Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Můžete mít kuráž postavit se komukoliv, kdo se prohlašuje vaším nepřítelem. Své pověsti však stejně neuniknete.
Do malého jižanského městečka v povodí řeky Mississippi přichází z kraje léta mladý muž Ben Quick, aby se tady, daleko od pomluv, které ho většinu života neprávem provázely, pokusil o nový život. Ve městě, kde téměř všechno patří jedinému člověku, je nutné získat respekt toho pravého. Will Varner by rád ještě před tím, než odejde na odpočinek, vybral pro své impérium dědice. Syn Jody se ženou Eulou ale stále nemá potomka a starý Will se tak upnul k dceři Noel, pro niž hledá vhodného ženicha. Ačkoliv pověst Bena Quicka pronikne až sem, Will Varner si přímočarého cizince oblíbí.
Televizní remake podle námětu jednoho z nejznámějších představitelů tzv. Ztracené generace Williama Faulknera se oproti původnímu filmovému zpracování z roku 1958 s Paulem Newmanem a Orsonem Wellesem v hlavních rolích vyznačuje především rozmáchlejší stopáží, kombinovanější zápletkou a vyšším počtem zúčastněných postav. (dopitak)

(více)

Recenze (18)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Pokud srovnám tento film s jeho o téměř třicet let starším předchůdcem, víc než třemi kousky hodnotit nemůžu. Tvůrci novější verzi sice doplnili o nové postavy i dramatické zápletky, ale že by mě tím nadchli, to se říct nedá. Nemám nic proti obsazení, ale Paul Newman, Orson Welles i Joanne Woodward své zdejší protějšky jasně přehrávali. Navíc mi silně vadily původní dialogy, které se tu čas od času vynořovaly- při zasazení do osmdesátých let působily nepatřičně až absurdně. Ve výsledku nešlo o špatný počin, mě ale zůstává bližší původní verze. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv televizní verze má atmosféru, jejíž absenci jsem nedávno vyčítal filmové adaptaci, stopáž je opravdu jen pro trpělivé a hodí se spíš na dvě víkendové letní horké noci. Don Johnson dělá všechno pro splnění fantazií divaček, o jeho mužnost se dbá v každém záběru. Ale co muži, kteří se musí spokojit s půvabnou Cybill Shepherd, zatímco hlavní postavu ztvárňuje kaktus Judith Ivey. Benovi, Eule i Noel je přes třicet, což nevadí jen v případě Dona, ve filmu se však deklaruje, že ženám ještě není třicet, a tahle lež je sakra vidět. Objektivně je film na tři a půl, ale za jižanské moskyty a bažinky přidávám. Původní verzi ale stavím o něco výše, byť není tak horká. Dobrý dabing Petra Kostky i Svatopluka Skopala. ()

Reklama

Falcor 

všechny recenze uživatele

Když Tě provází pověst rebela a žháře, nemáš to lehký, ať se hneš kam chceš, ale zase to tak trošku ospravedlňuje, když třeba vykradeš místní banku. Přitom vysmekneš nějakej ten hrdinskej kousek a dokážeš, že se s problémy dokážeš poprat. Pokud se ale navíc zamiluješ do nevhodné dívky, může Ti být opravdu dusno. ()

FilmFan24 

všechny recenze uživatele

Jako fanoušek kriminálního seriálu "Miami Vice" jehož hlavní hvězdou byl Don Johnson, nemohl jsem si nechat ujít v premiéře v roce 1986 ve vysílání rakouské televize ORF právě tento film. Čistá VHS-ka ( tehdy nedostupný to artikl v našich obchodech sehnaný), videorekordér nachystaný...Zklamaný jsem nebyl a několikrát jsem jej opakovaně shlédl. Potěšilo ne zrovna po dlouhém horkém uvedení v programu Československé televize. Nebudu daleko s tvrzením, že se jedná v kariéře Dona Johnsona o nejlepší roli, jakou ztvárnil. No po Miami Vice, samozřejmě. ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

To leto bolo naozaj long, lebo 200 minút je celkom palba. A bolo aj hot, lebo Don bol neustále do pol pása vyzlečený, nehovoriac o tom, že jeho obnažené telo sa lesklo od potu. Asi jediný sa v tom filme tak výrazne potil. Ale sebavedomého frajera so zlou povesťou a dobrým srdcom, ktorý to vie so ženami, ale aj s mužmi, a ktorému je krivdené, dal dobre. Myslím, že toto je celkom vydarená rodinná sága Varnerových, kde sa nájde všetko ... peniaze, moc, dobabrané rodinné vzťahy, vražda, krivda, podpaľačstvo, ale aj láska. 3,5* (Filmová výzva 2017 - hanagi) ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama