Dlouhé horké léto (TV film)

Long Hot Summer, The

Drama / Romantický

USA, 1985, 2x100 min

Mám pocit, že tohle jsem snad viděla v ČT ještě za socialismu (Jak se to do ČSSR dostalo?) v dvoudílné podobě. Ve srovnání s ostatní tvorbou, kterou ČT tehdy nabízela, to bylo hotové zjevení. Po x-letech jsem znovu shlédla a konstatovala, že atmosféra pořád funguje. Objektivně by to bylo spíš na 3 hvězdy, jednu přihazuji z nostalgie a také za výborný scénář. Škoda toho nepříliš zajímavého televizního zpracování a poněkud úsměvné snahy tvůrců svlékat zpoceného hlavního hrdinu při každé vhodné i nevhodné příležitosti do půl těla. :)(1.5.2015)

Jako fanoušek kriminálního seriálu "Miami Vice" jehož hlavní hvězdou byl Don Johnson, nemohl jsem si nechat ujít v premiéře v roce 1986 ve vysílání rakouské televize ORF právě tento film. Čistá VHS-ka ( tehdy nedostupný to artikl v našich obchodech sehnaný), videorekordér nachystaný...Zklamaný jsem nebyl a několikrát jsem jej opakovaně shlédl. Potěšilo ne zrovna po dlouhém horkém uvedení v programu Československé televize. Nebudu daleko s tvrzením, že se jedná v kariéře Dona Johnsona o nejlepší roli, jakou ztvárnil. No po Miami Vice, samozřejmě.(12.8.2011)

Musím přiznat, že léto, ač zůstává dlouhé a horké, přece jenom s přibývajícími roky ztrácí část svého žáru - a není už takovou absolutní peckou jako kdysi. Přesto dokáže spolehlivě zahřát - skrývá se v něm víc než jen originální a napínavá kriminální zápletka přitažlivě zkombinovaná s romantickou linií. A Don Johnson v nezapomenutelné roli Bena Quicka, muže se špatnou pověstí, je pořád tím chlapem, kvůli kterému bych lehce ztratila hlavu. Objektivně vzato by to měly být spíš silné 4* nežli slabších 5*, ale tentokrát jsem se rozhodla objektivitu poslat k šípku, protože jsem právě prožila velmi milé a svým způsobem intimní setkání s hrdiny příběhu, který se mi před lety vryl hluboko do paměti - a taky do srdce.(18.9.2010)

To leto bolo naozaj long, lebo 200 minút je celkom palba. A bolo aj hot, lebo Don bol neustále do pol pása vyzlečený, nehovoriac o tom, že jeho obnažené telo sa lesklo od potu. Asi jediný sa v tom filme tak výrazne potil. Ale sebavedomého frajera so zlou povesťou a dobrým srdcom, ktorý to vie so ženami, ale aj s mužmi, a ktorému je krivdené, dal dobre. Myslím, že toto je celkom vydarená rodinná sága Varnerových, kde sa nájde všetko ... peniaze, moc, dobabrané rodinné vzťahy, vražda, krivda, podpaľačstvo, ale aj láska. 3,5* (Filmová výzva 2017 - hanagi)(16.12.2017)

Když Tě provází pověst rebela a žháře, nemáš to lehký, ať se hneš kam chceš, ale zase to tak trošku ospravedlňuje, když třeba vykradeš místní banku. Přitom vysmekneš nějakej ten hrdinskej kousek a dokážeš, že se s problémy dokážeš poprat. Pokud se ale navíc zamiluješ do nevhodné dívky, může Ti být opravdu dusno.(9.10.2005)