Dlouhé horké léto (TV film)

Long Hot Summer, The

Drama / Romantický

USA, 1985, 2x100 min

To leto bolo naozaj long, lebo 200 minút je celkom palba. A bolo aj hot, lebo Don bol neustále do pol pása vyzlečený, nehovoriac o tom, že jeho obnažené telo sa lesklo od potu. Asi jediný sa v tom filme tak výrazne potil. Ale sebavedomého frajera so zlou povesťou a dobrým srdcom, ktorý to vie so ženami, ale aj s mužmi, a ktorému je krivdené, dal dobre. Myslím, že toto je celkom vydarená rodinná sága Varnerových, kde sa nájde všetko ... peniaze, moc, dobabrané rodinné vzťahy, vražda, krivda, podpaľačstvo, ale aj láska. 3,5* (Filmová výzva 2017 - hanagi)(16.12.2017)

Musím přiznat, že léto, ač zůstává dlouhé a horké, přece jenom s přibývajícími roky ztrácí část svého žáru - a není už takovou absolutní peckou jako kdysi. Přesto dokáže spolehlivě zahřát - skrývá se v něm víc než jen originální a napínavá kriminální zápletka přitažlivě zkombinovaná s romantickou linií. A Don Johnson v nezapomenutelné roli Bena Quicka, muže se špatnou pověstí, je pořád tím chlapem, kvůli kterému bych lehce ztratila hlavu. Objektivně vzato by to měly být spíš silné 4* nežli slabších 5*, ale tentokrát jsem se rozhodla objektivitu poslat k šípku, protože jsem právě prožila velmi milé a svým způsobem intimní setkání s hrdiny příběhu, který se mi před lety vryl hluboko do paměti - a taky do srdce.(18.9.2010)

Výborná televizní záležitost, která snese beze zbytku měřítka filmového zpracování. Don Johnson se tady vydal z toho nejlepšího, co se v něm nachází, a že toho není málo. Škoda, že svůj talent poměrně rozmělňoval v různých průměrných šarádách, které prošumí a zmizí beze stopy. Tento film je naprosto srovnatelný s verzí z roku 1958, a přestože jsem se bál soupeření Dona s téměř vždy vynikajícím Paulem Newmanem, zjistil jsem, že nebylo čeho. Žádné kopírování neproběhlo a od pěti * v mém případě dělí toto zpracování opravdu jen kousek. I za Jasona Robardse minimálně 85%.(22.4.2010)

Nádhera tenhle film. Skvělé přestřelky mezi Benem a Noel. Tenhle film je pro mě lepší než původní z 58 a to mám Paula ráda. je to filmem. Lépe vystihuje vztahy..... je tak nějak srozumitelnější. Škoda, že Noel nezatraktivnili o kousek víc, je ostrovtipná, tvrdohlavá,krásně svá, ale na ne příliš hezká. Přesto je to pro mě překrásný film, ke kterému se ráda vracím. :-)(11.2.2016)

Ačkoliv televizní verze má atmosféru, jejíž absenci jsem nedávno vyčítal filmové adaptaci, stopáž je opravdu jen pro trpělivé a hodí se spíš na dvě víkendové letní horké noci. Don Johnson dělá všechno pro splnění fantazií divaček, o jeho mužnost se dbá v každém záběru. Ale co muži, kteří se musí spokojit s půvabnou Cybill Shepherd, zatímco hlavní postavu ztvárňuje kaktus Judith Ivey. Benovi, Eule i Noel je přes třicet, což nevadí jen v případě Dona, ve filmu se však deklaruje, že ženám ještě není třicet, a tahle lež je sakra vidět. Objektivně je film na tři a půl, ale za jižanské moskyty a bažinky přidávám. Původní verzi ale stavím o něco výše, byť není tak horká. Dobrý dabing Petra Kostky i Svatopluka Skopala.(27.4.2014)