osmnáctiletá středoškolačka, která žije s babičkou a má spoustu starostí, jak se vyrovnat se ztrátou rodičů a svými teenagerskými problémy. Tvrdí hoši ze speciální tahle drsná školní parta nijak neimponuje - takže má o další problémy postaráno. Ale babička odjíždí v pravý čas a s Julií teď bude dočasně sdílet společnou domácnost dávný přítel jejího mrtvého otce, zdánlivě subtilní Japonec Miyagi. Starý drobný pán má sice trochu problémy s angličtinou, ale v očích zvláštní jiskru a v každém malíku klasickou vysokou školu karate. A Julie má slibný karatistický základ, velkou chuť dále se zdokonalit a vcelku oprávněný pocit, že by se ji vylepšení bojového stylu mohlo někdy v blízké budoucnosti hodit. A protože je zrovna na čtrnáct dnů podmínečně vyloučená ze školy, rozhodne zkušený Miyagi, že nejlepším místem, kde by se mohla znovu "nalézt", je klášter, v němž mniši pěstují tradiční filozofii Zen a bojová umění. Zdá se, že nazpět se vrací už poněkud jiná dívka, ale staré problémy nadále přetrvávají. Duganovi drsňáci si prostě nedají pokoj, a když si v přístavu podají jejího přítele Erica, rozhodne se Julie, že čerstvě nabyté znalosti ověří v praxi. Její zápas, stejně jako závěrečné střetnutí Miyagiho s agresivním Duganem, dopadne přesně podle Japoncovy moudré poučky: boj není dobrý, vždy se při něm někomu něco stane... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (43)

Milodar 

všechny recenze uživatele

Čtvrtý a zatím nejlepší díl KK. Jednak protože toho otravného neherce Ralpha Maccaciho nahradila Hilary. Je to také více komediální, parta mnichů a celá epizoda v kláštěře je již spíše komedie. Také se více šetří "karatistickými" scénami, což je v případě KK dobře. A Pat Morita se s námi loučí, jeho moudra vyznívají v tom nejlepším světle a v dobře načasovaných chvílích uplatní své nejlepší kousky z minulých dílů - kromě chytání much tyčinkami, ale nebojte, taky si zde něco chytí. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Jeden zo snímkov, ktoré si človek pozrie iba z nutnosti. Miestami to bolo tak trápne, že sa mi mimovoľne privierali oči. Ku koncu som prišiel k nečakanému záveru, a síce, že vlastne som už film kedysi videl, ale totálne som naň zabudol. To je aj hlavná charakteristika filmu - úplne zbytočné a ľahko zabudnuteľné. Strata času, dve hviezdy pre H. Swank, holt, každý musel nejak začínať, z tohto pohľadu je pre ňu umelo naťahovaná trápna epopeja s malinkým Miyagim celkom dobrá voľba, napr. taký Stallone to mal v začiatkoch podstatne ťažšie :). 30/100 ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Otravu-san konecne nahradila nejaka sexica-san a rozhodne to nedopadlo tak zle ako tu niektori pisu. Podla mna to je rovnako naivne a blbe ako tie lepsie predosle diely. Prva polovica sa mi pacila dokonca natolko, ze som rozmyslal aj o tretej hviezdicke. Ale od navstevy klastora to zacalo byt stale trapnejsie a finale je az prilis beckovo hlupe. Skoro jak cela trojka. Vlastne som ani nepochopil o co Ironsideovej postave islo. Asi bol zly lebo si to proste vymyslel scenarista. Minimalne o triedu horsie su hlavne bitky a ani ten finalny kop sa na ten legendárny z jednotky vôbec nechytá. S odstupom casu ma potesilo vidiet mladeho Gogginsa, ktoreho som v dobe vzniku filmu nepoznal. Takze ako celok je to za 2* a znova si uz tuto seriu nezopakujem, ale ak by som si musel vybrat jeden diel na repete, tak by to bol tento kvôli mladuckej Hilary Swank. 4/10. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Nepotrebuje hračky. Potrebuje zvieraciu kazajku.“ Mnohí asi ani nevedia, že to existuje. Ale existuje. Okrem (polo?)kultovej trilógie s Ralphom Macchiom (a remaku s Jackiem Chanom) existuje aj "alternatívna" štvorka, na ktorú už Ralph nemal nervy a tak ho nahradila vtedy začínajúca Hillary Swank. A samozrejme Pat Morita nemal čo robiť a tak si zopakoval rolu mentora Miyagiho, lebo šak prečo nie, že. Inak zostalo všetko pekne krásne po starom, ibaže problémového chlapca nahradilo problémové dievča, dajte im niekto Oscara za originalitu. Ani hŕstka lepších nápadov (šíp, zlosyn Michael Ironside) z toho nerobí aspoň priemerný film. "Stará" atmosféra je preč a na jej miesto prišli kraviny. Keby v tom nehral Morita, dám nekompromisných 20%. Ale hral. Fádne, matné a nezaujímavé. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Bill Conti: 1. The Next Karate Kid (:24) ,2. Regiment of Heroes (1:24) ,3. Julie Storms Out (3:15) ,4. Cops Chase Julie (1:09) ,5. Trainyard Emotions (2:15) ,6. 3M1 (2:10) ,7. The Pizza Guy (:31) ,8. Julie and Miyagi (3:03) ,9. Julie's Fight (3:50) ,10. Monk Headquarters (1:26) ,11. Dining With Monks (2:51) ,12. Julie-san Satori (2:25) ,13. Training Montage (2:10) ,14. Zen Archery (1:44) ,15. Welcome Home, Julie (:43) ,16. Rooftop Fight (1:04) ,17. Angel Flies (3:18) ,18. The Monks Arrive (1:48) ,19. Miyagi Tears (1:33) ,20. Bowling For Monks (1:04) ,21. The Alphas Drop In (:54) ,22. The Alphas Clobber Eric (3:14) ,23. Julie Fights (3:42) ,24. Miyagi's Big Fight (3:35) , ()

Galerie (36)

Zajímavosti (4)

  • Akční režii měl na starost Michael B. Louis. (Epistemolog)
  • Pan Miyagi (Pat Morita) se objevil ve všech filmech této série. (Lajty)

Reklama

Reklama